جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری با دعوت از ۳۶۰۰ متقاضی برگزار شد

دیروز در تاریخ ۱۲ آگوست جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری برگزار شد و طی آن ۳۶۰۰ متقاضی اکسپرس انتری برای تقاضا جهت اقامت دائم دعوتنامه دریافت کردند. حداقل امتیاز این متقاضیان ۴۶۶ بود که البته نسبت به پذیرش قبلی هفت نمره بالاتر است.

 

اداره‌ی مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در این پذیرش از قاعده‌ی tie-break استفاده کرد: ۶ آگوست ۲۰۱۹ راس ساعت ۱۲:۱۴:۵۳ به وقت استاندارد شرقی. این بدین معنی است که تمام متقاضیانی که در سیستم جامع رتبه بندی حداقل ۴۶۶ امتیاز داشتند و قبل از این تاریخ و ساعت پروفایل خود را وارد صف انتظار اکسپرس انتری کردند در پذیرش دیروز مورخ ۱۲ آگوست دعوتنامه دریافت کرده‌اند.

 

بدین ترتیب، مجموع دعوتنامه‌های صادره در سال جاری میلادی به ۵۲۶۰۰ عدد رسید. همان‌طور که پذیرش‌های قبل مشاهده شد، اخیرا طی پذیرش‌ها ۳۶۰۰ دعوتنامه صادر می‌شود و پذیرش دیروز هم همان روند را دنبال کرده است. کانادا برای اینکه به هدف سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ برسد باید از طریق برنامه‌های تحت مدیریت اکسپرس انتری و برنامه مهاجرت استانی تعداد بیشتری مهاجر جذب کند.

 

متقاضیانی که در سیستم جامع رتبه بندی یا به اختصار CRS امتیاز ناکافی دارند می‌توانند چشم امید خود را به برنامه‌ی مهاجرت استانی بدوزند و با انتخاب شدن از طرف استان ۶۰۰ امتیاز اضافی کسب کنند. لازم به ذکر است چندین استان کانادا مسیرهای مهاجرتی مرتبط با اکسپرس انتری دارند. مثلا مسیرهای مهاجرتی انتاریو، ساسکاچوان و آلبرتا طی هفته‌های اخیر فعال بوده‌اند و از طریق مسیر مهاجرتی اولویت‌های سرمایه‌ی انسانی انتاریو برای متقاضیان اکسپرس انتری که، علاوه بر داشتن معیارهای دیگر در یکی از شش شغل بخش فناوری سابقه کار دارند و حداقل امتیازشان در سیستم جامع رتبه بندی هم ۴۳۵ است ۱۷۷۳ دعوتنامه صادر شده است.

 

به نمونه‌های فرضی زیر از متقاضیانی که در پذیرش دیروز دعوتنامه دریافت کردند توجه نمایید:

 

آناهیتا ۳۱ سال سن دارد. تحصیلات خود را تا مقطع فوق لیسانس ادامه داده است و سه سال هم به عنوان مشاور مدیر مشغول به کار بوده است. با شرکت در امتحان آیلتس توانست در هر یک از مهارت‌های زبانی نمره ۸ کسب کند. با اینکه آناهیتا تا به حال در کانادا نه کار کرده و نه تحصیل با داشتن ۴۶۷ امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی واجد شرایط دعوتنامه در پذیرش دیروز مورخ ۱۲ آگوست ۲۰۱۹ بوده است.

 

عادل و سارا متاهل بوده و به ترتیب ۳۶ و ۳۱ ساله هستند. هر دو چهار سال سابقه کار در زمینه حسابداری دارند و هر دو به زبان انگلیسی مسلط هستند. هر دوی آن‌ها تحصیلات خود را تا مقطع لیسانس ادامه داده‌اند. علاوه بر این دارای مدرک فوق دیپلم هم هستند. نه عادل و نه سارا تا به حال در کانادا نه کار کرده‌اند و نه تحصیل. سارا متقاضی اصلی بود و با اقدام او هر دو وارد صف انتظار شدند. امتیاز سارا ۴۶۶ و برای دریافت دعوتنامه در این دور از صدور دعوتنامه کافی بوده است.