۱۳۹۹/۰۳/۱۷

دومین پذیرش اکسپرس انتری طی ۲۴ ساعت برگزار شد!

دومین پذیرش اکسپرس انتری طی ۲۴ ساعت برگزار شد!

در دومین پذیرش اکسپرس انتری مختص تجربه‌ی کانادایی که طی ۲۴ ساعت بعد از پذیرش قبلی و دیروز ۱۵ می برگزار شد حداقل امتیاز به پایین‌ترین حد از ژانویه ۲۰۱۹ رسید. در این پذیرش برای ۳۳۷۱ متقاضی دسته‌ی تجربه‌ی کانادایی با حدافل ۴۵۲ امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی دعوتنامه صادر شد.

 

علی‌رغم کندتر شدن خدمات اداره‌ی مهاجرت کانادا به خاطر عالم‌گیر شدن ویروس کرونا باید گفت که کانادا هنوز سعی دارد به هدف تعیین شده برای سال ۲۰۲۰ در راستای جذب مهاجر برسد. وزارت مهاجرت کانادا تنها در ماه آوریل ۸,۳۸۹ دعوتنامه صادر کرده است. بسیاری از این مهاجران از طریق سیستم اکسپرس انتری وارد کانادا خواهند شد. گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته‌ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه‌ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه‌ی امتیازات و معیارهای مختلف مهاجر جذب می‌کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می‌شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه‌ی کار امتیازدهی می‌کند. برای متقاضیانی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش‌ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می‌شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست.

 

اداره‌ی مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در این پذیرش از قاعده‌ی tie-break استفاده کرد: ۲۳ دسامبر ۲۰۱۹ راس ساعت ۱۰:۰۱:۰۶ به وقت استاندارد شرقی. این بدین معنی است که تمام متقاضیانی که در سیستم جامع رتبه بندی حداقل ۴۴۷ امتیاز داشتند و قبل از این تاریخ و ساعت پروفایل خود را وارد صف انتظار اکسپرس انتری کردند در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری مورخ ۱۵ می ۲۰۲۰ دعوتنامه دریافت کرده‌اند. پذیرش دیروز تعداد دعوتنامه‌های صادره طی سال جاری میلادی را به  ۳۸,۲۰۰ رساند. اداره‌ی مهاجرت، شهروندی و پناهدگی کانادا طی ۹ هفته‌ی اخیر ۱۰ پذیرش مختص تجربه کانادا و برنامه‌ی مهاجرت استانی برگزار کرده است و طی این پذیرش‌ها مجموعا از ۱۹۵۰۰ متقاضی اکسپرس انتری برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت کرده است.

 

متقاضیان اکسپرس انتری که در سیستم جامع رتبه بندی یا CRS امتیاز بالایی ندارند می‌توانند از راه‌های گوناگون امتیاز خود را افزایش دهند؛ انتخاب شدن از طرف استان بارزترین شیوه برای کسب امتیاز بیشتر در سیستم جامع رتبه بندی است که ۶۰۰ امتیاز را نصیب متقاضی می‌کند. لازم به ذکر است که مسیرهای مهاجرتی ۹ استان از بین استان‌ها و مناطق کانادا در برنامه‌ی مهاجرت استانی مرتبط با اکسپرس انتری است.

 

به نمونه‌های فرضی زیر از دعوت شده‌ها توجه نمایید:‌

 

روشنک ۳۷ ساله است و لیسانس دارد. طی یک سال اخیر در کانادا به عنوان تحلیلگر سیستم‌ها مشغول به کار بوده است. قبل از آمدن به کانادا چهار سال در صنعت فناوری اطلاعات سابقه‌ی کار داشته است. روشنک با ویزای کاری در کاناداست و همسر وی در کانادا مشغول تحصیل است. سطح زبان انگلیسی این زوج هر دو در سطح پیشرفته است. همسر روشنک قبلا لیسانس خود را خارج از کانادا گرفته و برای ادامه‌ی تحصیل به کانادا آمده است. روشنک به عنوان متقاضی اصلی باعث شد هر دو وارد صف انتظار اکسپرس انتری شوند. او با داشتن ۴۵۱ امتیاز برای دریافت دعوت‌نامه در پذیرش دیروز واجد شرایط بوده است.

 

سارا ۳۵ ساله است و فوق لیسانس خود را در کانادا گرفته است. سارا در ژانویه‌ی ۲۰۱۹ فارغ التحصیل شده و از آن تاریخ به عنوان حسابدار در کانادا مشغول به کار بوده است. سطح زبان انگلیسی او متوسط است و قبل از آمدن به کانادا سه سال سابقه‌ی کار داشته است. ۴۵۰ امتیاز سارا در سیستم جامع رتبه بندی برای دریافت دعوتنامه در پذیرش دیروز مورخ ۱۵ می ۲۰۲۰ کافی بوده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!