2023/03/26

پذیرش جدید ساسکاچوان با دعوت از ۶۴۶ متقاضی برگزار شد

پذیرش جدید ساسکاچوان با دعوت از ۶۴۶ متقاضی برگزار شد

دولت ساسکاچوان طی پذیرش جدید خود که در 13 فوریه برگزار شد از 246 متقاضی اکسپرس انتری و مشاغل مورد نیاز دعوت کرد تا تقاضای خود را برای انتخاب شدن از طرف استان و در نهایت اقامت دائم کانادا ارائه کنند. با اینکه داشتن پیشنهاد کار جزو شرایط نبوده است، اما متقاضیان می‌بایست پروفایل ابراز تمایل یا expression of interest خود را در برنامه‌ی مهاجرت استانی ساسکاچوان ثبت می‌کردند و البته می‌بایست در یکی از مشاغل مرتبط با رشته‌ی تحصیلی خود یک سال سابقه کار می‌داشتند. حداقل امتیاز در هر دو زیرمجموعه این پذیرش 70 بوده است.

 

متقاضیانی که پروفایل EOI معتبر دارند بر اساس شبکه‌ی امتیازدهی کارگر ماهر خارجی برنامه‌ی مهاجرت استانی ساسکاچوان از 100 امتیاز و بر اساس عواملی نظیر سن، تحصیلات ، سابقه‌ی کار دارای مهارت ، تسلط بر زبان‌های انگلیسی یا فرانسه و داشتن ارتباطات در ساسکاچوان نمره می‌گیرند. این امتیاز رتبه‌ی متقاضیان را در صف انتظار EOI برنامه‌ی مهاجرت استانی ساسکاچوان تعیین می‌کند و برای مقاضیانی که بالاترین امتیاز را دارند طی پذیرش‌های متوالی دعوتنامه صادر می‌شود.

 

زیرمجموعه‌ی اکسپرس انتری

مجموعا 277 دعوتنامه در تاریخ 13 فوریه برای متقاضیانی صادر شد که در صف انتظار اکسپرس انتری دارای پروفایل بودند. زیرمجموعه‌ی اکسپرس انتری برنامه‌ی مهاجرت استانی ساسکاچوان با سیستم اکسپرس انتری فدرال مرتبط است؛ سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته‌ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه‌ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه‌ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می‌کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می‌شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه‌ی کار امتیازدهی می‌کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش‌ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می‌شود.

 

لازم به ذکر است که آن دسته از متقاضیان اکسپرس انتری که از طرف استان انتخاب می‌شوند 600 امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی یا CRS دریافت می‌کنند و بدین ترتیب حتما برای آن‌ها در دور بعدی دعوتنامه جهت تقاضا برای اقامت دائم صادر می‌شود.

 

زیرمجموعه‌ی مشاغل مورد نیاز

زیرمجموعه‌ی مشاغل مورد نیاز نیز در برابر مهاجرانی گشوده است که فاقد پروفایل سیستم اکسپرس انتری فدرال هستند. مجموعا 369 متقاضی از طریق این زیرمجموعه جهت تقاضا برای انتخاب شدن از طرف استان دعوت شدند. متقاضیان این دسته نیز می‌بایست حداقل 70 امتیاز می‌داشتند. در پذیرش 13 فوریه، متقاضیان شاغل در 107 شغل مختلف دعوت شدند. در بین این مشاغل عناوینی نظیر مدیر مالی، شاغلان در بخش منابع انسانی و غیره به چشم می‌خورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!