۱۳۹۹/۰۳/۱۷

غوغایی که این گزارشگر ورزشی کانادا به پا کرد!

غوغایی که این گزارشگر ورزشی کانادا به پا کرد!

اخیرا مجری با سابقه‌ی تلویزیون کانادا، آقای Don Cherry به خاطر اظهار نظر جنجالی‌اش نسبت به مهاجران در برنامه‌ی ورزشی Hockey Night که سال‌ها در آن سابقه‌ی گزارش مسابقات هاکی را داشته از این برنامه اخراج شده است. آقای Cherry که ۸۵ سال سن دارد در برنامه‌ی شنبه شب خود تحت عنوان Coach’s Corner مهاجران گوشه و کنار تورنتو را که نماد شقایق به پاس روز یادآوری یا Remembrance Day را بر تن ندارند مورد خطاب قرار داد و از آن‌ها به خاطر نداشتن این نماد با کنایه انتقاد کرد.

 

گفتنی است این نماد برای کمک مالی به کهنه سربازان ارتش کانادا و خانواده‌هایشان فروخته می‌شود. او با خطاب به مهاجرانی که از این نماد استفاده نکرده بودند گفت:« شماها که مییاین اینجا و عاشق سبک زندگی ما هستین، عاشق نعمت‌های کشور ما هستین، حداقل می‌تونین چند دلار ناقابل برای این نمادها یا چیزی شبیه اون خرج کنین. این کهنه سربازای ما واسه حفظ سبک زندگی کانادایی که دوسش دارین جونشونو کف دستشون گذاشتن.»

 

پس از این بود که بینندگان، لیگ ملی هاکی کانادا و حتی همکار او در این برنامه به نام آقای Ron MacLean از او انتقاد کردند. او در توییتی چنین گفته است:

 

-«می خواهم از صمیم قلب از بینندگان برنامه و کانادایی‌ها عذرخواهی کنم. طی پخش برنامه‌ی دیشب Don حرف‌هایی زد که متعصبانه و ناراحت کننده بود و دوست داشتم اوضاع را جور دیگری جمع می‌کردم. لحظه‌ی تفرقه اندازی بود و به خاطر اینکه به او اجازه‌ی زدن این حرف‌ها را دادند واقعا ناراحتم.»

 

لیگ ملی هاکی کانادا هم در توییتی چنین گفته است:

 

-« هاکی زمانی در اوج قرار دارد که مردم را کنار هم جمع کند. حرف‌هایی که دیشب زده شد توهین آمیز و مخالف ارزش‌هایی که به آن باور داریم بود.»

 

خیلی افراد دیگر هم از آقای Cherry انتقاد کرده‌اند. اما او در پاسخ با خونسردی از اخراج خود استقبال کرده است. او که در کانادا تجسم ورزش هاکی، یعنی یکی از محبوب‌ترین ورزش‌ها در کانادا شناخته می‌شود و حدود ۴۰ سال سابقه‌ی گزارش مسابقات هاکی را در کارنامه‌ی خود دارد به ستون نویس روزنامه‌ی Toronto Sun گفته است: « عیب نداره. می‌دونم چی گفتم و منظورم هم همین بود که گفتم. هر کی تو کاناداس باید از این نماد گل شقایق به تن کنه و به سربازای کشته شده‌ی ما احترام بزاره».

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!