نقص فنی مسیر مهاجرتی فارغ التحصیلان مقطع فوق لیسانس انتاریو برطرف شد!

بنا بر اعلام برنامه مهاجرت استانی انتاریو مسیر مهاجرتی فارغ‌التحصیلان مقطع فوق لیسانس انتاریو به محض این‌که مشکل فنی‌اش برطرف شود مجددا افتتاح خواهد شد. همان‌طور که به خاطر دارید، در تاریخ پنجم مارس مسیر مهاجرتی فارغ‌التحصیلان مقطع فوق لیسانس انتاریو تنها طی دو ساعت باز شد و با ایجاد مشکلی فنی بسته شد.

 

دوره‌های ثبت نام این مسیر مهاجرتی معمولا زود تمام می‌شوند. این مسیر مهاجرتی یکی از مسیرهای محبوب برای اخذ اقامت دائم دانشجویان خارجی است زیرا نیازی به داشتن پیشنهاد کار ندارد و همانطور که از نامش بر می‌آید، در مقابل دانشجویانی باز است که مدرک فوق لیسانس خود را از یکی از دانشگاه‌های انتاریو اخذ کرده‌اند؛ این مسیر به دانشجویان اجازه می‌دهد درخواست خود را برای انتخاب استانی شدن به منظور اقامت دائم ارائه کنند.

 

اولین گام این مسیر ثبت نام است. افرادی که با موفقیت ثبت نام کرده‌اند فقط ۱۴ روز (کاری و تعطیل) فرصت دارند که درخواست کامل خود برای انتخاب استانی شدن را ارائه کنند. از جمله شرایط این برنامه این است که دانشجویان فارغ التحصیل باید به طور قانونی ساکن انتاریو یا خارج کانادا باشند. فارغ التحصیلانی که در استان یا ناحیه‌ای غیر از انتاریو زندگی می‌کنند واجد شرایط این برنامه نیستند.

 

در روز سه شنبه این مسیر افتتاح شد و متاسفانه به دلیل مشکل فنی خیلی‌ها نتوانستند از فرصت استفاده کنند. با این حال دو روز بعد، یعنی دیروز مورخ هفت مارس، برنامه مهاجرت استانی انتاریو اعلام کرد که در حال بررسی مشکل است و اطلاعات تکمیلی را در این زمینه ارائه خواهد داد.

 

پس از این مشکل بود که متقاضیان سرخورده به توییتر برنامه مهاجرت استانی انتاریو رفته و نارضایتی خود را در رابطه با این مشکل اعلام کردند. یکی از آن‌ها نوشته بود که یک سال است منتظر چنین فرصتی بوده است. او در توییت خود نوشته بود: «هر روز و هر ساعت توییتر شما را چک می‌کردم تا از به روزرسانی‌ها مطلع بمانم. حالا مات و مبهوت مانده‌ام و هیچ کاری هم از دستم بر نمی‌آید!».