۱۳۹۹/۰۵/۱۸

افزایش اشتغال در کانادا در ماه دسامبر

افزایش اشتغال در کانادا در ماه دسامبر

حال و روز بازار کار کانادا این روزها خوب است. به نقل از Statistics Canada استان‌های انتاریو و کبک دو استان کانادا هستند که در ماه دسامبر بیشترین افزایش نرخ اشتغال را داشته‌اند. در ماه دسامبر، تعداد ۵۷۰۰۰ فرد بیشتر از ماه‌های قبل در بخش خصوصی کانادا مشغول به کار بودند که کاهش اندک نرخ اشتغال ماه نوامبر را جبران می‌کند.

 

بخش‌های تهیه‌ی غذا و ساختمان سازی نیز با افزایش نرخ اشتغال مواجه بوده است. در این دو حوزه‌ی شغلی سردمدار استان‌ها کبک است که با ۲۵۰۰۰ فرصت شغلی جدید پیشتاز استان‌ها و مناطق کانادا است. سپس بریتیش کلمبیا و انتاریو قرار دارند که بیشترین افزایش اشتغال را در ساختمان سازی با ۱۷۰۰۰ فرصت شغلی جدید داشته‌اند.

 

گفتنی است بین دسامبر ۲۰۱۸ تا دسامبر ۲۰۱۹ در کانادا ۳۲۰۰۰۰ نفر بیشتر از مدت‌های قبل در کانادا مشغول به کار بوده‌اند. نرخ افزایش اشتغال در کانادا بسیار سریع‌تر از سال ۲۰۱۸ رو به رشد بوده است. این در حالی است که در ماه می سال ۲۰۱۹، کانادا کمترین نرخ بیکاری خود را با ۵٫۴ درصد تجربه کرده است. ماه پیش اما نرخ بیکاری کانادا ۵٫۶ بوده است که در ماه دسامبر ۲۰۱۸ نیز همین رقم را شاهد بوده‌ایم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!