۱۳۹۹/۰۴/۱۵

پزشک مجرب هستید؟ به خط مقدم انتاریو بروید!

پزشک مجرب هستید؟ به خط مقدم انتاریو بروید!

کانادا در حال مبارزه با کروناست. دولت کانادا اخیرا اعلام کرده که پذیرای آن دسته از پزشکان خارجی است که در آزمون طبابت در کانادا موفق بوده‌اند و یا از دانشکده‌ی پزشکی طی دو سال اخیر فارغ التحصیل شده‌اند. این پزشکان هم اکنون می‌توانند درخواست خود را برای مبارزه در خط مقدم جبهه‌ی مبارزه با کرونا در انتاریو اعلام کنند. کالج پزشکان و جراحان انتاریو هم اکنون به آن دسته از متقاضیانی که هنوز در کانادا رزدینت نشده‌اند اجازه می‌دهد تا تقاضای خود را برای گواهی‌های کوتاه مدت نظارت شده ارائه کنند.

 

این گواهی‌ها به فارغ التحصیلان از دانشکده‌های پزشکی اجازه می‌دهند تا در انتاریو ۳۰ روز به طبابت بپردازند و البته در صورت تمدید ویزا، امکان کار کردن بیشتر از این مدت را هم دارند. از جمله شرایط فارغ التحصیلان پزشکی کانادا عبارتند:

 

  • اخذ مدرک پزشکی از دانشکده‌ی پزشکی معتبر؛
  • طبابت تمام وقت طی دو سال اخیر ( شامل مدت طبابت در دانشکده‌ی پزشکی هم می‌شود)؛
  • تاییدیه‌ی استخدام در یکی از دو دسته‌ی مصرح در قانون پزشکی کانادا من‌جمله استخدام در بیمارستان‌های دولتی؛
  • داشتن سوپروایزر.

کالج پزشکان و جراحان انتاریو متقاضیان را ملزم کرده که تاییدیه‌ی استخدام مستقیم خود در بیمارستان را به ایمیل inquiries@cpso.on.ca ارسال کنند.

 

گفتنی است از ماه پیش صدور گواهی‌ها آغاز شده اما تعداد اندکی از پزشکان تقاضای خود را مطرح کرده‌اند. تا قبل از ۱۳ آوریل از ۱۲ پزشک ۱۰ پزشک موفق به دریافت گواهی از طریق این مسیر شده‌اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!