۱۳۹۹/۰۸/۰۸

دعوت بریتیش کلمبیا از ۴۱۷ متقاضی مهاجرت

دعوت بریتیش کلمبیا از ۴۱۷ متقاضی مهاجرت

دیروز چهاردهم اکتبر استان بریتیش کلمبیا از متقاضیان مهاجرت دعوت کرد تا تقاضای خود برای اقامت دائم کانادا را ارائه دهند. برنامه‌ی مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا در این پذیرش مجموعا ۴۱۷ دعوتنامه صادر کرده است. در این پذیرش متقاضیان Skilled Worker ، International Graduate و Entry Level and Semi-Skilled در هر دو دسته‌ی اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا (EEBC) و Skills  Immigration (SI) هدف گرفته شدند. حداقل امتیاز متقاضیان بین ۷۵ تا ۹۴ متغیر بوده است. برخی از مشاغل به خاطر همه گیری کرونا در این پذیرش حذف شده‌اند که در این صفحه از وبسایت دولت بریتیش کلمبیا فهرستی از این مشاغل ارائه شده است. گفتنی است استان بریتیش کلمبیا از طریق زیرمجموعه‌های مختلف برنامه‌ی مهاجرت استانی خود به صورت هفتگی پذیرش برگزار می‌کند. دو هفته پیش این استان با برگزاری بزرگترین پذیرش خود طی سال جاری، برای ۴۵۰ متقاضی دعوتنامه صادر نمود.

 

گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته‌ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه‌ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه‌ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می‌کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می‌شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه‌ی کار امتیازدهی می‌کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش‌ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می‌شود. برای ورود به صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست. متقاضیانی که از طرف استان انتخاب می‌شوند ۶۰۰ امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می‌کنند و بدین ترتیب در پذیرش بعدی اکسپرس انتری حتما از آن‌ها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد. اکثر استان‌های کانادا نیز از این سیستم برای مدیریت درخواست‌های انتخاب استانی استفاده می‌کنند.

 

استان بریتیش کلمبیا پذیرش‌های Tech Pilot را به صورت هفتگی برگزار می‌کند و از متقاضیانی که در یکی از ۲۹ شغل واجد شرایط جاب آفر دارند دعوت می‌کند تا تقاضای خود را برای انتخاب شدن از طرف استان ارائه کنند. Tech Pilot که در سال ۲۰۱۷ آغاز به کار کرده به بخش تکنولوژی بریتیش کلمبیا کمک می‌کند تا نیروی کار IT را برای جبران تامین نیاز بازار کار خود جذب کند. برای مهاجرت از طریق Tech Pilot متقاضیان می‌بایست در یکی از مسیرهای مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا ثبت نام کرده باشند و پیشنهاد کاری به مدت حداقل ۱۲ ماه در یکی از مشاغل واجد شرایط Tech Pilot داشته باشند.

 

برای مهاجرت به بریتیش کلمبیا از طریق Skills Immigration یا Express Entry BC متقاضیان باید ابتدا از طریق پرتال برنامه‌ی مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا پروفایل ایجاد کنند و درSkills Immigration Registration System (SIRS) ثبت کنند. متقاضیان بر اساس عواملی نظیر سطح تحصیلات، سابقه‌ی کار، تسلط بر زبان انگلیسی و مکان استخدام و اشتغال ارزیابی و امتیازدهی می‌شوند. در صورت تایید متقاضی او می‌تواند از طریق برنامه‌ی مهاجرت استانی تقاضای خود برای اقامت دائم کانادا را اداره‌ی مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا ارائه کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!