۱۳۹۹/۰۱/۱۲

کدام شهرهای کانادا مهاجرپذیرتر هستند؟

کدام شهرهای کانادا مهاجرپذیرتر هستند؟

شهرهای سراسر کانادا در رقابتی تناتنگ بر سر جذب مهاجر قرار دارند. این شهرها به خاطر روند رو به پیری جمعیت و کاهش نرخ زاد و ولد به مهاجران بیشتری جهت تقویت اقتصاد خود نیاز دارند. کانادا در سال ۲۰۱۹ از بیش از ۳۴۱ هزار مهاجر استقبال کرد؛ این رفم معادل چیزی حدود ۰٫۹ درصد جمعیت کل کاناداست. کانادا از طریق اکسپرس انتری ، برنامه‌ی مهاجرت استانی و نیز برنامه‌هایی نظیر پایلوت مهاجرت آتلانتیک در حال جذب مهاجران بیشتر می‌باشد.

 

استقبال تورنتو از ۱۱۸ هزار مهاجر

تورنتو همچنان به استقبال از مهاجران ادامه می‌دهد و می‌توان گفت بیشترین مهاجران وارد این شهر می‌شوند. تورنتو سالی که گذشت از بیش از ۱۱۸ هزار مهاجر استقبال کرد. ونکوور، مونترال، کلگری و ادمنتن نیز همراه با تورنتو پنج شهر برتر مهاجرپذیر کانادا را تشکیل داده‌اند.

 

شهر  Charlottetown برترین شهر به لحاظ سرانه‌ی جذب مهاجر

در سالی که پشت سر گذاشتیم یعنی ۲۰۱۹، شهر شارلوت تاون (Charlottetown) برترین شهر به لحاظ جذب مهاجر بوده است و به عبارتی برابر با ۲٫۴ درصد جمعیت خود از مهاجران استقبال کرده است. شهر رگینا، تورنتو و ساسکاچواون نیز به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم بعدی جای می‌گیرند.

 

افزایش مهاجران در مناطق آتلانتیک

طی سال‌های اخیر چندین شهر کانادا در منطقه‌ی آتلانتیک این کشور، برای ارتقای توسعه‌ی اقتصادی خود از مهاجران زیادی استقبال کرده‌اند. شهرهای فردریکتن، هَلیفکس و مُنکتن حداقل برابر با ۱٫۲ درصد جمعیت خود از مهاجران استقبال کرده‌اند. این در حالی‌ست که شهر گتینو واقع در منطقه‌ای از استان کبک به نام اتاوه هم بی نصیب نمانده و برابر با یک درصد جمعیت خود از مهاجران استقبال کرده است. عوامل گوناگونی باعث افزایش مهاجران در گتینوی اتاوه بوده است؛ این شهر هم از پناهندگان بیشتری استقبال کرده و هم از مهاجران کاری/اقتصادی.

 

وجود دانشجویان خارجی در گتینو نیز یکی از دلایل افزایش مهاجران پایتخت کاناداست. دانشجویان خارجی بعد از اتمام درس خود از طریق اکسپرس انتری و برنامه‌ی مهاجرت استانی انتاریو اقامت دائم کانادا را دریافت می‌کنند. گذشته از این، با توجه به تصمیم اخیر کبک مبنی بر کاهش ۲۰ درصدی جذب مهاجر این امکان وجود دارد که مهاجران به جای کبک منطقه‌ی Ottawa-Gatineau که در مجاورت کبک قرار دارد را برای سکونت انتخاب کرده باشند.

 

افزایش یک درصدی مهاجران در هر منطقه و حوزه‌ی قضایی کانادا از اهمیت بسیار زیادی برای این کشور برخوردار است. این سطح از مهاجرت به کانادا، ابزاری مهم برای رشد اقتصاد کانادا و نیز حفظ ثبات سیستم‌هایی نظیر بیمه‌ی سلامت، بیمه‌ی بیکاری یا صندوق‌های بازنشستگی است.

 

طی دو دهه‌ی اخیر جمعیت کانادا یک درصد و اندی رشد داشته است و اقتصاد آن هم برابر با این هم رقم رشد کرده است. انتظار می‌رود که سهم رشد جمعیت ناشی از مهاجرت طی ده سال آینده افزایش ۱۰۰ درصدی داشته باشد. این بدین معنی است که مهاجرات همچنان نقشی مهم در رشد اقتصادی کانادا ایفا خواهد کرد. اگر شما نیز مایل به مهاجرت به کانادا هستید و نمی‌دانید از کجا باید شروع کنید، با پر کردن فرم ارزیابی و تماس با همکاران ما نگرانی را از خود دور کنید. ضمنا فراموش نکنید که کانادا بیش از ۸۰ مسیر مهاجرتی دارد!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!