۱۳۹۹/۰۳/۱۷

کاهش حداقل امتیاز CRS در پذیرش جدید آلبرتا

کاهش حداقل امتیاز CRS در پذیرش جدید آلبرتا

برنامه‌ی مهاجرت استانی آلبرتا جزییات جدیدترین پذیرش مختص PNP را منتشر کرده است؛ در این پذیرش که در تاریخ ۲۹ آوریل برگزار شده آلبرتا مجموعا برای ۲۰۰ متقاضی اکسپرس انتری دعوتنامه صادر کرده است. حداقل امتیاز این متقاضیان در CRS یا سیستم جامع رتبه بندی ۳۲۲ بوده است. دریافت کنندگان دعوتنامه یا اعلامیه‌ی تمایل – NOI – اکنون می‌توانند درخواست خود را برای انتخاب شدن از طرف آلبرتا ارائه کنند. اگر برنامه‌ی مهاجرت استانی آلبرتا درخواست آن‌ها را تایید کند در پذیرش بعدی اکسپرس انتری فدرال ۶۰۰ امتیاز دیگر نصیبشان خواهد شد.

 

این امتیازهای اضافی ضمانتی است برای دعوت شدن جهت تقاضا برای اقامت دائم کانادا در دور بعدی صدور دعوتنامه‌ها. گفتنی است از ۱۸ مارس یعنی از زمان اعمال محدودیت‌های مسافرتی ناشی از شیوع کرونا پذیرش‌های اکسپرس انتری عموما مختص برنامه‌ی مهاجرت استانی بوده‌اند.

 

در حال حاضر آلبرتا تنها متقاضیانی را در نظر دارد که ساکن و شاغل در آلبرتا هستند. معمولا برای دریافت دعوتنامه از طریق مسیر مهاجرتی اکسپرس انتری آلبرتا نیازی به داشتن پیشنهاد شغل نیست. آلبرتا در برابر آن دسته از متقاضیان PNP که نمی‌توانند به خاطر اختلالات ناشی از کرونا مدارک خود را کامل ارائه کنند انعطاف پذیری بیشتری دارد.

 

شرایط مسیر مهاجرتی اکسپرس انتری آلبرتا

متقاضیان ابتدا باید در سیستم اکسپرس انتری فدرال پروفایل داشته باشند. همچنین، باید در شغلی که از اولویت‌های توسعه‌ی اقتصادی و متنوع سازی آلبرتا حمایت می‌کند سابقه‌ی کار داشته باشند. البته لازم به ذکر است که برنامه‌ی مهاجرت استانی آلبرتا فهرستی از این مشاغل منتشر نکرده است.

 

این روزهای کرونایی که اقدامات ویژه رعایت می‌شوند، برنامه‌ی مهاجرت اساتنی آلبرتا متقاضیان را برای انتخاب شدن ملزم به داشتن شرایط خاصی کرده است. متقاضیان باید:

 

  • در حال حاضر در آلبرتا شاغل باشند، حتی اگر در منزل کار می‌کنند.
  • برای کاری که در حال حاضر در آلبرتا به آن اشتغال دارند دارای ویزای کار باشند.
  • کار تمام وقت، در ازای دریافت حقوق و دستمزدی که کمتر از حداقل دستمزد استانی نباشد، واجد شرایط LMIA
  • اشتغال در کار مجاز. مشاغل غیرمجاز عبارتند از آن دسته از مشاغل با دستمزدهای بالا و پایین در دولت آلبرتا و نیز مشاغل مندرج در فهرست مشاغل غیر واجد شرایط مسیر مهاجرتی فرصت آلبرتا.

گفتنی است رسیدگی به درخواست متقاضیانی که قبل از همه گیری کرونا به کار تمام وقت اشتغال داشته‌اند و نیز متقاضیانی که در شغل خود نیازمند گواهی و مجوز اشتغال هستند و نمی‌توانند گواهی و مجوز خود را تمدید یا کسب نمایند به ۶۰ روز تقویمی دیگر موکول خواهد شد.

 

اگر متقاضی هیچ سابقه‌ی اشتغالی در آلبرتا نداشته باشد به درخواست وی تا اطلاع ثانوی رسیدگی نخواهد شد. تا اینجای سال جاری میلادی، آلبرتا برای ۱۴۰۷ متقاضی اکسپرس انتری دعوتنامه صادر کرده است. در سال ۲۰۱۹ مجموعا ۶۸۸۴ دعوتنامه از طریق مسیر مهاجرتی اکسپرس انتری آلبرتا صادر شد. هنوز جزییات تخصیص مهاجران استان آلبرتا در سال ۲۰۲۰ منتشر نشده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!