۱۳۹۹/۰۴/۱۵

جزیره‌ی پرنس ادوارد؛ سه پذیرش در ژوئن

جزیره‌ی پرنس ادوارد؛ سه پذیرش در ژوئن

خبرها حاکی از اینند که جزیره‌ی پرنس ادوارد در ماه ژوئن سه پذیرش مرتبط با برنامه‌ی مهاجرت استانی برگزار کرده است. برنامه‌ی مهاجرت استانی جزیره‌ی پرنس ادوارد معمولا تاریخ پذیرش‌های سال را جلوتر از موعد اعلام می‌کند اما این بار به خاطر اختلالات کرونا تاریخ گزارش پذیرش‌ها را تغییر داده است.

 

اولین پذیرش در تاریخ ۱۰ ژوئن برگزار شده و طی آن برای ۹ متقاضی اکسپرس انتری و Labour Impact دعوتنامه صادر کرده است. سپس در ۱۸ ژوئن برای ۱۰ متقاضی در هر دو دسته‌ی مهاجرتی دعوتنامه صادر کرده است. و در نهایت در تاریخ ۲۳ ژوئن برای ۹۱ متقاضی دعوتنامه صادر کرده است. این اولین بار بوده که متقاضیان Business Impact از شروع پنجه انداختن کرونا بر کسب و کار کانادایی‌ها طی پذیرش دعوت شده‌اند. از طریق این دسته‌ی مهاجرتی برای ۲۰ متقاضی دعوتنامه صادر شده و بدین ترتیب بزرگترین پذیرش سال برای این مسیر مهاجرتی بوده است. جزیره‌ی پرنس ادوارد همچنین از طریق سومین پذیرش برای ۷۱ متقاضی اکسپرس انتری Labour Impact دعوتنامه صادر کرده است.

 

اکسپرس انتری جزیره‌ی پرنس ادوارد

دسته‌ی اکسپرس انتری برنامه‌ی مهاجرت استانی جزیره‌ی پرنس ادوارد برنامه‌ای است که با سیستم اکسپرس انتری دولت فدرال کانادا هماهنگ است. گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته‌ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه‌ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه‌ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می‌کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می‌شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می‌کند. برای متقاضیانی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش‌ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می‌شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست.

 

متقاضیان اکسپرس انتری که در سیستم جامع رتبه بندی یا CRS بالایی امتیاز ندارند می‌توانند از راه‌های گوناگون امتیاز خود را افزایش دهند؛ انتخاب شدن از طرف استان بارزترین شیوه برای کسب امتیاز بیشتر در سیستم جامع رتبه بندی است که ۶۰۰ امتیاز را نصیب متقاضی می‌کند. لازم به ذکر است که مسیرهای مهاجرتی ۹ استان از بین استان‌ها و مناطق کانادا در برنامه‌ی مهاجرت استانی مرتبط با اکسپرس انتری است.

 

Labour Impact

دسته‌ی مهاجرتی Labour Impact برای اتباع خارجی است که از طرف کارفرما در جزیره‌ی پرنس ادوارد پیشنهاد کار معتبر دریافت کرده‌اند و از حمایت کارفرمای خود برخوردارند. این دسته به سه مسیر تقسیم می‌شود: Skilled Worker،Critical Worker و International Graduate.

 

متقاضیان در این دسته نیز باید پروفایل اعلامیه‌ی تمایل خود را ارائه کنند تا از طریق دسته‌ی مهاجرتی Labour Impact برای انتخاب شدن از طرف استان لحاظ شوند.

 

Business Impact

برنامه‌ی مهاجرت استانی جزیره‌ی پرنس ادوارد برای ۲۰ متقاضی که در  Business Impact: Work Permit Stream حضور داشته‌اند دعوتنامه صادر کرده است. این متقاضیان می‌بایست حداقل ۱۱۷ امتیاز می‌داشتند. مسیر مهاجرتی Work Permit Stream مناسب کارآفرینانی است که مایل به تاسیس و راه اندازی کسب و کار در جزیره پرنس ادوارد هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!