۱۴۰۰/۰۶/۲۷

اقامت در کشور یونان

اقامت در کشور یونان

درباره‌ی یونان

سالیانه در حدود ۱۶٫۵ میلیون توریست به کشور یونان سفر می‌کنند که این رقم حتی از جمعیت کل این کشور بیشتر است.

در کشور یونان هیچ کس نمی‌تواند رای ندهد و همه‌ی افراد ۱۸ سال به بالا موظف به رای دادن هستند.

مردان کشور یونان باید از ۱ سال تا ۱۸ ماه در بخش نیروهای مسلح این کشور خدمت کنند.

تقریبا ۷ درصد سنگ مرمر جهان توسط کشور یونان تامین می‌شود.

یونان با تولید حدود دو سوم زیتون مورد نیاز دنیا در تولید زیتون پیشرو می‌باشد. درختان زیتون کشور یونان از زمان یونان باستان در این کشور کاشته شده‌اند و برخی از درخت‌هایی که هنوز هم زیتون تولید می‌کنند قدمتشان به قرن ۱۳ بازمی‌گردد.

زبان یونانی با قدمتی برابر ۳۰۰۰ سال یکی از قدیمی‌ترین زبان‌های دنیا برای سخن گفتن می‌باشد.

در کشور یونان کشتی‌ها حتی از رودخانه‌های بزرگ نمی‌توانند عبور کنند چرا که یونان کشوری کوهستانی‌ست و تقریبا ۸۰ درصد این کشور از کوه تشکیل شده است.

کشور یونان دارای ۲۰۰۰ جزیره میب‌اشد که تنها ۱۷۰ عدد از آن‌ها قابل سکونت هستند و بقیه خالی از سکنه می‌باشند. و بزرگترین جزیره‌ی یونان جزیره‌ی کرت است.

۴۰ درصد جمعیت کل کشور یونان در آتن زندگی می‌کنند.

یکی از نکات جالب توجه کشور یونان علاقه‌ی پرندگان مهاجر به این کشور است، به طوری که سالانه ۱۰۰ هزار پرنده‌ی مهاجر از شمال اروپا و آسیا در فصل زمستان در کشور یونان می‌مانند.

کشور یونان بزرگ‌ترین تولید کننده‌ی اسفنج دریایی‌ست.

در کشور یونان به ندرت ممکن است که شما خانه‌ی سالمندان ببینید چرا که در این کشور اعتقاد بر این است که سالمندان باید تا پایان زندگی‌شان با فرزندانشان زندگی کنند و جوانان تا قبل از ازدواج با خانواده‌ی خود زندگی می‌کنند.

ورزش رسمی کشور یونان فوتبال می‌باشد.

پنیر فتا که از شیر بز گرفته می‌شود، پنیر ملی این کشور است که قدمت آن به چندین قرن پیش برمی‌گردد. و نکته‌ی جالب این است پنیر فتای یونانی بیشترین سرانه‌ی مصرف سالیانه را در کل دنیا دارد.

هیچ نقطه‌ای از کشور یونان بیشتر از ۱۳۷ کیلومتر با دریا فاصله ندارد، چرا که ۹۰۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد که بین طولانی‌ترین خطوط ساحلی جهان، دهم است.

با مساحتی در حدود ۵۰٫۹۴۹ کیلومتر کشور یونان در اندازه با کشور آلاباما برابری می‌کند. جمعیت کشور یونان برابر با ۱۰ میلیون نفر می‌باشد این در حالی‌ست که جمعیت کشور آلاباما برابر با ۴٫۵ میلیون نفر می‌باشد.

کشور یونان بیشترین تعداد فرودگاه‌های بین المللی را دارد و این مسئله به علت تعداد توریست‌هایی می‌باشد که سالیانه تور یونان را خریداری کرده و از کشور زیبای یونان دیدن می‌کنند.

اصطلاح گرفتن یک گاو توسط شاخ‌های او از افسانه‌های یونانی گرفته شده است، زمانی که هرکول جزیره‌ی کرت را از حمله‌ی یک گاو وحشی با دمیدن در شاخ او نجات داد.

در تور یونان شما خواهید دید که ۹۸ درصد مردم کشور یونان یونانی هستند و ۲ در صد بقیه هم از اقلیت ترک، آلبانی، مقدونی، بلغاری و ارامنه می‌باشند.

زبان ۱۲ میلیون نفر در سراسر دنیا یونانی‌ست که اغلب در یونان و کشورهایی نظیر قبرس، ایتالیا، آلبانی، ترکیه و آمریکا زندگی می‌کنند.

در سال ۱۹۵۰ تنها ۳۰ درصد از مردم کشور یونان قادر به خواندن و نوشتن بودند اما امروزه ۹۵ درصد مردم کشور یونان باسواد می‌باشند.

کشور یونان در حدود ۷ هزار سال خالی از سکنه بوده است و شهر آتن یکی از قدیمی‌ترین شهرهای اروپایی و همینطور مهد تمدن غرب است.

تا سال ۱۹۹۰ بزرگترین تهدید برای کشور یونان کشور ترکیه بود علت این مسئله هم اختلافات آن‌ها بر روی کشور قبرس بود و اختلافات فراوانی با یکدیگر داشتند تا اینکه بعد از زلزله‌ای در سال ۱۹۹۹ روابط یونان و ترکیه کمی بهبود یافت.

در گذشته درصد امید به زندگی زنان یونانی ۳۶ سال و مردان ۴۵ سال بود و تنها نیمی از نوزادان زنده می‌ماندند اما امروزه میانگین امید به زندگی زنان یونانی ۸۲ سال و مردان یونانی ۷۷ سال است و کشور یونان در میانگین امید به زندگی در جایگاه ۲۶ قرار دارد این در حالی‌ست که کشور آمریکا در جایگاه ۴۹ این جدول قرار دارد.

جالب است بدانید که در حدود ۷۰ درصد از ناوگان بازرگانی اتحادیه‌ی اروپایی از کشتی‌های یونانی تشکیل شده است و طبق قانون یونان ۷۰ درصد از کارکنان کابین این کشتی‌ها باید از افراد یونانی تشکیل شده باشد.

کشور یونان بیشتر از هر کشور دیگری دارای موزه‌های باستانی می‌باشد.

 

اقامت یونان در بین سایر کشورهای اروپا یکی از بهترین گزینه‌ها برای ایرانیان است. چه از طریق خرید املاک و اخذ ویزای طلایی یونان که برنامه‌ای بسیار پشتیبانی شده توسط دولت یونان است و چه اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی (که البته برخی آن را اخذ اقامت یونان از طریق برنامه خود حمایتی می‌نامند. )

 

مزایای کلی اقامت یونان

 • امکان سفر به تمامی کشورهای عضو شینگن بدون نیاز به ویزا
 • امکان اخذ اقامت برای تمامی افراد خانواده
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان
 • بدون نیاز به مدرک زبان
 • اجازه‌ی کار ندارند.
 • دریافت اقامت دائم یونان پس از ۵ سال

از دیگر مزایای زندگی در یونان:
·         دارای موقعیتی استراتژیک در مدیترانه ( دروازه‌ای برای رسیدن به اتحادیه اروپا و جنوب شرقی اروپا)
·         واحد پول کشور یورو
·         یکی از امن‌ترین کشورها در منطقه‌ی مدیترانه، با مردمی مهمان‌نواز.
·         دارای آب و هوای معتدل مدیترانه‌ای (که برای گردشگری در طول سال ایده‌آل می‌باشد)
·         مناظر دیدنی و جذاب با سواحل شگفت‌انگیز و کوه‌های به یاد ماندنی.
·         دارای میراث فرهنگی منحصر به فرد و گنجینه‌های باستان شناسی
·         مقصد مورد علاقه برای گردشگران بین المللی
·         بالا بودن استانداردهای مراقبت‌های بهداشتی خصوصی و آموزش خصوصی در یونان در مقایسه با دیگر کشورهای اتحادیه اروپا

مزایای اقامت در یونان نسبت به سایر کشورهای اروپایی:

 • فاصله‌ی نزدیک جغرافیایی تا ایران
 • اقتصاد پایدار
 • هزینه‌های بسیار پایین
 • سهولت صدور اقامت
 • امکان افتتاح حساب بانکی
 • سهولت صدور ویزای تایپ D شینگن
 • بدون الزام به حضور
 • امکان تمدید اقامت برای فرزندان زیر ۲۱ سال

اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی

یکی از پرطرفدارترین روش‌های اقامت اروپا، اقامت یونان با ارائه‌ی اسناد تمکن مالی است. کافی است اثبات کنید که بدون نیاز به کار کردن در ایران و یونان، قادر به تامین هزینه‌های ناشی از اقامت در یونان هستید. این امر مهم از طریق سود سپرده‌ی بانکی یا اجاره‌ی دریافتی از املاک و مستقلات یا سود سهام و یا حقوق بازنشستگی قابل احراز است. حداقل مبلغ درآمد شما باید ماهانه ۲۰۰۰ یورو باشد.

توجه داشته باشد در صورتی که متقاضی متاهل باشد:

 اعضای خانواده اگر شامل موارد زیر باشند، می‌توانند در پرونده‌ی ایشان قرارگرفته و اقامت دریافت کنند:

 • همسر ضامن (بالای ۱۸ سال سن داشته باشد)_ تنها شامل یک همسر می‌شود .
 • فرزندان مجرد زیر ۱۸ سال (فرزند متقاضی , فرزند همسر متقاضی و یا فرزند هردو) .
 • فرزند خوانده‌ی مجرد زیر ۱۸ سال (فرزند متقاضی , فرزند همسر متقاضی و یا فرزند هردو).

مدارک و اسناد کلی مورد نیاز:

 • فرم درخواست برای اخذ اقامت طولانی مدت همراه با عکس رنگی متقاضی .
 • دارا بودن پاسپورت با حداقل مدت اعتبار سه ماه و دو صفحه‌ی خالی. پاسپورت می‌بایست در ده سال اخیر صادر شده باشد .
 • داشتن کپی سوابق کیفری صادر شده توسط مقامات خارجی. در صورتی که فرد متقاضی دادگاه کیفری داشته باشد، صرف نظر از مجازات شدن می‌بایست بیانیه‌ای مبنی بر توضیح ارتباط شخص متقاضی با جرمی که به آن محکوم شده توسط سازمان کنسولگری کشور یونان داشته باشد که در آن تمامی پارامترهای ضروری نظیر شدت جرم و تکرر جرم و یا جرایم فرد توضیح داده شود .
 • داشتن گواهی سلامت مورد تایید سازمان بهداشت جهانی و داده‌های بین المللی که سلامت عمومی فرد متقاضی دریافت اقامت کشور یونان را شرح دهد و نشان دهد فرد از سلامت کامل برخوردار است.
 • داشتن بیمه‌ی سفر به مدت اعتبار یک سال,در صورت نیاز به بازگشت به کشور خود برای انجام امورپزشکی ,مراقبت‌های ویژه و اورژانس .

با توجه به مدارک ارائه شده‌ی اولیه توسط متقاضی اصلی دریافت اقامت کشور یونان، حداقل درآمد سالیانه‌ی تضمین شده‌ی متقاضی می‌بایست برابر با ۲۰۰۰€ باشد. این قیمت برای همسر متقاضی ۲۰% افزایش حداقل قیمت و برای هر فرزند ۱۵% افزایش می‌یابد.

لازم به ذکر است که هزینه‌های زندگی و مراقبت‌های پزشکی افراد به عهده‌ی سیستم رفاه ملی دولت یونان نمی‌باشد.

خلاصه‌ای از روند اجرایی کار:

پس از تحویل مدارک مورد نیاز به این موسسه باید موارد زیر انجام شود:

 • اخذ ویزای تایپ  C یونان (ویزای توریستی) برای سفر اول جهت افتتاح حساب در کشور یونان
 • اخذ ویزای تایپ D یونان (ویزای ملی / اقامتی) برای سفر دوم جهت انجام مراحل اداری و انگشت‌نگاری در اداره‌ی مهاجرت کشور یونان
 • تحویل کارت اقامت در تهران به متقاضی

 

لطفا جهت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید تا با بیش از یک دهه تجربه و ارائه‌ی خدمات صادقانه بهترین و سریع‌ترین روند شما را راهنمایی کنیم.

شماره تماس: ۰۷۱۳۶۴۹۱۱۴۵

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!