۱۳۹۸/۰۹/۲۲

مسیرهای Graduates برنامه‌ی مهاجرتی Quebec Experience به تعلیق درآمدند

مسیرهای Graduates برنامه‌ی مهاجرتی Quebec Experience تا ماه نوامبر به تعلیق درآمدند

دولت کبک به تازگی اعلام کرده است که تا اول ماه نوامبر سال جاری درخواست برای مسیرهای Graduates برنامه‌ی مهاجرتی Quebec Experience به تعلیق درآمدند. جزییات این تعلیق دیروز ۱۰ جولای توسط وزیر مهاجرت کبک اعلام شده است. البته دو دسته از این تعلیق مستثنی هستند که این دو دسته عبارتند از:

 

  • فارغ‌التحصیلانی که در کبک کار می‌کنند و ویزای کاری آن‌ها در روز ۱۰ جولای ۲۰۱۹ معتبر بوده و قبل از اول نوامبر ۲۰۱۹ انقضا می‌یابند؛
  • متقاضیانی که در ۱۶ ژوئن ۲۰۱۹ درخواست گواهی انتخاب کبک داده‌اند و هنگام ارائه‌ی این درخواست یا ساکن موقت کبک بوده‌اند و یا در ۱۶ ژوئن ۲۰۱۹ در کبک مشغول تحصیل یا کار بوده‌اند.

گفتنی است ۱۶ ژوئن ۲۰۱۹ روزی است که اصلاحات در قوانین مهاجرت کبک به تصویب رسید و به موجب آن درخواست ۱۶ هزار متقاضی مهاجرت از طریق برنامه‌ی مهاجرتی اسکیلد ورکر (کارگر ماهر) لغو اعلام شد. تعلیق درخواست سایر متقاضیان مسیر مهاجرتی Graduate برنامه‌ی  Quebec Experience بلافاصله اعمال می‌شود و تا اول نوامبر ۲۰۱۹ چنین خواهد بود.

 

بد نیست بدانید برنامه‌ی مهاجرتی  Quebec Experience که به اختصار PEQ مسیر اقامت دائم کانادا را برای ساکنین موقت و واجد شرایطی که موقتی در کبک تحصیل یا کار کرده‌اند باز می‌کند. دولت کبک همچنین گفته است:«ما با اتخاذ این تصمیم خواسته‌ایم اولویت را به متقاضیانی بدهیم که طی این مدت در کبک شاغل هستند».

 

وزارت مهاجرت کبک به افزایش قابل توجه دانشجویان خارجی که ظرف سال‌های اخیر از طریق برنامه PEQ انتخاب شده‌اند اشاره کرده و گفته است که باید بر انتخاب متقاضیان بر اساس سابقه کار و یا مهارت‌های مورد نیاز در کبک تمرکز کرد؛ به ویژه مهارت‌هایی که در مناطقی از کبک که با کمبود نیروی کار دست و پنجه نرم می‌کنند مورد نیاز هستند.

 

حزب Coalition Avenir Quebec که هم اکنون عنان قدرت را در کبک به دست دارد از نوامبر ۲۰۱۸ که روی کار آمده سطح پذیرش مهاجر را ۲۰ درصد کاهش داده است؛ و در سال جاری ۴۰ هزار مهاجر را پذیرفته است. وزیر مهاجرت کبک گفته است که برای دانشجویان خارجی که از دانشگاه‌های کبک فارغ التحصیل شده و دوست دارند در استان کبک بمانند هنوز این امکان هست که درخواست ویزای کاری پس از فارغ التحصیلی را به دولت کانادا ارائه کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!