۱۳۹۹/۰۴/۲۳

منیتوبا ۱۸۰ متقاضی را یک گام به اقامت دائم کانادا نزدیک‌تر کرد

منیتوبا ۱۸۰ متقاضی را یک گام به اقامت دائم کانادا نزدیک‌تر کرد

جدیترین خبرها از این حکایت دارند که استان منیتوبا طی پذیرشی که در ۷ نوامبر برگزار نموده از ۱۸۰ متقاضی دعوت کرده تا تقاضای خود برای انتخاب شدن از طرف این استان به منظور اقامت دائم کانادا را ارائه کنند. متقاضیانی که دعوتنامه دریافت کرده‌اند پروفایل خود را در یکی از سه مسیر مهاجرتی برنامه مهاجرت استانی منیتوبا ثبت کرده بودند:

  • Skilled Worker in Manitoba
  • Skilled Worker Overseas
  • International Education

 

بدین ترتیب استان منیتوبا تا به اینجای سال ۲۰۱۹ مجموعا برای ۶۹۱۱ متقاضی مهاجرت توصیه نامه برای تقاضا یا LAA صادر کرده است.

 

تعداد این دعوتنامه‌ها یا توصیه نامه‌ها جهت تقاضا برای هر دسته به شرح زیر بوده است:

 

Skilled Worker in Manitoba: 133

 

Skilled Worker Overseas: 24

 

International Education Stream: 23

 

افرادی که مایل هستند از طریق یکی از سه این مسیر به منیتوبا مهاجرت کنند باید ابتدا پروفایل ابراز تمایل یا EOI را بسازند و سپس وارد صف انتظار متقاضیان واجد شرایط شوند. پروفایل‌ها بر اساس عواملی نظیر تحصیلات، سابقه‌ی کار، داشتن ارتباطات در منیتوبا، تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی و سایر معیارها از ۱۰۰۰ امتیاز رتبه بندی می‌شوند. برنامه‌ی مهاجرت استانی منیتوبا از تعداد معینی متقاضی که بالاترین امتیاز را دارند توصیه نامه برای ارائه درخواست یا LAA صادر می‌کند.

 

از جمله شرایط برای انتخاب شدن از طرف استان منیتوبا این است که متقاضی در یکی از مشاغل مورد نیاز منیتوبا سابقه‌ی کار داشته باشد و ابراز تمایل یا expression of interest خود را به برنامه‌ی مهاجرت استانی منیتوبا ارائه کند. متقاضیان اکسپرس انتری که از طرف استان انتخاب می‌شوند ۶۰۰ امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی یا به اختصار CRS دریافت می‌کند و بدین ترتیب در دور بعدی حتما برای آن‌ها دعوتنامه جهت تقاضا برای اقامت دائم کانادا صادر خواهد شد. از مجموع ۲۲۴ توصیه نامه که منیتوبا در ۲۵ سپتامبر صادر نمود، ۱۵ عدد برای متقاضیان اکسپرس انتری که در سیستم اکسپرس انتری فدرال پروفایل معتبر داشتند صادر شد.

 

مسیر مهاجرتی Skilled Worker in Manitoba

همچنین، مجموعا ۱۳۳ توصیه نامه نیز برای متقاضیانی صادر شد که در دسته‌ی Skilled Worker in Manitoba ابراز تمایل یا EOI خود را ثبت کرده بودند؛ این مسیر مهاجرتی راهی را برای اخذ اقامت دائم کارگران ماهر خارجی موقت و دانشجویان خارجی که از موسسات آموزش عالی منیتوبا فارغ التحصیل شده‌اند باز می‌کند.

 

از جمله شرایط این مسیر مهاجرتی داشتن پیشنهاد کار تمام وقت و دائمی از کارفرمای منیتوبایی و نیز داشتن سایر معیارها است. ابراز تمایل یا EOI کارگران ماهر از ۱۰۰۰ امتیاز رتبه بندی می‌شوند و متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دارند توصیه‌نامه جهت تقاضا یا LAA دریافت می‌کنند. پایین‌ترین امتیاز در پذیرش ۷ نوامبر از طریق این دسته ۵۶۰ بوده است.

 

مسیر مهاجرتی Skilled Worker

از طریق این مسیر هم ۲۴ توصیه‌نامه برای تقاضا صادر شد. متقاضیان این مسیر مهاجرتی هم بر اساس سیستم امتیازدهی EOI منیتوبا رتبه بندی می‌شوند. حداقل امتیاز در این مسیر مهاجرتی نیز ۷۱۹ بوده است.

 

مسیر مهاجرتی International Education Stream

این مسیر متقاضیانی را انتخاب می‌کند که دارای مهارت‌های مورد نیاز بازار کار استان منیتوبا هستند. این مسیر سه زیرمجموعه دارد:

  • Career Employment Pathway
  • Graduate Internship Pathway
  • Student Entrepreneur Pathway

 

در پذیرش ۷ نوامبر از طریق این مسیر مهاجرتی ۲۳ توصیه‌نامه برای تقاضا یا LAA صادر شد. حداقل امتیاز این مسیر مهاجرتی اعلام نشده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!