۱۳۹۹/۰۳/۱۷

برگزاری جدیدترین پذیرش EOI ساسکاچوان

برگزاری جدیدترین پذیرش EOI ساسکاچوان

جدیدترین خبرها حاکی از این هستند که استان ساسکاچوان کانادا در تاریخ ۲۸ نوامبر جدیدترین پذیرش خود را برگزار کرده و طی آن برای ۴۶۰ متقاضی اکسپرس انتری و مشاغل مورد نیاز دعوتنامه صادر کرده است تا آن‌ها بتوانند تقاضای خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه کنند. در این پذیرش مجموعا ۲۰۰ دعوتنامه برای متقاضیان اکسپرس انتری و ۲۵۰ دعوتنامه نیز برای متقاضیان زیرمجموعه‌ی مهاجرتی مشاغل مورد نیاز صادر شده است. محبوبیت این دو مسیر مهاجرتی برنامه‌ی مهاجرت استانی ساسکاچوان به خاطر این است که متقاضیان ملزم به داشتن پیشنهاد شغل و یا سابقه‌ی کار در ساسکاچوان نیستند.

 

برنامه‌ی مهاجرت استانی ساسکاچوان با سیستم اکسپرس انتری فدرال مرتبط است؛ گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته‌ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه‌ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه‌ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می‌کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می‌شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه‌ی کار امتیازدهی می‌کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش‌ها ITA (  دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می‌شود. زیرمجموعه‌ی مشاغل مورد نیاز هم در برابر متقاضیان مهاجرت که فاقد پروفایل در اکسپرس انتری هستند گشوده است.

 

برنامه‌ی مهاجرت استانی ساسکاچوان از ۲۵ سپتامبر تا ۱۲ نوامبر، ۱۵ پذیرش از طریق این دو زیرمجموعه‌ی مهاجرتی یعنی اکسپرس انتری و مشاغل مورد نیاز برگزار نموده است. طی این ۱۵ پذیرش، به طور مجموع ۵,۶۸۹ دعوتنامه برای تقاضا جهت انتخاب استانی شدن، برای متقاضیان هر دو زیرمجموعه صادر شده است. در پذیرش ۲۸ نوامبر، متقاضیان در ۹۷ شغل مختلف از قبیل منابع انسانی، تحلیلگر سامانه داده‌ها و مدیران دیتا، اپراتورهای سیستم‌های برق و مهندسان برق مشغول به کار بوده‌اند.

 

ابراز تمایل یا expression of interest

متقاضیانی که می‌خواهند از طریق این دو زیرمجموعه از طرف استان ساسکاچوان در نظر گرفته شوند باید تمایل یا EOI خود را به ساسکاچوان اعلام کنند. متقاضیان واجد شرایط هر دو زیرمجموعه و بر اساس عواملی از قببیل سن، تحصیلات، سابقه کار، مهارت، تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسه و داشتن ارتباطات در ساسکاچوان از ۱۰۰ امتیاز نمره می‌گیرند. متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دارند طی پذیرش‌های متوالی که از طریق برنامه‌ی مهاجرت استانی ساسکاچوان برگزار می‌شود دعوت می‌شوند.

 

در پذیرش ۲۸ نوامبر، حداقل امتیاز متقاضیان هر دو زیرمجموعه‌ی اکسپرس انتری و مشاغل مورد نیاز ۶۹ بود. متقاضیانی که این مقدار امتیاز و بالاتر را داشتند دعوت شدند. گفتنی است آن دسته از متقاضیان اکسپرس انتری که برای انتخاب شدن از طرف استان ساسکاچوان در نظر گرفته می‌شوند و تقاضای آن را ارائه می‌کنند ۶۰۰ امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می‌کنند و بدین ترتیب در دور بعدی حتما برای آن‌ها دعوتنامه صادر خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!