۱۴۰۰/۰۶/۲۷

کانادا ارائه‌ی خدمات پاسپورتی را از سر گرفت

کانادا ارائه‌ی خدمات پاسپورتی را از سر گرفت

کانادایی‌هایی که نیاز مبرمی به گرفتن پاسپورت دارند می‌توانند از ۳۱ جولای درخواست خود را از طریق پست ارائه کنند. کانادایی‌هایی که پروازشان ظرف مدت کمتر از ۳۰ روز آینده است و یا نیاز مبرمی به پاسپورت خود داشته باشند می‌توانند درخواست ارائه‌ی حضوری کنند. رسانه‌های دولتی کانادا به کانادایی‌هایی که برنامه‌ای برای سفر ندارند توصیه کرده‌اند که قبل از درخواست پاسپورت صبر کنند. دولت کانادا به خاطر تقاضای بالا برای پاسپورت‌ها و نیز تدابیر ویژه‌ی امنیتی برای محافظت از سلامت کارکنان و شهروندان انتظار تاخیر در رسیدگی را دارد.

همچنین در خبر دیگر، کانادا فرایند ساده شده‌ی تجدید پاسپورت را تمدید کرده است؛ این فرایند به افراد اجازه می‌دهد درخواست خود برای پاسپورت جدید را بدون ارائه‌ی مجدد مدارک شهروندی و اعلام ضامن ارائه کنند. افرادی که پاسپورتشان در تاریخ اول فوریه ۲۰۱۹ یا بعد از آن منقضی شده اکنون می‌توانند از این فرایند ساده شده برای ارائه‌ی درخواست جهت پاسپورت جدید خود استفاده کنند.

گفتنی است در حال حاضر مراکز موسوم به Service Canada خدمات پاسپورتی را فقط از طریق تعیین وقت قبلی ارائه می‌کنند. وبسایت دولت کانادا ابزار آنلاینی ارائه کرده که به افراد کمک می‌کند نزدیک‌ترین مرکز Service Canada به محل زندگی خود را پیدا کنند. وزیر سابق مهاجرت کانادا احمد حسین در گفتگویی رسانه‌ای گفته است:« متقاضیانی که پاسپورت خود را ظرف مدت کمتر از ۳۰ روز آینده نیاز دارند حتما درخواست وقت قبلی ارائه کنند.»

کانادایی‌هایی که خارج از کانادا هستند می‌توانند با نزدیک‌ترین دفتر دولت کانادا برای ارائه‌ی مدارک سفر تماس بگیرند. این دفاتر خدمات پاسپورتی را در سطوح مختلف بسته به شرایط محلی‌شان ارائه می‌کنند. مدارک سفر و مدارک هویتی پناهندگان به صورت فوری رسیدگی می‌شوند.

وزیر مهاجرت کانادا مارکو مندچینو نیز در گفتگویی اعلام کرده است که «از سرگیری خدمات پاسپورتی از طرق پست و امکان ارائه‌ی خدمات پاسپورتی به صورت حضوری برای افرادی که کمتر از ۳۰ روز آینده به پاسپورت خود نیاز دارند گام دیگری به جلو می‌باشد. محدودیت‌های سفر همچنان در سراسر دنیا برقرار است اما ما می‌دانیم که بسیاری از کانادایی‌ها برای انجام سفری ضروری به پاسپورت خود نیاز دارند و یا قصد برنامه ریزی برای آینده خود دارند و بنابراین نهایت تلاش خود را برای دسترسی آن‌ها به این خدمات انجام می‌دهیم.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!