۱۳۹۹/۰۴/۲۶

سفر چه کسانی فعلا به کانادا ممنوع است؟ کانادا توضیح می‌دهد

سفر چه کسانی فعلا به کانادا ممنوع است؟ کانادا توضیح می‌دهد

کانادا بیانیه‌ای را برای توضیح بیشتر در مورد بیانیه‌ی ۱۶ مارس در مورد ممنوعیت سفر برخی افراد به کانادا منتشر کرده است. بنا به اعلام دولت کانادا این ممنوعیت از تاریخ ۱۸ مارس ساعت ۱۲ ظهر به وقت استاندارد شرقی آغاز شده و تا تاریخ ۳۰ ژوئن ساعت ۱۲ ظهر به وقت استاندارد شرقی ادامه خواهد داشت.

 

در ابتدا مقامات دولت کانادا اعلام کردند که این ممنوعیت در مورد تمام اتباع خارجی به استثنای شهروندان و دارندگان اقامت دائم کانادا، بستگان نزدیک شهروندان کانادا، شهروندان آمریکا، خدمه‌ی پرواز و دیپلمات‌ها اعمال خواهد شد. با بسته شدن مرز مشترک آمریکا-کانادا، شهروندان آمریکا هم به ممنوع الورودها پیوستند.

 

حالا که کرونا عالمگیر است، چه کسانی حق ورود به کانادا را دارند؟

علاوه بر کانادایی‌ها، دارندگان اقامت کانادا و خانواده‌هایشان، کانادا افراد خاصی را از ممنوعیت سفر به این کشور معاف کرده است:

 

  • بستگان درجه یک شهروندان کانادا یا دارندگان اقامت دائم کانادا؛ منظور از بستگان درجه یک نیز همسر، فرزند و نوه‌ی شهروندان یا دارندگان اقامت دائم کاناداست؛
  • افرادی که مجوز کتبی از طرف یک مامور کنسولی دولت کانادا را برای ورود به کانادا جهت پیوستن به بستگان درجه یک را دارند؛
  • افرادی که قبل از ورود به کانادا تنها ۱۴ روز در کانادا یا آمریکا بوده‌اند؛
  • افرادی که محافظت شده تلقی می‌شوند، یعنی پناهندگان. درخواست‌های این افراد البته نباید ریجکت شده باشد؛
  • افرادی که با حضور خود در کانادا یک خدمت ضروری به کانادا ارائه می‌کنند؛
  • افرادی که حضورشان در کانادا از نظر وزیر امور خارجه کانادا، وزیر مهاجرت کانادا یا وزیر آمادگی در برابر وضعیت‌های اظطراری در راستای منافع ملی کانادا است.

 

وضعیت ویزاهای کاری یا تحصیلی نامعلوم است

از سوی دیگر در مورد وضعیت دارندگان ویزای کاری یا تحصیلی که در حال حاضر خارج از کانادا یا آمریکا هستند اطلاعات ضد و نقیضی وجود دارد. وزیر امنیت عمومی کانادا روز ۱۸ مارس گفت که این افراد می‌توانند به کانادا بازگردند. اما بیانیه‌ی دولت فدرال مورخ ۱۹ مارس در مورد پروازها مشخصا می‌گوید که دانشجویان خارجی که خارج از کانادا و ایالات متحده هستند اجازه سفر هوایی به کانادا نخواهند داشت مگر اینکه همسر یا فرزند وابسته‌ی شهروند یا دارنده اقامت دائم کانادا باشند. در عین حال، دارندگان ویزاهای کاری یا تحصیلی که در حال حاضر در آمریکا هستند و به کشور دیگری سفر نکرده‌اند، مادام این‌که سفرشان به کانادا ضروری تشخیص داده شود ممکن است مجاز به ورود به کانادا باشند. دولت کانادا همچنین افراد دارای ویزای کاری یا تحصیلی یا اقامت دائم کانادا که هر از چندی با سفر به کانادا در پی تمدید وضعیت ویزا یا اقامت دائم خود هستند را از سفر مجدد به کانادا جهت تمدید وضعیت خود باز می‌دارد و از این افراد خواسته تا اطلاع ثانوی به مرز کانادا نزدیک نشوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!