۱۳۹۹/۰۵/۱۸

۱۰ دانشگاه برتر کانادا در سال ۲۰۲۰

۱۰ دانشگاه برتر کانادا در سال ۲۰۲۰

اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید حتما می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد رنکینگ دانشگاه‌های کانادا کسب کنید. دانشگاه‌های کانادا در بین برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارند، در فهرست جدید SQ که برترین دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۲۰ را معرفی کرده است، ۲۶ دانشگاه متعلق به کاناداست. در این مقاله قصد داریم شما را با ۱۰ دانشگاه برتر کانادا در سال ۲۰۲۰ آشنا کنیم.

 

دانشگاه کویین – Queen’s University

این دانشگاه که همچنان در رتبه‌ی دهم برترین دانشگاه کانادا و ۲۳۹امین دانشگاه برتر جهان قرار دارد، در سال ۱۸۴۱ میلادی تاسیس شده و در شهر کینگستن استان انتاریو قرار دارد و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کاناداست. جالب است بدانید این دانشگاه، ۲۶ سال قبل از به وجود آمدن کشور و دولت-ملتی به نام کانادا تاسیس شده است.

 

دانشگاه کلگری –  University of Calgary

دانشگاه کلگری در رتبه‌ی ۲۳۳ برترین دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۲۰ قرار دارد.این دانشگاه در اصل به عنوان شعبه‌ی کلگری دانشگاه آلبرتا در سال ۱۹۴۴ تاسیس شده است دارای پنج پردیس است؛ یکی از این پردیس‌ها در دوحه‌ی قطر واقع شده است و بر رشته‌ی پرستاری متمرکز است.

 

دانشگاه وسترن – Western University

رتبه‌ی این دانشگاه ۲۱۱ در جهان و البته در سال ۲۰۲۰ است؛ این دانشگاه در شهر لندن استان انتاریو واقع شده است و بالاتربن امتیاز را در بین دانشگاه‌های کانادا به لحاظ ارجاع به مقالات اساتید کسب کرده است.

 

دانشگاه واترلو – University of Waterloo

رتبه‌ی دانشگاه واترلو برای سال ۲۰۲۰ با ۱۰ امتیاز کاهش به ۱۷۳ رسیده است اما همچنان در برترین ۱۰۰ دانشگاه برتر به لحاظ ارجاع به مقالات اساتید قرار دارد. این دانشگاه یکی از جدیدترین دانشگاه‌های کاناداست که در سال ۱۹۵۶ تاسیس شده است.

 

دانشگاه مک‌مستر – McMaster University

دانشگاه مک‌مستر که در رتبه بندی سال ۲۰۲۰ توانسته است ۶ رتبه بالا برود در شهر همیلتن استان انتاریو واقع شده است و به خاطر دانشکده‌ی پزشکی معتبری که دارد شهرت دارد.

 

دانشگاه مونترال – Université de Montréal

دانشگاه مونترال یک دانشگاه فرانسه زبان است که در رتبه‌ی ۱۲ برترین دانشگاه‌های کانادا و در جایگاه ۱۳۷ برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد. این دانشگاه که در اصل به عنوان یک پایگاه ماهواره‌ای برای دانشگاه لاوال در سال ۱۸۷۸ تاسیس شده هم اکنون بیش از ۶۶ هزار دانشجو را در خود جای داده است.

 

دانشگاه آلبرتا – University of Alberta

دانشگاه آلبرتا با کاهش ۴ رتبه به جایگاه ۱۳۳ رسیده است اما با این همه هنوز در رتبه‌ی چهارمین دانشگاه برتر کانادا قرار دارد. این دانشگاه در ادمونتون واقع شده است اما با افزودن ۵ درصد مجموع تولید ناخالص داخلی کل استان انتاریو محرکه‌ی اقتصادی نیرومندی برای کل این استان هم هست.

 

دانشگاه بریتیش کلمبیا – University of British Columbia

دانشگاه بریتیش کلمبیا نیز هم‌اکنون در رتبه‌ی ۵۱ برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد. این دانشگاه دو پردیس دارد، یکی در ونکوور و دیگری در کلونای بریتیش کلمبیا. هم‌اینک حدود ۶۵۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه به تحصیل مشغول هستند که از این تعداد بیش از ۱۶۰۰۰ دانشجو را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند.

 

دانشگاه مک گیل – McGill University

در سال ۲۰۲۰، دانشگاه معتبر مک گیل همراه با دانشگاه کالیفرنیای لس آنجلس یا UCLA در رتبه‌ی ۳۵ برترین دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۲۰ قرار دارد. این دانشگاه در شاخص درصد دانشجویان بین المللی یا خارجی بهترین امتیاز را کسب کرده است؛ ۲۵ درصد کل جممعیت دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند.

 

دانشگاه تورنتو – University of Toronto

و اما نوبت به برترین دانشگاه کانادا رسید؛ این دانشگاه همراه با دانشگاه ملی استرالیا در رتبه‌ی ۲۹ برترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفته است. همانطور که می‌توان انتظار داشت، این دانشگاه به لحاظ شاخص اعتبار آکادمیک و کارفرما بیشترین امتیاز را کسب کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!