۱۳۹۹/۰۳/۱۷

دعوت استان کبک از ۱۶۲ متقاضی اسکیلد ورکر طی دو پذیرش

دعوت استان کبک از ۱۶۲ متقاضی اسکیلد ورکر طی دو پذیرش

استان کبک کانادا در ماه اکتبر دو پذیرش از طریق پرتال Arrima برگزار نموده و طی آن‌ها برای ۱۶۲ متقاضی مهاجرت از طریق برنامه‌ی مهاجرتی اسکیلد ورکر(کارگر ماهر) کبک دعوتنامه صادر کرده است. این پذیرش‌ها به ترتیب در تاریخ ۲۳ و ۲۹ اکتبر برگزار شده‌اند و جزییات آن‌ها به تازگی منتشر شده است.

 

در تاریخ ۲۳ اکتبر، استان کبک از ۸۹ متقاضی دعوت کرد تا تقاضای خود را برای اقامت دائم ارائه کنند. این متقاضیان با در نظر گرفتن نیاز بازار کار کبک انتخاب شده‌اند. این ۸۹ نفر در ۱۸۰۰۰ متقاضی بودند که درخواستشان موقتا برای اصلاح قانون مهاجرت کبک به حالت تعلیق در آمده بود. گفتنی است اصلاحات قانون مهاجرت کبک در تاریخ ۱۶ ژوئن ۲۰۱۹ به تصویب رسید.

 

همه‌ی متقاضیانی که در تاریخ ۲۳ اکتبر از طرف کبک دعوتنامه دریافت کردند ابراز تمایل یا expression of interest خود را از طریق پرتال Arrima ثبت کرده بودند. بعد از این در تاریخ ۲۹ اکتبر هم استان کبک پذیرش دیگری برگزار کرد و از ۷۳ متقاضی دعوت کرد تا تقاضای خود را برای اقامت دائم ارائه کنند. این متقاضیان می‌بایست پیشنهاد کار معتبر می‌داشتند. در بین مشاغل این متقاضیان می‌توان به دیپلمات‌ها و نمایندگان سازمان ملل که می‌بایست ماموریت‌های کاری در کبک انجام دهند اشاره کرد.

 

Arrima چیست؟

در سال ۲۰۱۸ بود که از Arrima برای مدیریت بانک متقاضیان برنامه‌ی مهاجرتی اسکیلد ورکر کبک رونمایی شد. سیستم EOI یا ابراز تمایل کبک بانک متقاضیان گواهی انتخاب کبک یا CSQ را که برای تقاضا جهت اقامت دائم در استان از طریق برنامه‌ی مهاجرتی اسکیلد ورکر کبک نیاز است مدیریت می‌کند. متقاضیان با ساختن پروفایلی در Arrima تمایل خود را ابراز می‌کنند و سپس در صف انتظار متقاضیان قرار می‌گیرند و بر اساس امتیاز یا سایر معیارها رتبه بندی می‌شوند.

 

وزارت مهاجرت کبک بر اساس امتیاز متقاضی یا عوامل دیگری نظیر نیازهای بازار کار در نواحی روستایی استان کبک دعوتنامه صادر می‌کند. متقاضیانی که گواهی انتخاب کبک یا CSQ دریافت می‌کنند می‌توانند تقاضای خود برای اقامت دائم را به وزارت فدرال مهاجرت کانادا ارائه کنند و آن وزارت پس از تایید شرایط پزشکی و سوء پیشینه اقدام خواهد کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!