۱۴۰۰/۰۲/۲۵

دعوت از ۶۰۰۰ متقاضی در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری

دعوت از ۶۰۰۰ متقاضی در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری

کانادا جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری را به تاریخ شانزدهم آوریل ۲۰۲۱ برگزار کرده است. در این پذیرش مجموعا ۶۰۰۰ دعوتنامه نصیب متقاضیانی شد که در سیستم جامع رتبه بندی حداقل ۴۱۷ امتیاز داشته‌اند. در این پذیرش ۱۰۰۰ دعوتنامه بیشتر از پذیرش‌های قبلی صادر شده است.

 

این پذیرش نادر در روز جمعه برگزار شد، یعنی شبی که فردایش در کانادا تعطیل است. این در حالی‌ست که پذرش‌های اکسپرس انتری معمولا در طول هفته برگزار می‌شوند تا متقاضیان منتخب و موکلانشان وقت بیشتری برای آماده کردن درخواست برای اقامت دائم داشته باشند. متقاضیان منتخب در این پذیرش می‌بایست واجد شرایط دسته‌ی تجربه‌ی کانادا می‌بودند. برخی از شرایط دسته‌ی تجربه‌ی کانادایی عبارتند از داشتن حداقل یک سال سابقه‌ی کار تمام وقت در کانادا و مهارت‌های زبانی متوسط.

 

این پذیرش همچنین دومین پذیرش بزرگ تاریخ اکسپرس انتری بود. رکورد قبلی با دعوت از ۵۰۰۰ متقاضی ثبت شده بود که آن هم در سیزدهم فوریه ۲۰۲۱ با دعوت از ۲۷,۳۳۲ شکسته شد.

 

در این پذیرش هم از قاعده‌ی tie-break استفاده شد. وقتی امتیار متقاضیان برابر باشد از قاعده‌ی tie-break استفاده می‌شود: به عبارت دیگر متقاضیانی که پروفایل خود را قبل از اول مارس ۲۰۲۰ راس ساعت ۱۹:۵۳:۴۶ ارائه کرده بودند در این پذیرش انتخاب شدند. قرار است سال ۲۰۲۱ با استقبال از ۴۰۱,۰۰ مهاجر جدید سال مهاجرتی پرباری برای کانادا باشد چرا که کانادا برای جبران کاهش مهاجران به خاطر بحران کرونا اهداف مهاجرتی خود را برای سال‌های آتی بالاتر برده است.

 

کانادا در اواخر ماه اکتبر ۲۰۲۰ از برنامه‌ی سطوح چندگانه مهاجرت رونمایی کرد؛ طبق این برنامه قرار است از ابتدای سال آتی میلادی تا ۲۰۲۳ کانادا سالانه ۴۰۰ هزار مقیم دائم را جذب کند. بیش از ۱۰۰ هزار نفر از این مهاجران جدید از طریق برنامه‌های تحت مدیریت اکسپرس انتری در دسته‌ی اسکیلد ورکر فدرال به کانادا می‌آیند.

 

درباره‌ی اکسپرس انتری

گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته‌ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه‌ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه‌ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می‌کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می‌شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه‌ی کار امتیازدهی می‌کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش‌ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می‌شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست.

 

گفتنی است در سیستم CRS عوامل متعددی من‌جمله سن، تحصیلات، سابقه‌ی کار، تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسه ارزیابی می‌شوند. از متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دارند دعوت می‌شود تقاضای خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه کنند.

 

متقاضیانی که از طرف استان انتخاب می‌شوند ۶۰۰ امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می‌کنند و بدین ترتیب در پذیرش بعدی اکسپرس انتری حتما از آن‌ها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد. متقاضیانی که مایل به ارائه‌ی پروفایل اکسپرس انتری خود هستند می‌توانند علی‌رغم برقراری محدودیت‌های کرونایی این کار را انجام دهند. اداره‌ی مهاجرت کانادا پروفایل‌های جدید را می‌پذیرد و به درخواست‌های اقامت دائم رسیدگی می‌کند.

 

کانادا اعلام کرده است که در حال حاضر به خاطر وجود محدودیت‌های سفر اولویت با متقاضیانی است که در حال حاضر ساکن کانادا هستند. طی اعلام اداره‌ی مهاجرت در تاریخ هفتم آوریل ۹۷ درصد متقاضیان دسته تجربه‌ی کانادایی ساکن کانادا بودند.

 

۶ مسیر مهاجرتی جدید برای ۹۰۰۰۰ متقاضی

کانادا به تازگی اعلام کرده است که شش مسیر مهاجرتی جدید را برای essential workers , international graduates و francophones راه اندازی کرده است. از طریق این شش مسیر قرار است به ۹۰۰۰۰ نفر از افراد واجد شرایط در این سه دسته اقامت دائم کانادا داده شود. بدین ترتیب کانادا به هدف مهاجرتی خود برای سال ۲۰۲۱ نزدیک‌تر خواهد شد.

 

چه کسانی دعوت شدند؟

در زیر به نمونه‌ای فرضی از متقاضیانی که در این پذیرش دعوتنامه دریافت کردند توجه کنید:

 

سحر ۳۸ ساله است و مدرک لیسانس دارد. شش سال در خارج از کانادا به عنوان مشاور مدیر شاغل بوده است. سطح زبان انگلیسی وی پیشرفته است و یک سال هم در کانادا کار کرده است. امتیاز سحر در سیستم جامع رتبه بندی ۴۴۵ بوده و با داشتن شرایط تجربه‌ی کانادایی توانسته در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری دعوتنامه دریافت کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!