۱۳۹۸/۰۹/۲۰

برنامه‌ی کبک را برای خوگیری مهاجران تازه وارد با جامعه‌ی کبک

خوگیری مهاجران به کبک

برنامه‌ی کبک برای خوگیری مهاجران تازه وارد

استان کبک برنامه‌ی خود را برای خوگیری مهاجران تازه وارد با جامعه‌ی کبک اعلام کرده است؛ ماموران مهاجرت به کمک مهاجران می‌آیند و آن‌ها را در تک تک مراحل یاری می‌کنند. آقای Simon Jolin-Barrette وزیر مهاجرت کبک جزییات این برنامه را در تاریخ ۸ آگوست رسما اعلام کرد.

 

گفتنی است این برنامه بخشی از اصلاحاتی است که در قوانین مهاجرت کبک اعمال شده و در ماه ژوئن به تصویب رسیده است. هدف از این برنامه این است که مهاجران در بافت جامعه کبک حل شوند و با آن خو بگیرند.

 

اتباع غیرکانادایی که مایل هستند به کبک مهاجرت کنند باید در گام نخست گواهی انتخاب کبک یا به اختصار CSQ را از وزارت مهاجرت کبک دریافت کنند. کبک مهاجران را بر اساس معیارها و ضوابط خاص خود ارزیابی و انتخاب می‌کند. متقاضیان پس از دریافت CSQ باید تقاضای خود مبنی بر اخذ اقامت دائم را به دولت فدرال ارائه نمایند.

 

به محض دریافت CSQ، به منابع و مامور مهاجرت دسترسی خواهند داشت. به متقاضیان منتخب اطلاعاتی در مورد مناطق کبک داده می‌شود و مدارک علمی و حرفه‌ای آن‌ها به رسمیت شناخته می‌شود و به آن‌ها پیشنهاد شرکت در کلاس‌های آنلاین زبان فرانسه داده می‌شود (که البته در این مورد حق پذیرفتن یا رد کردن دارند).

 

متقاضیان منتخب در بدو ورود به فرودگاه مورد استقبال قرار می‌گیرند و از آن‌ها دعوت می‌شود تا ظرف پنج روز با مامور مهاجرت ملاقات کنند تا برنامه‌ی منحصر به فردشان تهیه شود. این فرایند چهار مرحله دارد که عبارتند از:

 

  • ورود
  • آموزش و یادگیری زبان
  • ورود به بازار کار
  • آمیخته شدن با بافت جامعه

همچنین برای افرادی که می‌خواهند در مورد واقعیت‌های اجتماعی اقتصادی و بازار کار کبک بیاموزند کلاس‌هایی برگزار می‌شود که این کلاس‌ها اختیاری هستند و استان کبک به افرادی که مایل به شرکت در آن‌ها هستند به عنوان تشویق ۱۸۵ دلار پرداخت می‌کند.

 

همانطور که اعلام شد این برنامه برای هر فرد جداگانه و با یاری مامور مهاجرت انجام می‌شود تا بدین ترتیب تجربیات و نیازهای هر فرد در نظر گرفته شود. استان کبک در این راستا سرمایه گذاری ۲۰ میلیون دلاری انجام داده است و از این طریق ۸۴ شغل دولتی جدید ایجاد می‌کند: ۷۸ فرصت شغلی برای ماموران یاری دهنده مهاجران و ۶ فرصت شغلی برای هماهنگ کننده برنامه ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!