۱۴۰۰/۱۱/۰۶

اولین پاسپورت دیجیتالی دنیا برای مسافران کانادایی به اجرا در خواهد آمد

دیجیتالی

اولین پاسپورت دیجیتالی دنیا برای مسافران کانادایی

دنیای دیجیتال راهی برای گذر از آینده است، به خصوص هنگامی که صحبت از سفر می‌شود هرچه چمدان و وسایل کمتری همراه خود داشته باشید، هم از نظر احساسی و هم از جنبه‌ی فیزیکی برای شما بهتر بوده و آرامش بیشتری خواهید داشت.

 

به تازگی یک برنامه‌ی آزمایشی میان کانادا و هلند، روشی جدید برای عبور از مرزها بدون ارائه‌ی پاسپورت فیزیکی معرفی نموده است.

 

این برنامه‌ی آزمایشی که از سال ۲۰۱۹ اجرایی خواهد شد، به مسافران اجازه می‌دهد تا فقط با استفاده از اطلاعات دیجیتالی و بیومتریک سفر کنند. طرح سفر بدون نیاز به پاسپورت کاغذی، از طریق سازمان‌های مشارکت کننده همچون فرودگاه پیرسون تورنتو، ایر کانادا، خطوط هوایی KLM Royal Dutch، فرودگاه بین المللی Montreal-Trudeau و فرودگاه Schiphol آمستردام به اجرا درخواهد آمد.

 

در این طرح که با عنوان «هویت دیجیتالی مسافران» شناخته شده و توسط انجمن جهانی اقتصاد ارائه شده، به جای استفاده از یک چیپ گذرنامه، اطلاعات هویتی مسافران بر روی گوشی تلفن همراه آن‌ها ذخیره و رمزگشایی می‌‌شود. مسافران می‌توانند اطلاعات هویتی خود را مدیریت کرده و پیش از سفر آن‌ها را با مقامات مرزی، خطوط هوایی و دیگر شرکای این طرح آزمایشی به اشتراک بگذارند.

 

با استفاده از تکنولوژی بیومتریک مانند اثر انگشت و تشخیص چهره، هویت مسافران در طول سفر بدون نیاز به پاسپورت کاغذی مورد تایید قرار می‌گیرد.

 

هدف از این طرح ارائه‌ی یک تجربه راحت و مناسب برای مسافران، و همچنین سرعت بخشیدن به حرکت مسافران در فرودگاه‌ها و کاهش خطر جعل هویت در مرزها می‌باشد.

 

Christoph Wolff، مدیر بخش جابجایی مسافران در انجمن جهانی اقتصاد می‌گوید:«انتظار می‌رود تا سال ۲۰۳۰، ورود مسافران به فرودگاه‌های بین المللی با رشد ۵۰ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۶، به ۱٫۸ میلیارد نفر برسد و سیستم‌های کنونی فرودگاه‌ها نمی‌توانند با این رشد همگام شوند. بنابراین این پروژه یک راه حل برای این مشکل ارائه می‌دهد. با استفاده از هویت دیجیتالی قابل تعامل و دیگر فناوری‌های KTDI، ما در حال ارائه‌ی راهی برای داشتن سفری ایمن و یکپارچه به مسافران هستیم.»

 

این امر آینده‌ی صنعت هوانوردی و امنیت آن را شکل خواهد داد.

 

پس از انجام مرحله‌ی آزمایشی در سال ۲۰۱۹، انتظار می‌رود اولین مسافرت بدون پاسپورت کاغذی در اوایل سال ۲۰۲۰ انجام شود.

error: Content is protected !!