۱۳۹۹/۰۵/۱۸

بریتیش کلمبیا دوباره پذیرش Tech Pilot برگزار کرد

بریتیش کلمبیا دوباره پذیرش Tech Pilot برگزار کرد

دیروز مورخ ۲۱ جولای استان بریتیش کلمبیا جدیدترین پذیرش Tech Pilot را برگزار نموده و برای ۶۲ متقاضی دعوتنامه صادر کرده است. گفتنی است Tech Pilot برنامه‌ی مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا در سال ۲۰۱۷ راه اندازی شده تا به کارفرمایان فعال در بخش فناوری اطلاعات در جذب و استخدام نیروی کار کمک کند و فرایند مهاجرت نیروی کار و دانشجویان خارجی فعال در این بخش را تسهیل سازد. برنامه‌ی مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا به صورت هفتگی این پذیرش را برگزار می‌کند و برای متقاضیان واجد شرایطی که در یکی از مشاغل مورد تایید این برنامه‌ی پیشنهاد کار حداقل یک ساله (۳۶۵ روزه) دارند دعوتنامه می‌فرستد. همچنین شایان ذکر است که هنگام دریافت دعوتنامه باید از اعتبار این پیشنهاد شغلی ۱۲۰ روز باقی مانده باشد. حداقل امتیاز متقاضیان تمامی زیرمجموعه‌ها ۸۰ بوده است.

 

در پذیرش ۲۱ جولای برای متقاضیان مهاجرتی که در دسته‌های مهاجرتی International Graduate و Skilled Worker مسیرهای مهاجرتی Express Entry BC (EEBC) و Skills Immigration حضور داشتند دعوتنامه صادر شده است. گفتنی است سیستم اکسپرس انتری اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته‌ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه‌ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه‌ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می‌کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می‌شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می‌کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش‌ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می‌شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست. متقاضیانی که از طرف استان انتخاب می‌شوند ۶۰۰ امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می‌کنند و بدین ترتیب در پذیرش بعدی اکسپرس انتری حتما از آن‌ها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد.

 

استان بریتیتش کلمبیا از ابتدای سال ۲۰۲۰ تا کنون از طریق برنامه‌ی مهاجرت استانی خود مجموعا ۱۵ پذیرش مختص بخش فناوری برگزار کرده است. تازه‌ترین داده‌های آماری سال پیش حاکی از این است که سال گذشته (۲۰۱۹) به لحاظ مهاجرت به ویژه از طریق Tech Pilot برای بریتیش کلمبیا سال بسیار پرباری بوده است.

 

در سال ۲۰۱۹ تعداد منتخب Tech Pilot عبارت بوده از ۱۵۰۹ نفر که نسبت به سال ۲۰۱۸ حاکی از افزایش ۳۳ درصدی است. منتخبین Tech Pilot حدود ۲۳ درصد کل منتخبین را تشکیل می‌داده‌اند که نسبت به سال ۲۰۱۸ از افزایش ۱۷٫۴ درصدی حکایت دارد. علاوه بر این نباید از یاد برد که بریتیش کلمبیا همچنان به دعوت از نیروی کار و فارغ التحصیلان خارجی شاغل در مشاغل غیر مرتبط با فناوری ادامه می‌دهد. سال گذشته استان بریتیش کلمبیا بزرگترین پذیرش خود را از شروع همه گیری کرونا و دومین پذیرش بززگ خود در سال ۲۰۲۰ را برگزار کرد. در آن پذیرش مجموعا ۳۱۴ متقاضی اکسپرس انتری و Skills Immigration دعوت شدند. آن تعداد دعوتنامه را می توان با تعداد دعوتنامه‌هایی مقایسه کرد که در بزرگترین پذیرشی که در ۱۰ مارس یعنی قبل از همه گیری کرونا برگزار شد صادر گردید؛ در آن پذیرش هم ۳۳۲ نفر دعوت شدند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!