۱۳۹۹/۰۸/۰۸

برگزاری جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری؛ ۶۶۸ نفر دعوت شدند

برگزاری جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری؛ ۶۶۸ نفر دعوت شدند

جدیدترین خبرها از این حکایت دارند که دولت کانادا در تاریخ ۲۰ مارس پذیرش جدید اکسپرس انتری را برگزار کرده و طی آن از ۶۶۸ متقاضی دعوت نموده تا تقاضای خود برای اقامت دائم کانادا را ارائه کنند. حداقل امتیاز در این پذیرش ۷۲۰ بوده است. بدین ترتیب تعداد دعوتنامه‌هایی که طی سال جاری میلادی از طریق اکسپرس انتری صادر شده مجموعا به ۱۹,۳۶۸ رسید. ممکن است حداقل امتیاز بالا به نظر برسد اما در این پذیرش تنها متقاضیانی دعوت شدند که از طرف استان انتخاب شده بودند.

 

علی‌رغم کندتر شدن خدمات اداره‌ی مهاجرت کانادا به خاطر عالم‌گیر شدن ویروس کرونا باید گفت که کانادا هنوز سعی دارد به هدف تعیین شده برای سال ۲۰۲۰ در راستای جذب مهاجر برسد. بسیاری از این مهاجران از طریق سیستم اکسپرس انتری وارد کانادا خواهند شد. گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته‌ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه‌ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه‌ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می‌کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می‌شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه‌ی کار امتیازدهی می‌کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش‌ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می‌شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست.

 

کانادا قصد دارد طی سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ مهاجران بیشتری را جذب کند؛ کانادا قرار است از طریق برنامه‌ی مهاجرت استانی نیز که بخشی از آن توسط سیستم اکسپرس انتری مدیریت می‌شود تعداد مهاجران را افزایش دهد. استان‌ها و مناطق کانادا در این برنامه شرکت دارند و برنامه‌ی مهاجرت استانی آن‌ها به سیستم اکسپرس انتری مرتبط است. این مسیرها که بسیاری از آن‌ها حداقل امتیاز کمی دارند و یا حتی فاقد شرط حداقل امتیاز هستند به استان‌ها و مناطق کانادا اجازه می‌دهند سالانه تعداد معینی از متقاضیان اکسپرس انتری را برای اقامت دائم کانادا انتخاب کنند. متقاضیانی که از طرف استان انتخاب شوند ۶۰۰ امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می‌کنند و بدین ترتیب در دور بعدی حتما از آن‌ها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد.

 

اداره‌ی مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در این پذیرش از قاعده‌ی tie-break استفاده کرد: ۱۹ مارس ۲۰۲۰ راس ساعت ۰۲:۰۴:۰۶ به وقت استاندارد شرقی. این بدین معنی است که تمام متقاضیانی که در سیستم جامع رتبه بندی حداقل ۷۲۰ امتیاز داشتند و قبل از این تاریخ و ساعت پروفایل خود را وارد صف انتظار اکسپرس انتری کردند در پذیرش دیروز مورخ ۲۰ مارس ۲۰۲۰ دعوتنامه دریافت کرده‌اند.

 

متقاضیان اکسپرس انتری که در سیستم جامع رتبه بندی یا CRS امتیاز بالایی ندارند می‌توانند از راه‌های گوناگون امتیاز خود را افزایش دهند؛ انتخاب شدن از طرف استان بارزترین شیوه برای کسب امتیاز بیشتر در سیستم جامع رتبه بندی است که ۶۰۰ امتیاز را نصیب متقاضی می‌کند. لازم به ذکر است که مسیرهای مهاجرتی ۹ استان از بین استان‌ها و مناطق کانادا در برنامه‌ی مهاجرت استانی مرتبط با اکسپرس انتری است.

 

به نمونه‌های فرضی زیر از دعوت شده‌ها توجه نمایید:‌

 

بیژن و منیژه متاهل و هر دو ۳۵ ساله هستند. هر دو دارای مدرک لیسانس بوده و پنج سال در شغل توسعه دهنده‌ی نرم افزار مشغول  به کار بوده‌اند. دانش زبان انگلیسی آن‌ها در حد متوسط است. منیژه به عنوان متقاضی اصلی وارد صف انتظار اکسپرس انتری شد. امتیاز آن‌ها در ابتدا ۳۰۴ بود اما آن‌ها از طرف استان آلبرتا انتخاب شدند و امتیازشان به ۹۰۴ رسید. بدین ترتیب در پذیرش ۲۰ مارس دعوتنامه دریافت کردند.

 

ناصر یک سال و نیم اخیر را به عنوان برقکار شبکه در کانادا مشغول به کار بوده است. او ۳۸ سال سن دارد و در امتحان CELPIP شرکت کرده و در هر مهارت نمره‌ی ۵ گرفته است. مدارک تحصیلی ایرانی ناصر و نیز هیچ کدام از سوابق کار دارای مهارت وی طی یک دهه‌ی اخیر ارزیابی نشده بود. او با ۱۲۵ امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی یا CRS وارد صف انتظار اکسپرس انتری شد و با انتخاب شدن در ۱۰ مارس از طرف استان، امتیازش به ۷۲۵ افزایش یافت و سپس در پذیرش ۲۰ اکسپرس انتری فدرال از او برای  تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوتنامه صادر شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!