استان بریتیش کلمبیا به دارا بودن سطح بالای زندگی (با داشتن شهر ونکوور ، یکی از شهر های مهم جهان از لحاظ کاری و زندگی) معروف بوده که با امکانات اقتصادی و رفاهی بسیار مطلوب، به مهاجرین جدید خدمات می دهد. سطح زندگی در ویکتوریا و مناطق داخلی مثل کلونا نیز به همین صورت است. به دلیل هزینه بالای مسکن، هزینه های زندگی در این استان گران بوده اما متوسط درآمد سالیانه نیز به تناسب در سطح بسیار خوبی قرار دارد که در حدود 32000 دلار است. کمترین مقدار دستمزد در این استان 8 دلار در ساعت است که این میزان برابر با میانگین دستمزد در سایر استان های کل کانادا می باشد. نرخ مالیات بر درآمد در این استان دومین نرخ پایین در کانادا است. میانگین عمر در این استان 80 سال می باشد.
مهاجرت نقش مهمی در شکل گیری این استان در گذشته و در اقتصاد آن در حال حاضر دارد. این استان جهت کمک به جذب مهاجر در برنامه منتخب استانی شرکت دارد که به روند جذب مهاجر و صدور ویزا سرعت می بخشد.
مهم ترین شهر این استان، ونکوور است که سطح زندگی در آن جزء بالاترین ها در جهان است.

برنامه استانی بريتيش كلمبيا (BC PNP) درخواست اقامت دائم کانادا را برای افراد دارای تجربه تجاری و همراهان آنها تسريع میکند. اخذ ويزای کانادا از طريق برنامه کارآفرینی بريتيش كلمبيا در مقايسه با ساير روش های مهاجرت به کانادا سريعتر است. اگرچه مهاجرت به کانادا به روش كارآفرينی استان بريتيش كلمبيا يكی از سريعترين برنامه هاي مهاجرت به كانادا میباشد اما ويزای صادر شده سالیانه در برنامه كارآفرينی BC محدود است و اداره مهاجرت استان پرونده متقاضیانی را قبول ميكند كه بيشترين پتانسيل برای ايجاد يك كسب و كار موفق و كمك اقتصادی به اين استان را دارند.

برنامه های استانی بریتیش کلمبیا به متقاضیان واجد شرایط این امکان را می دهد که با دریافت دعوتنامه استانی نامزد دریافت اقامت دائم شوند.
برنامه کار آفرینی استان بریتیش کلمبیا
برنامه جدید استان بریتیش کلمبیا جهت سرمایه گذاری، پس از یک توقف چند ماهه مجددا از ماه جولای 2015 اقدام به پذیرش پرونده می نماید. شرایط این برنامه که نسبت به برنامه قبلی تغییراتی داشته به شرح زیر می باشد.

شرایط  متقاضی
این برنامه مناسب افرادیست با سوابق مدیریتی و تمایل به ایجاد کار و مدیریت فعال دربریتیش کلمبیا . طبق قوانین جدید مورخ 2 جولای 2015، افرادی که علاقمند به فعالیت در این راستا می باشند باید از طریق BC PNP  اقدام نمایند.
اگر قصد کارآفرینی در استان بریتیش کلمبیا را دارید باید شرایط زیر را برآورده سازید:
شرایط کلی
•    مدیریت روزانه یک کسب و کا ر فعال در استان بریتیش کلمبیا
•    زندگی و اقامت در استان بریتیش کلمبیا
نداشتن منع ورود به کانادا
شرایط فردی
•    داشتن حداقل دارایی 600 هزار دلار کانادا که توسط مراجع مرتبط در کانادا ارزیابی شده باشد
•    دارا بودن سابقه کار و تجربه مدیریت
شرایط کسب و کار
•    خرید یک کسب و کار فعال یا ایجاد کسب و کار
شرایط سرمایه گذاری
•    سرمایه گذاری به مبلغ 200 هزار دلار کانادا (400 هزار دلارکانادا در صورت داشتن همکار کسب و کار)
شرایط استخدام
•    استخدام حداقل یک نفر شهروند یا مقیم کانادا

در این روش جدول امتیازبندی وجود دارد که متقاضی طبق این جدول امتیاز کسب می کند و اولویت مصاحبه با کسانی است که امتیاز برتر را دارند .

در حال حاظز از 200 امتیاز ، آخرین انتخاب استان به عنوان امتیاز برتر امتیاز 130 بوده که در حال بررسی می باشد ، در این روش کسب امتیاز برتر باعث کوتاه شدن زمان انتظار مصاحبه می گردد .