۱۳۹۹/۰۳/۱۷

دعوت منیتوبا از ۲۴۲ متقاضی مهاجرت

دعوت منیتوبا از ۲۴۲ متقاضی مهاجرت

استان منیتوبا در هشتاد و سومین پذیرش مبتنی بر Expression of Interest خود که در ۱۳ فوریه برگزار شد از ۲۴۲ متقاضی دیگر دعوت کرده تا تقاضای خود برای انتخاب شدن از طرف این استان به منظور اقامت دائم کانادا را ارائه کنند. این متقاضیان دارای پروفایل ابراز تمایل یا Expression of Interest بوده‌اند و پروفایل خود را در یکی از سه مسیر مهاجرتی برنامه‌ی مهاجرت استانی منیتوبا ثبت کرده بودند: Skilled Worker in Manitoba ، Skilled Worker Overseas و  .International Education.

گفتنی است این هشتاد و سومین پذیرش EOI (مبتنی بر ابراز تمایل) منیتوبا از آوریل سال ۲۰۱۴ تا کنون بوده است.

 

تعداد این دعوتنامه‌ها یا توصیه نامه‌ها جهت تقاضا برای هر دسته به شرح زیر بوده است:

 

Skilled Worker in Manitoba: 182

 

Skilled Worker Overseas: 27

 

International Education Stream: 33

 

ابراز تمایل یا Expression of Interest

از ۲۴۲ دعوتنامه‌ی صادره ۱۵ عدد برای متقاضیانی صادر شده است که در صف انتظار اکسپرس انتری دارای پروفایل بوده‌اند. گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته‌ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه‌ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه‌ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می‌کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می‌شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می‌کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش‌ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می‌شود.

 

افرادی که مایل هستند از طریق یکی از سه این مسیر به منیتوبا مهاجرت کنند باید ابتدا پروفایل ابراز تمایل یا EOI را بسازند و سپس وارد صف انتظار متقاضیان واجد شرایط شوند. پروفایل‌ها بر اساس عواملی نظیر تحصیلات، سابقه‌ی کار، داشتن ارتباطات در منیتوبا، تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی و سایر معیارها از ۱۰۰۰ امتیاز رتبه بندی می‌شوند. برنامه‌ی مهاجرت استانی منیتوبا از تعداد معینی متقاضی که بالاترین امتیاز را دارند توصیه نامه برای ارائه درخواست یا LAA صادر می‌کند.

 

از جمله شرایط برای انتخاب شدن از طرف استان منیتوبا این است که متقاضی در یکی از مشاغل مورد نیاز منیتوبا سابقه‌ی کار داشته باشد و ابراز تمایل یا expression of interest خود را به برنامه‌ی مهاجرت استانی منیتوبا ارائه کند. متقاضیان اکسپرس انتری که از طرف استان انتخاب می‌شوند ۶۰۰ امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی یا به اختصار CRS دریافت می‌کند و بدین ترتیب در دور بعدی حتما برای آن‌ها دعوتنامه جهت تقاضا برای اقامت دائم کانادا صادر خواهد شد. از مجموع ۲۲۴ توصیه نامه که منیتوبا در ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۹ صادر نمود، ۱۵ عدد برای متقاضیان اکسپرس انتری که در سیستم اکسپرس انتری فدرال پروفایل معتبر داشتند صادر شد.

 

همچنین، مجموعا ۳۹ توصیه نامه نیز برای متقاضیانی صادر شد که در دسته‌ی Skilled Worker in Manitoba ابراز تمایل یا EOI خود را ثبت کرده بودند؛ این مسیر مهاجرتی راهی را برای اخذ اقامت دائم کارگران ماهر خارجی موقت و دانشجویان خارجی که از موسسات آموزش عالی منیتوبا فارغ التحصیل شده‌اند باز می‌کند.

 

از جمله شرایط این مسیر مهاجرتی داشتن پیشنهاد کار تمام وقت و دائمی از کارفرمای منیتوبایی و نیز داشتن سایر معیارها است. ابراز تمایل یا EOI کارگران ماهر از ۱۰۰۰ امتیاز رتبه بندی می‌شوند و متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دارند توصیه نامه جهت تقاضا یا LAA دریافت می‌کنند. حداقل امتیاز در این مسیر مهاجرتی نیز ۵۲۵ بوده است.

 

مسیر مهاجرتی Skilled Workers Overseas

از طریق این مسیر هم ۳۹ توصیه نامه برای تقاضا صادر شد. متقاضیان این مسیر مهاجرتی هم بر اساس سیستم امتیازدهی EOI منیتوبا رتبه بندی می‌شوند. متقاضیان لازم نبوده هنگام درخواست در منیتوبا حضور داشته باشند. اما باید در منیتوبا در شغلی تمام وقت کار کنند و از طرف کارفرمای منیتوبایی پیشنهاد کار داشته باشند. کمترین امتیاز در این مسیر مهاجرتی ۶۱۱ بوده است.

 

مسیر مهاجرتی International Education Stream

این مسیر متقاضیانی را انتخاب می‌کند که دارای مهارت‌های مورد نیاز بازار کار استان منیتوبا هستند. این مسیر سه زیرمجموعه دارد: Career Employment Pathway, Graduate Internship Pathway و Student Entrepreneur Pathway. در پذیرش ۱۳ فوریه از طریق این مسیر مهاجرتی ۳۳ توصیه نامه برای تقاضا یا LAA صادر شد. حداقل امتیاز این مسیر مهاجرتی اعلام نشده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!