۱۳۹۹/۰۴/۲۳

دعوت شورای شهرهای جهانی کانادا از تمام احزاب برای حمایت از مهاجرت و مهاجران

دعوت شورای شهرهای جهانی کانادا از تمام احزاب برای حمایت از مهاجرت و مهاجران

به تازگی اتاق بازرگانی و تجارت هشت شهر بزرگ کانادا از تمام احزابی که برای انتخابات فدرال ۲۰۱۹ به رقابت می‌پردازند دعوت کرده‌اند که برای جذب کارگران ماهر خارجی دوره‌های مهارتی بهتری را اجرا کنند و سیاست‌های مهاجرتی موثرتری را ترویج نمایند.

 

شورای شهرهای جهانی کانادا –  CGCC – توصیه کرده است که تمام احزابی که برای انتخابات فدرال پیش رو کمپین‌های تبلیغاتی راه انداخته‌اند، راهبردهای بهتری را برای توسعه‌ی استعداد و مهارت‌های مهاجران به کار بندند. آن‌ها به این موارد اشاره کرده‌اند: افزایش مشارکت نیروی کار بومی، مشارکت مشاغل و حرفه‌های بیشتر، ایجاد مشوق‌هایی برای بهبود مداوم مهارت‌ها و توسعه‌ی دسترسی به خدمات مقرون به صرفه‌ی مراقبت از کودکان.

 

آقای Michel Leblanc رئیس اتاق بازرگانی مونترال گقته است :« چمعیت ما دارد پیر می‌شود و این امر بازار کار ما را تحت فشار قرار داده است؛ تعداد افرادی که در بازار کار مشارکت می‌کنند رو به کاهش است، دستمزدها خیلی وقت است افزایش نیافته و شکاف زیادی بین مهارت‌ها وجود دارد. ما باید هم در نیروی کار کانادایی سرمایه گذاری کنیم هم در مهاجران و مهاجرت.»

 

شورای شهرهای جهانی کانادا می‌گوید دولت باید به منظور برطرف کردن مشکل کمبود نیروی کار و اطمینان از اینکه کسب و کارها به افراد با استعداد دسترسی دارند تمرکز خود را بر تسهیل فرایند رسیدگی به مهاجران معطوف کند. به عبارت دیگر دولت باید زمان رسیدگی به درخواست متقاضیان مهاجرت را کاهش داده و ویزاهای کاری را سریع‌تر صادر کند. علاوه بر این، دولت باید برای کارگران ماهر خارجی شاغل در برخی بخش‌ها ویزای کار موقت صادر کند.

 

همچنین توصیه شده است که دانشجویان خارجی نگه داشته شوند و تدابیری برای بهبود وضعیت معادل‌یابی و ارزیابی مدارک تحصیلی خارجی اتخاذ شود و برنامه‌ای تدارک دیده شود تا درخواست‌های شغل به کسب و کارها به طور کارآمدتری رسیدگی شود.

 

آقای Michel Leblanc همچنین گفته است که  کانادا در زمینه‌ی تحصیلی، سیستم مهاجرتی و ظرفیتش برای نوآوری در عرصه‌ی بین المللی کم نظیر است. ما باید از این امکانات در راستای آموزش، جذب و نگهداری استعدادهای بین المللی استفاده کنیم. گفتنی است اعضای شورای شهرهای جهانی کانادا نیمی از جمعیت و تولید ناخالص داخلی کانادا را نمایندگی می‌کنند. هدف آن‌ها این است که بر سیاست‌های ملی تاثیر بگذارند و اقتصاد شهری پایدار و رقابتی بسازند. شهرهای شرکت کننده در این شورا عبارتند از: ونکوور، کلگری، ادمنتون، وینیپگ، برمتن، تورنتو، مونترال و هلیفکس.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!