۱۳۹۹/۰۴/۲۲

پذیرش جدید اکسپرس انتری برگزار شد

پذیرش جدید اکسپرس انتری برگزار شد

کانادا دیروز ۲۴ ژوئن پذیرش دیگری برگزار کرد و طی آن از متقاضیانی که منتخب استانی شده بودند دعوت کرد.

 

جدیدترین خبرها حاکی از آنند که اداره‌ی مهاجرت، شهروندی و پناهندگی ۳۹۲ دعوتنامه صادر کرده است؛ حداقل امتیاز این متقاضیان در سیستم جامع رتبه بندی ۴۹۶ و بالاتر بوده است. همه‌ی این متقاضیان قبلا از طرف یک استان انتخاب شده بودند بدین ترتیب ۶۰۰ امتیاز اضافی کسب کرده بودند. به عبارت دقیق‌تر، حداقل امتیاز این متقاضیان بدون داشتن ۶۰۰ امتیاز ۹۶ بوده است. گفتنی است متقاضیان در سیستم جامع رتبه بندی بر اساس عوامل مرتبط با سرمایه‌ی انسانی نظیر سن، تحصیلات، سابقه‌ی کار و تسلط بر زبان امتیاز دریافت می‌کنند. هدف از این امتیازدهی انتخاب متقاضیانی است که بیشترین شانس را برای موفقیت در بازار کار کانادا دارند.

 

از ابتدای سال ۲۰۲۰ تا ۲۴ ژوئن کانادا مجموعا ۴۶,۳۹۲ دعوتنامه صادر کرده است و از آن‌ها دعوت کرده تا تقاضای خود را برای اقامت دائم ارائه کنند. طی هفته‌های اخیر شاهد افزایش فعالیت مسیرهای مهاجرت استانی مرتبط با اکسپرس انتری بوده‌ایم. تنها طی هفت روز اخیر از طرف استان‌های کانادا با بیش از هزار متقاضی اکسپرس انتری برای ارائه‌ی تقاضا جهت انتخاب استانی تماس گرفته شده است.

 

این مسیرهای مهاجرتی به استان‌ها و مناطق کانادا اجازه می‌دهند متقاضیانی را در سیستم اکسپرس انتری فدرال انتخاب کنند که واجد شرایط بازار کار هستند و از آن‌ها برای ارائه‌ی تقاضا جهت اقامت دائم دعوت کنند.

 

علی‌رغم کندتر شدن خدمات اداره‌ی مهاجرت کانادا به خاطر عالم‌گیر شدن ویروس کرونا باید گفت که کانادا هنوز سعی دارد به هدف تعیین شده برای سال ۲۰۲۰ در راستای جذب مهاجر برسد. وزارت مهاجرت کانادا تنها در ماه آوریل ۸,۳۸۹ دعوتنامه صادر کرده است. بسیاری از این مهاجران از طریق سیستم اکسپرس انتری وارد کانادا خواهند شد.

 

اداره‌ی مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در این پذیرش از قاعده‌ی tie-break استفاده کرد: ۲۳ آوریل ۲۰۲۰ راس ساعت ۱۰:۳۹:۳۰ به وقت استاندارد شرقی. این بدین معنی است که تمام متقاضیانی که در سیستم جامع رتبه بندی حداقل ۷۱۸ امتیاز داشتند و قبل از این تاریخ و ساعت پروفایل خود را وارد صف انتظار اکسپرس انتری کردند در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری مورخ ۱۳ می ۲۰۲۰ دعوتنامه دریافت کرده‌اند.

 

از ۱۸ مارس محدودیت‌های ویژه‌ای برای جلوگیری از شیوع کرونا در کانادا اعمال شده است؛ با این وجود کانادا به صورت متوالی پذیرش‌های اکسپرس انتری را برگزار کرده و منتخبین استانی و متقاضیان دسته‌ی تجربه‌ی کانادایی را هدف گرفته است و البته متقاضیان خارج از کانادا در این پذیرش‌ها حضور نداشته‌اند.

 

متقاضیان اکسپرس انتری که در سیستم جامع رتبه بندی یا CRS امتیاز بالایی ندارند می‌توانند از راه‌های گوناگون امتیاز خود را افزایش دهند؛ انتخاب شدن از طرف استان بارزترین شیوه برای کسب امتیاز بیشتر در سیستم جامع رتبه بندی است که ۶۰۰ امتیاز را نصیب متقاضی می‌کند. لازم به ذکر است که مسیرهای مهاجرتی ۹ استان از بین استان‌ها و مناطق کانادا در برنامه‌ی مهاجرت استانی مرتبط با اکسپرس انتری است.

 

به نمونه‌ی فرضی زیر از دعوت شده‌ها توجه نمایید:‌

 

علی ۳۴ ساله است و فوق لیسانس دارد. وی طی ده سال اخیر به عنوان تحلیل‌گر سامانه‌ی داده‌ها مشغول به کار بوده است. علی با شرکت در آزمون آیلتس توانست در مهارت شنیداری نمره‌ی ۷٫۵ و در سایر مهارت‌ها نمره‌ی ۶٫۵ کسب کند. وی تا به حال در کانادا نه کار کرده و نه تحصیل. علی در ژانویه‌ی ۲۰۲۰ وارد صف انتظار اکسپرس انتری شد و پروفایل خود را از طریق مسیر مهاجرتی International Skilled Worker: Saskatchewan Express Entry برای استان ساسکاچوان ارسال کرد. علی با ۳۶۰ امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی وارد صف انتظار اکسپرس انتری شد. علی پس از ارائه‌ی پروفایل به ساسکاچوان دعوتنامه‌ای دریافت کرد مبنی بر ارائه‌ی تقاضا برای انتخاب شدن از طرف استان. پس از اینکه علی از طرف استان انتخاب شد امتیاز وی به ۹۶۰ افزایش یافت و بدین ترتیب در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری که دیروز مورخ ۲۴ ژوئن ۲۰۲۰ برگزار شد برای وی دعوتنامه صادر شد تا او تقاضای خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!