۱۴۰۰/۰۲/۲۵

دعوت از ۲۶۹ متقاضی در جدیدترین پذیرش ساسکاچوان

دعوت از ۲۶۹ متقاضی در جدیدترین پذیرش ساسکاچوان

دولت ساسکاچوان طی پذیرش جدید مرتبط با برنامه‌ی مهاجرت استانی خود که در تاریخ بیست و دوم آوریل ۲۰۲۱ برگزار شد از ۲۶۹ متقاضی اکسپرس انتری و مشاغل مورد نیاز دعوت کرد تا تقاضای خود را برای انتخاب شدن از طرف استان و در نهایت اقامت دائم کانادا ارائه کنند. حداقل امتیاز متقاضیان ۷۰ بوده است.

 

از این تعداد دعوتنامه، ۱۳۰ دعوتنامه برای متقاضیان زیرمجموعه اکسپرس انتری ساسکاچوان و ۱۳۹ دعوتنامه برای متقاضیان مشاغل مورد نیاز صادر شده است.

 

برنامه‌ی مهاجرت استانی ساسکاچوان این متقاضیان را از دو زیرمجموعه مسیر مهاجرتی اکسپرس انتری و مشاغل مورد نیاز (Occupations In-Demand) انتخاب کرده است؛ این دو زیرمجموعه عبارت بوده‌اند از اکسپرس انتری و مشاغل مورد نیاز. لازم به ذکر است با این‌که داشتن پیشنهاد کار جز شرایط نبوده است متقاضیان می‌بایست پروفایل ابراز تمایل یا expression of interest خود را در برنامه‌ی مهاجرت استانی ساسکاچوان ثبت می‌کردند و در یکی از ۶۱ شغل مورد نیاز و اعلام شده در وبسایت دولت ساسکاچوان سابقه می‌داشتند.

 

برخی از این مشاغل عبارتند از مدیران یوتیلیتیز، تکنیسین‌های لابراتورهای پزشکی و نیروی کار معدن. همچنین گفتنی است که استان ساسکاچوان از ماه نوامبر ۲۰۲۰ به متقاضیان دو زبانه که به هر دو زبان انگلیسی و فرانسه تسلط دارند امتیاز بیشتری اعطا می‌کند.

 

متقاضیان علاقه‌مند به مهاجرت به ساسکاچوان باید پروفایل EOI خود را ایجاد کنند و با نشان دادن سابقه‌ی کار، مهارت‌های زبانی، سن و ارتباطات توانایی خود را برای اسکان و تشکیل زندگی در ساسکاچوان ثابت کنند. برنامه‌ی مهاجرت استانی ساسکاچوان پروفایل متقاضیان را ارزیابی کرده و در شبکه امتیازدهی International Skilled Worker به آن‌ها از ۱۰۰ امتیاز می‌دهد. سپس از متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دارند دعوت می‌کند که تقاضای خود برای اقامت دائم کانادا را ارائه کنند. علاوه بر این مدارک تحصیلی و شغلی متقاضیان می‌بایست معادل یابی شده باشد تا مشخص شود که مدارک اخذ شده در خارج چه نسبتی با مدارک کانادایی دارند.

 

برنامه‌ی مهاجرت استانی ساسکاچوان از سیستم EOI برای انتخاب متقاضیانی که بیشترین شانس و احتمال موفقیت را در بازار کار محلی دارند استفاده می‌کند. متقاضیان می‌بایست از طریق نشان دادن سوابق کاری، تحصیلات، مهارت‌های زبانی، سن و داشتن ارتباطات در استان، تعهد خود را برای ساختن زندگی در ساسکاچوان نشان دهند. برنامه‌ی مهاجرت استانی ساسکاچوان از این پنج فاکتور برای ارزیابی متقاضیان استفاده می‌کند و به آن‌ها از ۱۰۰ نمره می‌دهد. از متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دارند دعوت می‌شود تا درخواست خود را برای انتخاب شدن از طرف استان ساسکاچوان کانادا ارائه کنند. از سوی دیگر، همانطور که در خبر قبلی آمد، اخیرا ساسکاچوان اعلام کرده است که متقاضیان دوزبانه‌ی مسلط بر انگلیسی و فرانسه امتیاز بیشتری می‌گیرند.

 

زیرمجموعه‌ی اکسپرس انتری

زیرمجموعه‌ی اکسپرس انتری برنامه‌ی مهاجرت استانی ساسکاچوان با سیستم اکسپرس انتری فدرال مرتبط است؛ سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته‌ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه‌ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه‌ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می‌کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می‌شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه‌ی کار امتیازدهی می‌کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش‌ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می‌شود.

 

آن دسته از متقاضیان اکسپرس انتری که استان ساسکاچوان با درخواست آن‌ها مبنی بر انتخاب شدن موافقت می‌کند ۶۰۰ امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی یا CRS در سطح فدرال دریافت می‌کنند و امتیاز تضمینی است برای دریافت دعوتنامه جهت تقاضا برای اقامت دائم کانادا.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!