۱۳۹۹/۰۸/۰۷

دولت استانی نیوبرانزویک: مهاجران بیشتری می‌خواهیم

دولت استانی نیوبرانزویک: مهاجران بیشتری می‌خواهیم

در نتیجه‌ی سیاست‌های ارائه شده توسط حزب محافظه‌کار مترقی – Progressive Conservative Party – استان نیوبرانزویک کانادا طی سه سال پیش رو از تعداد زیادی مهاجر استقبال خواهد کرد و از مزیت‌های مهاجرت منتفع خواهد شد. گفتنی است اهالی نیوبرانزویک در تاریخ ۱۴ سپتامبر دولت خود را از حزب محافظه کار مترفی انتخاب کردند. طی کمپین‌های انتخاباتی، Blaine Higgs نخست وزیر کنونی نیوبرانزویک وعده داد که برای افزایش جمعیت استان نیوبرانزویک برنامه‌ی پنج ساله‌ی دولت خود را به پیش ببرد.

 

این در حالی‌ست که دولت نیوبرانزویک هدف خود را جذب ۷۵۰۰ مهاجر تا سال ۲۰۲۴ اعلام کرده بود؛ این حداکثر تعدادی است که دولت فدرال برای جذب مهاجر اجازه می‌دهد. یک اقتصاددان با اشاره به بلندپروازی حزب لیبرال برای جذب ۱۰۰۰۰ مهاجر طی یک دهه‌ی آینده گفته است که:«جالب این بود که طی کمپین هر دو حزب لیبرال و محافظه کار وعده‌ی جذب حداکثری مهاجر را می‌دادند و در این باره با هم رقابت می‌کردند.»

 

حزب محافظه کار مترقی گفته است که هدفش این است که تا سال ۲۰۲۷ بالغ بر ۱۰۰۰۰ نفر مهاجر جذب کند. استان نیوبرانزویک می‌خواهد برای تقویت فرهنگ فرانسوی تعداد مهاجران فرانسه زبان خود را از طریق برنامه‌ی مهاجرت استانی افزایش دهد. پلتفرم این حزب هدفی را وضع کرده است که امکان این را فراهم می‌کند که تا سال ۲۰۲۴ تا سقف ۳۴ درصد مهاجر فرانسه زبان به این استان مهاجرت کند. این هدف که انعکاسی است از نسبت فرانسه‌زبانان نیوبرانزویک به انگلیسی زبانان قرار بود امسال تحقق یابد اما به بعد موکول شده بود و اکنون دوباره پیگیری می‌شود.

 

آقای هیگز نخست وزیر نیوبرانزویک گفته است که کلید افزایش جمعیت نیوبرانزویک جذب خانواده‌ها و تشویق آن‌ها به ماندن در استان است. در این پلتفرم، حزب محافظه کار برای پنج سال آینده نرخ ماندن مهاجران را روی ۷۵ درصد قرار داده است. یکی دیگر از اهداف کلیدی حزب محافظه کار همکاری با موسسات آموزش عالی و انجمن‌های حرفه‌ای برای جذب دانشجویان بین المللی، صاحبان حرفه، کارگران ماهر و جوانان و نگه داشتن آنان در استان نیوبرانزویک است.

 

حزب محافظه کار وعده داده است که همچنان در اقدامات آموزش تجربی نظیر FutureNB سرمایه گذاری کند؛ این اقدام تا کنون باعث شده تا بیش از ۱۰۰۰ دانشجو با ۲۴۰ کارفرما ارتباط برقرار کنند. نیوبرانزویک به خاطر فقدان کارگر ماهر با کمبود نیروی کار مواجه است. آنگونه که دولت استانی تخمین زده ظرف ده سال آینده حدود ۱۲۰۰۰۰ شغل بدون نیروی کار خواهد بود. نرخ پایین زاد و ولد، رشد جمعیت سالمندان و نرخ مهاجرت جوانان به کمبود نیروی کار ماهر استان نیوبرانزویک دامن زده است.

 

نیوبرانزویک برای افزایش جمعیت خود به مهاجران متکی است. چرا که تازه واردان مهاجر طولانی‌ترین نرخ رشد را از دهه‌ی ۹۰ ثبت کرده‌اند. مهاجرت تعداد بالایی از افراد به نیوبرانزویک باعث افزایش جمعیت این استان خواهد شد و در نتیجه نیازهای بازار کار را تامین خواهد کرد. آقای هیگز طی کمپین انتخاباتی خود گفت که در سال گذشته بیش از ۴۰۰۰ نفر به جمعیت نیوبرانزویک اضافه شده‌اند و این رشد منحصرا از طریق مهاجرت بوده است. همچنین، Statistics Canada برآورد کرده که جمعیت استان حدودا ۷۸۰,۹۰۰ است.

 

آقای نخست وزیر همچنین در ماه ژانویه بیان کرده بود که استان نیوبرانزویک برای ترویج مهاجرت به این استان در هند و اروپا دفاتری را افتتاح خواهد نمود. هدف از این اقدام جذب کارگران و سرمایه گذاران خارجی علاقه مند به نیوبرانزویک است. آقای هیگز همچنین گفته است که آژانس توسعه‌ی کسب و کار دولت نیوبرانزویک موسوم به Opportunities New Brunswick خود را متعهد به جذب شرکت‌ها در بخش‌های نوظهوری نظیر امنیت سایبری، سلامت دیجیتال و نوآوری انرژی طی سال‌های آینده می‌داند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!