۱۳۹۹/۰۴/۲۶

برگزاری نخستین پذیرش مرتبط با اکسپرس انتری انتاریو در سال ۲۰۲۰

برگزاری نخستین پذیرش مرتبط با اکسپرس انتری انتاریو در سال ۲۰۲۰

جدیدترین خبرها حاکی از اینند که استان انتاریو در روز جمعه‌ای که گذشت نخستین پذیرش مرتبط با اکسپرس انتری را برگزار کرده و طی آن برای ۲۴۲ متقاضی مهاجرت دعوتنامه صادر کرده است تا آن‌ها بتوانند تقاضای خود را برای اقامت دائم کانادا از طریق مسیر مهاجرتی اسکیلد ورکر فرانسه زبان ارائه کنند. گفتنی است این مسیر مهاجرتی یکی از سه مسیر مهاجرتی انتاریو است که که با سیستم اکسپرس انتری مرتبط است؛ سیستم اکسپرس انتری نیز سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته‌ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه‌ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه‌ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می‌کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می‌شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه‌ی کار امتیازدهی می‌کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش‌ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می‌شود.

 

مسیر مهاجرتی اسکیلد ورکر فرانسه زبان

این مسیر مهاجرتی انتاریو به برنامه‌ی مهاجرت استانی انتاریو اجازه می‌دهد در صف انتظار اکسپرس انتری به دنبال متقاضیان واجد شریط بگردند. از جمله شرایط این است که متقاضی قادر به خواندن، نوشتن و مکالمه به زبان فرانسه باشد و سطح دانش زبان فرانسه‌ی او معادل نمره‌ی ۷ CLB یا بالاتر باشد. همچنین متقاضی باید قادر به خواندن، نوشتن و مکالمه به زبان انگلیسی در سطح نمره‌ی ۶ CLB یا بالاتر باشد.

 

بنا به اعلام برنامه‌ی مهاجرت استانی انتاریو امتیاز هر ۲۴۲ نفر این متقاضیان که در پذیرش جمعه ۹ ژانویه دعوتنامه دریافت کردند در سیستم جامع رتبه بندی بین ۴۳۳ تا ۴۷۲ بود. بالاترین امتیاز این متقاضیان یک نمره از حداقل امتیاز جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری که در ژانویه برگزار شد (۴۷۳) کمتر است.

 

در عین حال، متقاضی منتخب از طرف استان می‌تواند تا سقف ۶۰۰ امتیاز دریافت کند و بدین ترتیب در دور بعدی حتما برای او دعوتنامه برای متقاضا جهت اقامت دائم صادر خواهد شد. متقاضیانی که می‌خواهند از طرف مسیر مهاجرتی اسکیلد ورکر فرانسه زبان انتخاب شوند باید در گام نخست واجد شرایط ورود به صف انتظار اکسپرس انتری باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!