۱۳۹۹/۰۸/۰۸

جدیدترین پذیرش آلبرتا برگزار شد

جدیدترین پذیرش آلبرتا برگزار شد

جدیدترین خبرها حاکی از آن هستند که استان آلبرتای کانادا در پذیرش جدید خود که در تاریخ ۴ مارس برگزار کرده مجموعا برای ۱۰۰ متقاضی اکسپرس انتری دعوتنامه صادر کرده است تا آن‌ها بتوانند تقاضای خود را برای انتخاب شدن از طرف این استان جهت اقامت دائم ارائه کنند. حداقل امتیاز این ۱۰۰ متقاضی در سیستم جامع رتبه بندی ۳۰۰ بوده است.

 

گفتنی است سیستم اکسپرس انتری که در سال ۲۰۱۵ از آن رونمایی شد، سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته‌ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه‌ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه‌ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می‌کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می‌شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه‌ی کار امتیازدهی می‌کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش‌ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می‌شود.

 

چه کسانی واجد شرایط مسیر اکسپرس انتری آلبرتا هستند؟

برنامه‌ی مهاجرت استانی آلبرتا مسیر اکسپرس انتری آلبرتا را مدیریت می‌کند؛ مسیر اکسپرس انتری آلبرتا هم به برنامه‌ی مهاجرت استانی آلبرتا اجازه می‌دهد در صف انتظار اکسپرس انتری به دنبال متقاضیان واجد شرایط بگردد. آن‌گونه که برنامه‌ی مهاجرت استانی آلبرتا می‌گوید متقاضیان اکسپرس انتری که در آلبرتا دارای ارتباطات قوی هستند و یا در شغلی شغال هستند که از اولویت‌های توسعه‌ی اقتصادی استان حمایت می‌کند بگردد. آن‌گونه که برنامه‌ی مهاجرت استانی آلبرتا اعلام کرده احتمال صدور دعوتنامه برای متقاضیان اکسپرس انتری با شرایط زیر بیشتر است:

 

  • در آلبرتا سابقه‌ی کار/تحصیل دارند یا از کارفرمای آلبرتایی پیشنهاد شغل دریافت کرده‌اند؛
  • از یکی از دانشگاه‌های کانادا فارغ التحصیل شده‌اند؛
  • یکی از والدین، فرزندان یا خواهر/برادرهایشان در آلبرتا زندگی می‌کند

تا اینجای سال میلادی استان آلبرتا مجموعا ۷۵۱ متقاضی اکسپرس انتری دعوتنامه صادر کرده است. در سال ۲۰۱۹، مجموعا ۱۱,۱۳۷ دعوتنامه از طریق اکسپرس انتری آلبرتا صادر شده بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!