۱۳۹۹/۰۸/۰۸

دکتر جواد مشرقی رئیس انجمن ریاضی کانادا شد

دکتر جواد مشرقی عضو هیئت علمی وابسته‌ی دانشگاه کاشان رئیس انجمن ریاضی کانادا شد

 

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت انجمن ریاضی کانادا، انجمن ریاضی کانادا(CMS) از خدمات «مارک لوئیس» رئیس سابق این انجمن تقدیر کرد و به دکتر «جواد مشرقی» به عنوان رئیس جدید این انجمن خوش آمد گفت.

 

بر این اساس، انجمن ریاضی کانادا خاتمه‌ی ریاست مارک لوئیس را به عنوان رئیس این انجمن اعلام کرد و جواد مشرقی را به عنوان رئیس جدید معرفی کرد.

 

جواد مشرقی استاد ۵۱ ساله ریاضیات و دانش آموخته‌ی دانشگاه تهران است که هم اکنون در دانشگاه لاوال استاد ریاضیات است و به دلیل مهارت و تعالی در تدریس، تاکنون پنج بار به عنوان استاد برتر انتخاب شده است.

 

وی عضو هیئت علمی دانشگاه لاوال و نویسنده‌ی بیش از ۱۰۰ مقاله و ۱۱ کتاب است.

 

وی در سال ۲۰۰۴ به دلیل مقاله‌ی استثنایی خود در مجله‌ی ریاضیات کانادا موفق به کسب جایزه‌ی رابینسون (Robinson) انجمن ریاضی کانادا شد.

 

دکتر جواد مشرقی تاکنون مقالات متعددی را درمورد موضوعات متنوعی از جمله نظریه‌ی اپراتور، تئوری عملکرد، تحلیل پیچیده، نظریه‌ی ماتریس، آنالیز عملکردی، نظریه‌ی بالقوه، بهینه سازی، زیست شناسی ریاضی و مهندسی برق و متالورژی منتشر کرده است.

 

وی در سال ۲۰۱۶ استاد شورای ریاضی محض در گروه علوم طبیعی و تحقیقات مهندسی (NSERC) و در سال ۲۰۱۹ نیز عضو انجمن علوم طبیعی(NSF) کانادا بود.

 

دکتر جواد مشرقی زاده متولد ۱۳۴۷ کاشان، پس از اخذ دیپلم ریاضی از دبیرستان امام در سال ۱۳۶۴ در رشته‌ی الکترونیک دانشکده فنی دانشگاه تهران پذیرفته شد. پس از آن در سال ۱۳۷۱ در مقطع کارشناسی ارشد وارد دانشکده‌ی علوم دانشگاه تهران شده و سپس در سال ۱۳۷۵ برای ادامه‌ی تحصیل به کانادا رفت. وی در سال ۲۰۰۴ در جایگاه استاد و پژوهشگر دانشگاه «لاوال» کانادا موفق به کسب جایزه‌ی رابینسون انجمن ریاضی کانادا شده بود.

 

سید علی رضا اشرفی عضو هیئت علمی دانشگاه کاشان قبلا هم به عنوان نایب رییس انجمن ریاضی وشیمی انتخاب شده بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!