۱۳۹۹/۰۴/۲۲

سیستم مهاجرتی کانادا مدرن می‌شود

سیستم مهاجرتی کانادا مدرن می‌شود

همانطور که می‌دانید، بعد از برداشته شدن محدودیت‌های ناشی از همه گیری کرونا، کانادا با موجی از درخواست‌های مهاجرت روبه‌رو خواهد شد. این موضوع را دولت کانادا طی سندی اعلام کرده است و در آن بیان داشته که به اداره‌ی مهاجرت، شهروندی و پناهندگی جهت مدرن سازی نحوه رسیدگی به درخواست‌های مهاجرت کمک می‌کند.

 

در این سند همچنین از اثرات کرونا بر عملیات اداره‌ی مهاجرت یاد شده است. گفتنی است کانادا برای جلوگیری از شیوع کرونا تدابیر ویژه‌ای اندیشیده است و کارمندان دولت فدرال در داخل و خارج به دقت فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کرده و به دورکاری مشغول هستند.

 

با این وجود اداره‌ی مهاجرت تمام تلاش خود را برای رعایت حال نیروی کار موقت خارجی، دانشجویان خارجی، توریست‌ها، دارندگان اقامت دائم کانادا، متقاضیان شهروندی کانادا، پناهجویان، مدعیان پناهندگی و شهروندان کانادا انجام می‌دهد. اداره‌ی مهاجرت همچنین چندین اقدام ویژه برای پشتیبانی از رسیدگی به درخواست اتباع خارجی طی این بحران اتخاذ کرده است.  از سوی دیگر در این سند ذکر شده که بسیاری از مراکز اداره‌ی مهاجرت کانادا تعطیل شده‌اند و یا کاهش ظرفیت قابل توجهی داشته‌اند. این به شدت روی توانایی رسیدگی اداره‌ی مهاجرت به درخواست تاثیر منفی گذاشته است.

 

بهبود در راه است

به محض اینکه عملیات اداره‌ی مهاجرت کانادا به حالت عادی بازگردد این اداره قرار است سیاست‌ها، راهکارها و راه حل‌های دیجیتال ویژه و متفاوتی را در پیش بگیرد تا به خوبی بتواند درخواست‌ها را در دوره‌ی پساکرونا رسیدگی کند. برای نمونه اداره‌ی مهاجرت مایل است هر زمان که امکان داشت برای بر طرف ساختن نیاز حضور فیزیکی متقاضیان، فرایندهای دیجیتال را به کار بگیرد. این اقدام نه تنها باعث امنیت کارکنان اداره‌ی مهاجرت کانادا و متقاضیان خواهد شد بلکه روند رسیدگی و انجام امور را هم بسیار کارآمدتر و سریع‌تر خواهد ساخت.

 

بدین منظور اداره‌ی مهاجرت قرار است در زمینه‌های زیر دست به مدرن کردن سیستم مهاجرتی کانادا بزند:

 

  • ایجاد ابزار و تکنولوژی‌هایی برای تسریع ظرفیت عملیات اداره‌ی مهاجرت تا امکان مواجهه با چالش‌هایی که فرایند رسیدگی دستی کنونی ایجاد می‌کند وجود داشته باشد.
  • ایجاد ابزاری برای رعایت ملزومات فاصله گذاری اجتماعی با کاهش نیاز مراجعات حضوری از طریق برنامه‌های دیجیتال. ( مثلا برگزاری و ارائه‌ی آزمون شهروندی و درخواست‌های شهروندی ویزا به صورت آنلاین)
  • شناسایی راه حل‌های تکنولوژی دیجیتال برای سیستم مدیریت پرونده‌ی اداره‌ی مهاجرت کانادا.
  • شناسایی نحوه‌ی اتوماتیک سازی برخی از فرایندها تا کارگزاران مهاجرت بتوانند از وقت خود برای رسیدگی به درخواست‌های مهاجرتی پیچیده‌تر استفاده کنند.
  • وارد ساختن راه حل‌های تحلیل داده برای ارائه‌ی اطلاعات در مورد حجم عملیاتی و ظرفیت رسیدگی تا اداره‌ی مهاجرت کانادا بتواند به طور موثر نسبت به تغییرات در کانادا و خارج کانادا واکنش نشان دهد.
  • ایجاد راهبردهایی برای تقویت امنیت سایبری اداره‌ی مهاجرت کانادا

 

آغوش کانادا همچنان به روی مهاجران باز است

بین سال ۲۰۲۰ (یعنی سال جاری) تا ۲۰۲۲، کانادا قرار است از بیش از یک میلیون مهاجر استقبال کند. درست است که امسال همه گیری کرونا مهاجرت به کانادا را کند کرده است اما وزیر مهاجرت آقای مارک مندسینو گفته که کانادا برای پشتیبانی از اقتصاد خود را وقف استقبال از مهاجران می‌کند. علاوه بر این، کانادا در حال حاضر پذیرش‌های مرتبط با اکسپرس انتری و برنامه‌ی مهاجرت استانی را برگزار می‌کند و نیز به درخواست‌های ویزای تحصیلی کانادا و ویزای کاری کانادا رسیدگی می‌کند و امکان ورود بستگان درجه یک کانادایی‌ها را نیز فراهم ساخته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!