۱۳۹۹/۰۳/۱۷

پذیرش جدید اکسپرس انتری؛ دعوت از ۵۲۹ متقاضی

پذیرش جدید اکسپرس انتری؛ دعوت از ۵۲۹ متقاضی

طبق جدیدترین خبرها، کانادا مورخ ۱۳ می از ۵۲۹ متقاضی اکسپرس انتری دعوت کرد تا تقاضای خود برای اقامت دائم را ارائه کنند. کانادا تا به اینجای سال میلادی مجموعا از ۳۴۸۲۹ متقاضی مهاجرت دعوت کرده است. گفتنی است در این پذیرش تنها متقاضیانی دعوت شده‌اند که از طرف برنامه‌ی مهاجرت استانی یا PNP انتخاب شده بودند و به همین دلیل حداقل امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی در این پذیرش ۷۱۸ بوده است.

 

این امتیاز بالا به نظر می‌رسد، چرا که متقاضیان با انتخاب شدن از طرف استان ۶۰۰ امتیاز اضافی دریافت می‌کنند. به بیان دقیق‌تر، متقاضی ممکن است ۷۱۸ امتیاز داشته باشد اما امتیاز وی در اصل ۱۱۸ بوده است. علی‌رغم کندتر شدن خدمات اداره‌ی مهاجرت کانادا به خاطر عالم‌گیر شدن ویروس کرونا باید گفت که کانادا هنوز سعی دارد به هدف تعیین شده برای سال ۲۰۲۰ در راستای جذب مهاجر برسد. وزارت مهاجرت کانادا تنها در ماه آوریل ۸,۳۸۹ دعوتنامه صادر کرده است. بسیاری از این مهاجران از طریق سیستم اکسپرس انتری وارد کانادا خواهند شد. گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته‌ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه‌ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه‌ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می‌کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می‌شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه‌ی کار امتیازدهی می‌کند. برای متقاضیانی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش‌ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می‌شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست.

 

اداره‌ی مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در این پذیرش از قاعده‌ی tie-break استفاده کرد: ۱۹ مارس ۲۰۲۰ راس ساعت ۱۲:۵۳:۲۱ به وقت استاندارد شرقی. این بدین معنی است که تمام متقاضیانی که در سیستم جامع رتبه بندی حداقل ۷۱۸ امتیاز داشتند و قبل از این تاریخ و ساعت پروفایل خود را وارد صف انتظار اکسپرس انتری کردند در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری مورخ ۱۳ می ۲۰۲۰ دعوتنامه دریافت کرده‌اند.

 

متقاضیان اکسپرس انتری که در سیستم جامع رتبه بندی یا CRS امتیاز بالایی ندارند می‌توانند از راه‌های گوناگون امتیاز خود را افزایش دهند؛ انتخاب شدن از طرف استان بارزترین شیوه برای کسب امتیاز بیشتر در سیستم جامع رتبه بندی است که ۶۰۰ امتیاز را نصیب متقاضی می‌کند. لازم به ذکر است که مسیرهای مهاجرتی ۹ استان از بین استان‌ها و مناطق کانادا در برنامه‌ی مهاجرت استانی مرتبط با اکسپرس انتری است.

 

به نمونه‌ی فرضی زیر از دعوت شده‌ها توجه نمایید:‌

 

آرمین ۳۹ ساله است و لیسانس دارد. وی شش سال به عنوان مدیر ساخت و ساز مشغول به کار بوده است. سطح زبان انگلیسی آرمین پیشرفته است و تا به حال نه در کانادا کار کرده و نه تحصیل. امتیاز آرمین در سیستم جامع رتبه بندی یا CRS زمانی که در صف انتظار بود ۳۸۶ بود. او اخیرا از طرف مسیر مهاجرتی اکسپرس انتری آلبرتا انتخاب شد و امتیازش به ۹۸۶ رسیده و بنابراین برای دریافت دعوتنامه در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری مورخ ۱۳ می ۲۰۲۰ کافی بوده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!