۱۳۹۸/۱۲/۰۹

راه اندازی پایلوت مهاجرت به مناطق روستایی و شمالی شهر Vernon بریتیش کلمبیا

راه اندازی پایلوت مهاجرت به مناطق روستایی و شمالی شهر Vernon بریتیش کلمبیا

خبرهای جدید گویای این هستند که از این پس تازه واردان و مهاجران جدید می‌توانند در شهر کوچک Vernon واقع در استان بریتیش کلمبیا درخواست اقامت دائم کانادا ارائه دهند. شهر Vernon چهارمین شهری است که از اول فوریه سال جاری شروع به پذیرش درخواست‌های واصله از طریق پایلوت مهاجرت به مناطق شمالی و روستایی کانادا (RNIP)  کرده است. این برنامه‌ی مهاجرتی تا فوریه ۲۰۲۲ باز خواهد بود.

 

جوامع زیر هم اکنون از طریق این پایلوت مهاجرتی درخواست می‌پذیرند:

 

Brandon, Manitoba

 

Altona/Rhineland, Manitoba

 

Sault Ste. Marie, Ontario

 

Vernon, B.C

 

گفتنی است این پایلوت برای مرتبط کردن کارگران خارجی و کارفرمایان کانادایی در مناطقی که با کمبود نیروی کار مواجه هستند راه اندازی شده است. متقاضیان باید دارای پیشنهاد شغل تمام وقت و دائمی در یکی از جوامع شرکت کننده در این پایلوت باشند. مجموعا ۱۱ جامعه یا community در این برنامه شرکت دارند. جوامع زیر هنوز شروع به پذیرش درخواست‌ها نکرده‌اند:

 

North Bay, Ontario

 

Sudbury, Ontario

 

Timmins, Ontario

 

Thunder Bay, Ontario

 

Moose Jaw, Saskatchewan

 

Claresholm, Alberta

 

West Kootenay (Trail, Castlegar, Rossland, Nelson), British Columbia

 

درخواست اقامت دائم از طریق Vernon

برای ارائه‌ی درخواست از طریق RNIP شهر Vernon متقاضیان باید دارای شرایطی باشند. از جمله اینکه دانش زبان انگلیسی یا فرانسه‌ی آن‌ها معادل نمره CLB 5 یا بالاتر باشد. همه متقاضیان باید پروفایل خود را در صفحه‌ی وبسایت شهر Vernon تکمیل کنند. متقاضیان بر اساس سیستم جامع رتبه بندی شهر Vernon رتبه بندی می‌شوند. درست مانند سیستم اکسپرس انتری فدرال در اینجا هم متقاضیان بر اساس عوامل سرمایه‌ی انسانی امتیازدهی می‌شوند.

 

متقاضیان در زمینه‌هایی نظیر سن، زبان و داشتن ارتباطات در Vernon امتیاز می‌گیرند. داشتن سابقه تحصیل، کار و یا خرید ملک در Vernon امتیاز متقاضی را افزایش می‌دهد. همچنین سفر به جامعه‌ی Vernon، یا داشتن گواهینامه رانندگی کانادایی یا قوم و خویش و ارتباطات در Vernon می‌تواند امتیاز متقاضی را افزایش دهد. همچنین مبلغ دستمزد متقاضی هم می‌تواند بر امتیاز او تاثیرگذار باشد.

 

وقتی این شرایط رعایت شد، پروفایل‌ها وارد صف انتظار می‌شوند. یک کمیته تا روز آخر هر ماه درخواست‌ها را پذیرش می‌کند. این کمیته در هر ماه ۱۰ توصیه به متقاضیانی که بهتربن تناسب را بر اساس سیستم امتیازدهی Vernon دارند پیشنهاد می‌کند. اگر متقاضی توصیه‌ای دریافت نکند دوباره به مدت سه ماه پس از تاریخ درخواست به صف انتظار اکسپرس انتری باز خواهد گشت. پس از گذشت سه ماه درخواست رد خواهد شد و متقاضی دوباره می‌تواند درخواست ارائه کند.

 

شهر Vernon مجاز است سالانه ۱۰۰ توصیه ارائه کند. متقاضیان باید پیشنهاد شغل داشته باشند و دستمزد ساعتی‌شان هم حداقل ۲۵ دلار کانادا باشد. همچنین افرادی که در حال حاضر مشغول تحصیل، کار و یا سکونت در Vernon هستند نیازی به داشتن شرط دستمزد ندارند.

 

علاوه بر این متقاضیانی که خارج از کانادا درخواست خود را ارائه داده‌اند باید مصاحبه‌ای بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه را از طریق ویدئو کنفرانس انجام دهند. متقاضیانی که در حال حاضر در Vernon هستد نیز باید طبق صلاح دید کمیته‌ی ذکز شده در مصاحبه‌ی حضوری شرکت کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!