۱۳۹۹/۰۴/۲۶

ساسکاچوان در جدیدترین پذیرش از ۳۰۸ متقاضی دعوت کرد

ساسکاچوان در جدیدترین پذیرش از ۳۰۸ متقاضی دعوت کرد

دولت ساسکاچوان در جدیدترین و در واقع اولین پذیرش سال ۲۰۲۰ خود که به تاریخ ۹ ژانویه برگزار شد از ۳۰۸ متقاضی اکسپرس انتری و مشاغل مورد نیاز دعوت کرد تا تقاضای خود را برای انتخاب شدن از طرف استان و در نهایت اقامت دائم کانادا ارائه کنند. با اینکه داشتن پیشنهاد کار جز شرایط نبوده است متقاضیان می‌بایست پروفایل ابراز تمایل یا expression of interest خود را در برنامه‌ی مهاجرت استانی ساسکاچوان ثبت می‌کردند. و البته می‌بایست در یکی از مشاغل مرتبط با رشته‌ی تحصیلی خود یک سال سابقه کار می‌داشتند.

 

متقاضیانی که پروفایل EOI معتبر دارند بر اساس شبکه امتیازدهی کارگر ماهر خارجی برنامه‌ی مهاجرت استانی ساسکاچوان از ۱۰۰ امتیاز و بر اساس عواملی نظیر سن، تحصیلات، سابقه‌ی کار دارای مهارت ، تسلط بر زبان‌های انگلیسی یا فرانسه و داشتن ارتباطات در ساسکاچوان نمره می‌گیرند. این امتیاز رتبه‌ی متقاضیان را در صف انتظار EOI برنامه‌ی مهاجرت استانی ساسکاچوان تعیین می‌کند و از مقاضیانی که بالاترین امتیاز را دارند طی پذیرش‌های متوالی دعوتنامه صادر می‌شود.

 

زیرمجموعه‌ی اکسپرس انتری

مجموعا ۱۴۲ دعوتنامه در تاریخ ۹ ژانویه برای متقاضیانی صادر شد که در صف انتظار اکسپرس انتری دارای پروفایل بودند. زیرمجموعه‌ی اکسپرس انتری برنامه‌ی مهاجرت استانی ساسکاچوان با سیستم اکسپرس انتری فدرال مرتبط است؛ سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته‌ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه‌ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه‌ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می‌کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می‌شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می‌کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش‌ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می‌شود.

 

لازم به ذکر است که آن دسته از متقاضیان اکسپرس انتری که از طرف استان انتخاب می‌شوند ۶۰۰ امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی یا CRS دریافت می‌کنند و بدین ترتیب حتما برای آن‌ها در دور بعدی دعوتنامه جهت تقاضا برای اقامت دائم صادر می‌شود.

 

زیرمجموعه‌ی مشاغل مورد نیاز

زیرمجموعه‌ی مشاغل مورد نیاز نیز در برابر مهاجرانی گشوده است که فاقد پروفایل سیستم اکسپرس انتری فدرال هستند. مجموعا ۱۶۶ متقاضی از طریق این زیرمجموعه جهت تقاضا برای انتخاب شدن از طرف استان دعوت شدند. متقاضیان این دسته نیز می‌بایست حداقل ۶۹ امتیاز می‌داشتند. در پذیرش ۹ ژانویه، متقاضیان شاغل در ۸۲ شغل مختلف دعوت شدند. در بین این مشاغل عناوینی نظیر مدیر کشاورزی، ماموران اداری و تکنیسین‌های برق خانگی و تجاری به چشم می‌خورد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!