۱۳۹۸/۱۲/۰۶

کانادا؛ برترین مقصد مهاجرتی جهان

کانادا؛ برترین مقصد مهاجرتی جهان

طبق شاخص Anholt-Ipsos Nation Brands ، امسال مردم سراسر جهان، کانادا را سومین مقصد مهاجرتی برتر جهان دانسته‌اند. سال ۲۰۱۸ کانادا جایگاه پنجم را در این شاخص داشت. این در حالی است که فقط فرانسه و آلمان جایگاه‌های بالاتر از کانادا را دارند. این رتبه بندی حاصل بیش از ۲۰ هزار مصاحبه‌ی ای آنلاینی است که با افراد بالای ۱۸ سال در ۲۰ کشور دنیا انجام گرفته است.

 

در این شاخص ۵۰ کشور برتر برای مهاجرت معرفی می‌شوند. کانادا در سه دسته از دسته‌های شش گانه رتبه‌ی نخست را کسب کرده است: مهاجرت و سرمایه گذاری، مردم و حاکمیت. کانادا همچنین تنها کشور در بین ۵ کشور برتر بوده است که جایگاه خود را به لحاظ حاکمیت، فرهنگ و توریسم بهبود بخشیده است. این دومین سال پیاپی است که کانادا رتبه‌ی نخست را در دسته‌ی مهاجرت و سرمایه گذاری کسب می‌کند؛ این دسته، قابلیت کشور مورد نظر را در جذب افراد برای کار، زندگی و تحصیل و نیز تصوراتی که نسبت به کیفیت زندگی و محیط کسب و کار آن وجود دارد می‌سنجد.

 

امتیاز دسته‌ی مهاجرت و سرمایه‌گذاری مبتنی بر پنج ویژگی است: کار و زندگی، کیفیت زندگی، مدارک تحصیلی، سرمایه‌گذاری در کسب و کار و برابری در جامعه. سخنگوی محقق اصلی این شاخص، Vadim Volos ، در رابطه با این یافته‌ها بیشتر توضیح می‌دهد:« شاخص مهاجرت و سرمایه‌گذاری، توان کشور را در جذب استعداد و سرمایه می‌سنجد. این شاخص نه تنها با در نظر گرفتن افرادی که به کشور مورد نظر برای تحصیل، کار و زندگی مهاجرت می‌کنند سنجیده می‌شود بلکه تصوراتی که از شکوفایی اقتصادی آن کشور، برابر فرصت‌ها و نهایتا تصوراتی که از کیفیت زندگی در آن در اذهان وجود دارد را نیز لحاظ می‌کند. او در ادامه گفته است که :«برند (یا اعتبار) یک ملت یک شبه ساخته نمی‌شود. به ندرت ملتی پیدا می‌شود که بدون حفظ وجهه‌ی خود، در بین ۵ ملت برتر دنیا قرار بگیرد».

 

همچنین از شرکت کنندگان در این تحقیق خواسته شده بود که ویژگی‌های شخصیتی این ۵۰ کشور را نام ببرند. ۳۹ درصد از آن‌ها کانادا را دوستانه، ۳۰ درصد قابل اعتماد، و ۲۹ درصد شاد و ۱۹ درصد سخاوتمند معرفی کرده‌اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!