۱۳۹۹/۰۴/۲۲

مرز آمریکا-کانادا برای یک ماه دیگر بسته می‌ماند

  • توسط sardabir
  • ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
  • Canada, اخبار
  • دیدگاه غیر فعال شده است

مرز آمریکا-کانادا برای یک ماه دیگر بسته می‌ماند

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا اعلام کرده است که کانادا و آمریکا طی توافق دیگری قصد دارند مرز مشترک خود را تا ۳۰ روز دیگر بسته نگه دارند؛ او همچنین گفته است که: «این کار درستی است.» گفتنی است مرز زمینی آمریکا-کانادا برای اولین بار دو ماه و اندی پیش جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بسته شد.

 

قرار بر این بود که مرز ۲۰ ماه می باز شود اما در توافق جدید تا ۲۱ ماه ژوئن همچنان بسته خواهد ماند. آقای ترودو همچنین بیان کرده است که نخست وزیران استان‌های مختلف مایل به ادامه‌ی محدودیت‌های مسافرتی هستند. در عین حال، مسافرت‌های ضروری و تجارت همچنان ادامه خواهد داشت. از مصادیق مسافرت ضروری عبارتند از:

 

  • سفر برای کار یا تحصیل در کانادا
  • پشتیبانی از زیرساخت‌های مهم من‌جمله خدماتی که برای سلامت، امنیت و ایمنی کانادایی‌ها ضروری است؛
  • خدمات اقتصادی و زنجیره‌ی تامین
  • پیوستن به خانواده؛ البته به جز سفر به قصد بازدید از خانواده.

کامیون‌ها و قطارها می‌توانند برای رساندن غذا، سوخت و دارو به هر دو کشور از مرز تردد کنند. تمام سفرهای غیر ضروری به ویژه گردشگری و بازدید از خانواده ممنوع خواهد بود. محدودیت‌های مسافتی همچنین شامل پناهجویانی خواهد شد که قصد رد شدن از مرزهای غیررسمی نظیر Roxham Road با پای پیاده را دارند.

 

جاستین ترودو همچنین گفته است که سفرهای غیرضروری تا چندین ماه پیش رو همچنان ممنوع خواهد بود. از طرف دیگر، پرزیدنت دانلد ترامپ مایل به بازگشایی این مرز است. کانادا ظاهرا در مبارزه با کرونا عملکرد بهتری از ایالات متحده دارد حتی اگر عامل جمعیت را هم در نظر بگیریم.

 

تا کنون در کانادا بیش از ۷۹۰۰۰ مورد ابتلا به کرونا گزارش شده است که البته عمدتا در استان‌های کبک و انتاریو بوده‌اند؛ از این تعداد حدود ۶۰۰۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند. از سوی دیگر در ایالات متحده که جمعیت آن حدود ۹ برابر کاناداست ۱٫۵۶ میلیون به کرونا مبتلا شده‌اند و از این تعداد ۹۲۰۰۰ تسلیم کرونا شده و جان خود را از دست داده‌اند.

 

ایالات متحده در همه گیری کرونا رویکرد سختگیرانه‌ای در قبال مهاجرت اتخاذ کرده است و اخیرا برخی از انواع مهاجرت را منتفی اعلام کرد

error: Content is protected !!