۱۳۹۸/۱۲/۰۹

صد و سی و ششمین پذیرش اکسپرس انتری برگزار شد؛ ۳۵۰۰ نفر دعوت شدند

صد و سی و ششمین پذیرش اکسپرس انتری برگزار شد؛ ۳۵۰۰ نفر دعوت شدند

دولت کانادا در روز پنجم فوریه صد و سی و ششمین پذیرش اکسپرس انتری را برگزار کرده و طی آن از ۳۵۰۰ متقاضی دعوت کرده تا تقاضای خود برای اقامت دائم کانادا را ارائه کنند. حداقل امتیاز در این پذیرش ۴۷۲ و نسبت به پذیرش قبلی یک امتیاز افزایش داشته است. گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته‌ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه‌ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه‌ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می‌کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می‌شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه‌ی کار امتیازدهی می‌کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش‌ها ITA ( دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می‌شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست.

 

پذیرش دیروز تعداد دعوتنامه‌های صادره طی سال جاری را به ۱۰,۳۰۰ رساند. کانادا قصد دارد طی سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ مهاجران بیشتری را جذب کند؛ کانادا قرار است از طریق برنامه‌ی مهاجرت استانی نیز که بخشی از آن توسط سیستم اکسپرس انتری مدیریت می‌شود تعداد مهاجران را افزایش دهد. استان‌ها و مناطق کانادا در این برنامه شرکت دارند و برنامه‌ی مهاجرت استانی آن‌ها به سیستم اکسپرس انتری مرتبط است. این مسیرها که بسیاری از آن‌ها حداقل امتیاز کمی دارند و یا حتی فاقد شرط حداقل امتیاز هستند به استان‌ها و مناطق کانادا اجازه می‌دهند سالانه تعداد معینی از متقاضیان اکسپرس انتری را برای اقامت دائم کانادا انتخاب کنند. متقاضیانی که از طرف استان انتخاب شوند ۶۰۰ امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می‌کنند و بدین ترتیب در دور بعدی حتما از آن‌ها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد.

 

اداره‌ی مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در این پذیرش از قاعده‌ی tie-break استفاده کرد: ۳۰ ژانویه ۲۰۲۰ راس ساعت  ۰۷:۳۶:۲۶ به وقت استاندارد شرقی. این بدین معنی است که تمام متقاضیانی که در سیستم جامع رتبه بندی حداقل ۴۷۲ امتیاز داشتند و قبل از این تاریخ و ساعت پروفایل خود را وارد صف انتظار اکسپرس انتری کردند در پذیرش دیروز مورخ ۵ فوریه  ۲۰۲۰ دعوتنامه دریافت کرده‌اند. به نمونه‌ی فرضی زیر از دعوت شده‌ها توجه نمایید:‌

 

حمید ۲۹ ساله است و فوق لیسانس دارد. او در امتحان آیلتس شرکت کرده و در مهارت شنیداری نمره‌ی ۸، در مهارت مکالمه نمره‌ی ۷٫۵ و در مهارت‌های خواندن و نوشتن نمره‌ی ۷ گرفته است. حمید چهار سال به عنوان مشاور مدیر مشغول به کار بوده است.با اینکه وی تا به حال در کانادا نه کار کرده و نه تحصیل با داشتن ۴۷۲ امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی توانسته طی پذیرش دیروز دعوتنامه دریافت کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!