۱۳۹۹/۰۱/۱۲

گام‌هایی که آلبرتا برای کمک به نیروی کار خارجی بر می‌دارد

گام‌هایی که آلبرتا برای کمک به نیروی کار خارجی بر می‌دارد

آلبرتا در پی تسهیل دسترسی نیروی کار خارجی آسیب پذیر به اقامت دائم کاناداست. منظور از نیروی کار آسیب پذیر آن دسته از کارگران خارجی هستند که دولت فدرال کانادا برایشان ویزای باز صادر کرده و در محل کار خود در معرض ریسک و سوء‌استفاده قرار دارند و بدین ترتیب واجد شریط مسیر فرصت آلبرتا یا AOS خواهند بود. اتباع خارجی و خانواده‌هایشان که دارای ویزای کار باز برای کارگران آسیب پذیر – VWOWP – هستند هم اکنون از ارزیابی تاثیر بازار کار یا LMIA معاف هستند.

 

گفتنی است در اغلب موارد داشتن LMIA مثبت برای AOS الزامی است. کارفرمایان باید مکررا فرم LMIA را برای پشتیبانی از درخواست کارگر خارجی تکمیل کنند. این از نیاز به کارگران خارجی در بازار کار کانادا حکایت دارد. بسیاری از صاحبان کسب و کار در کانادا در پی اصلاح فرایند LMIA هستند چرا که فرایندی دشوار و هزینه‌بر است. در اغلب موارد کارفرمایان و صاحبان کسب و کار در کانادا ترجیح می‌دهند فرایند LMIA را انجام ندهند. برنامه‌ی مهاجرت استانی این تعییرات را در ۱۳ مارس اعلام کرد و مشخصا بیان کرد که کارگران خارجی باید واجد سایر شرایط AOS باشند.

 

شرایط مسیر فرصت آلبرتا

متقاضیان AOS باید ویزای کار معتبر داشته باشند و هنگام ارائه درخواست در یکی از مشاغل واجد شرایط در آلبرتا دارای سابقه‌ی کار بوده باشند. هم اکنون ویزای VWOWP در  AOS، معاهدات تجاری بین الملل و تجربه‌ی بین المللی کانادایی یک ویزای کار معاف از LMIA تلقی می‌شود. در غیر این صورت متقاضیان AOS نیاز به LMIA مثبت یا ویزای کار پس از فارغ التحصیلی از یکی از موسسات آموزش عالی معتبر در آلبرتا دارند.

 

اغلب مشاغل موجود در دسته بندی ملی مشاغل مادام که جزو مشاغل غیر واجد شرایط باشند در برنامه‌ی مهاجرت استانی آلبرتا واجد شرایط در نظر گرفته می‌شوند. علاوه بر این دانش زبانی متقاضیانی که در یکی از مشاغل نیازمند مهارت که سطح مهارتی آن در دسته بندی ملی مشاغل ۰، A یا B است باید حداقل معادل CLB 5 و چنانچه متقاضی در یکی از مشاغل فاقد مهارت یا نیمه ماهر با کد C یا D شاغل است باید حداقل معادل CLB 4 باشد. همچنین، داشتن مدرک دیپلم دبیرستان از کشور مبدا متقاضی علاوه بر سایر شرایط نیز الزامی است.

 

اگر در محل کار از شما سواستفاده شد چه کنید؟

اگر خطر جدی شما را تهدید می‌کند به شماره ۹-۱۱ یا پلیس محلی زنگ بزنید. اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا به کارگران خارجی آسیب پذیر و خانواده‌هایشان که در محل کار خود با ریسک مواجه هستند یا مورد آزار و سوءاستفاده قرار می‌گیرند ویزای کاری می‌دهد. وبسایت دولت کانادا از متقاضیان VWOWP می‌خواهد مدارک خود را اسکن کنند و یا از آن‌ها عکس بگیرند. متقاضیان پس از جمع آوری مدارک ضروری، باید حساب بسازند. اگر امکان ارائه‌ی درخواست به صورت آنلاین وجود ندارد، توصیه شده که به نزدیک‌ترین دفتر اداره مهاجرت کانادا مراجعه شده و یا اداره‌ی پشتیبانی از ارباب رجوع تماس گرفته شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!