۱۴۰۰/۰۶/۲۷

اطلاعات ضروری برای مسافران واکسینه شده‌ی کانادا

اطلاعات ضروری برای مسافران واکسینه شده‌ی کانادا

مسافران خارجی کانادا که واکسن کرونا زده‌اند می‌توانند بدون محدودیت وارد کانادا شوند.

 

در تازه‌ترین اقدام کانادا اعلام کرده است که از تاریخ پنجم جولای ۲۰۲۱ راس ساعت ۱۱:۵۹ ظهر به وقت استاندارد شرقی، آن دسته از مسافران خارجی که در برابر ویروس کرونا کاملا واکسینه شده‌اند از محدودیت‌های ورود به کانادا معاف بوده و نیازی به رعایت قرنطینه ندارند.

 

گفتنی است مسافرانی که قبل از تاریخ و ساعت فوق وارد کانادا شده‌اند همچنان موظف به رعایت قرنطینه و پروتکل‌های بهداشتی هستند.

 

کانادایی‌ها، دارندگان اقامت دائم کانادا و خانواده‌هایشان و نیز نیروی کار خارجی موقت و دانشجویان بین‌المللی که در آن دسته از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کانادا حضور می‌یابند که دارای برنامه‌ی مشخصی برای مقابله با کرونا هستند نیز از محدودیت‌های سفر به کانادا معافند.

 

علاوه بر این دارندگان کارت COPR یا کارت تاییدیه‌ی اقامت دائم یا به انگلیسی Confirmation of Permanent Residence نیز هم اکنون معاف از محدودیت‌ها هستند و می‌توانند وارد کانادا شوند.

 

وزیر بهداشت کانادا گفته است که کانادا در تلاش است تا مدرک واکسینه شدن مسافران خارجی قابل بررسی باشد و آن‌ها واکسینه شدن خود را با مدرک ثابت کنند و دولت فدرال هم باید این مدرک را قبول کند.

 

کانادا تنها افرادی را واکسینه‌ی کامل می‌داند که واکسن مورد تایید کانادا را زده باشند. این بدین معنی‌ست که تنها زمانی واکسینه‌ی کامل تلقی می‌شوید که چهارده روز قبل از سفر به کانادا ۲ دز از واکسن فایزر، یا ۲ دز از واکسن مدرنا یا  ۲ دز از واکسن آسترازنکا و یا ۱ دز از واکسن Janssen زده باشید؛ و یا اینکه ترکیبی از این‌ها را به طوری زده باشید که مورد تایید کانادا باشد.

 

اگر در دو استان مختلف دو دز جداگانه دریافت کرده باشید باید برای هر یک از این دزها مدرک ارائه دهید. اگر قصد دارید در آینده‌ی نزدیک به کانادا سفر کنید موارد زیر را حتما مد نظر قرار دهید.

 

حالا برای محکم کاری و اینکه شاید دولت کانادا شما را واکسینه‌ی کامل تلقی نکند، قبل از آمدن به کانادا باید برنامه‌ای برای قرنطینه‌ی خود داشته باشید.

 

۷۲ ساعت قبل از آمدن به کانادا باید تست کرونا دهید. همچنین باید برای تست کرونا به محض ورود در کانادا از قبل ثبت نام کرده باشید.

 

حتما اپلیکیشن ArriveCAN را از اپ استور یا Google Play Store بر روی تلفن همراه خود دانلود و نصب کنید. اگر تلفن همراه هوشمند ندارید و یا به اطلاعات مورد نیاز این اپلیکیشن هنگام سفر دسترسی ندارید می‌توانید این اطلاعات را در وبسایت ArriveCAN وارد کنید.

 

شما باید در اپلیکیشن یا وبسایت مزبور اطلاعات زیر را وارد کنید:

 

  • اطلاعات تماس و اطلاعات سفر
  • برنامه‌ی قرنطینه
  • تاریخچه‌ی سفر خود ظرف مدت ۱۴ روز اخیر
  • مدرک واکسینه شدن خود به زبان انگلیسی یا فرانسه
  • تست خود ارزیابی علائم کرونا

تاییدیه‌ی نتیجه‌ی منفی تست کرونا و یا نتیجه‌ی مثبت کرونا که بین ۱۴ تا ۹۰ روز قبل از سفر داده شده است.

مدارک واکسینه شدن خود را اعم از نسخه‌ی دیجیتالی یا کاغذی با خود همراه داشته باشید.

 

در مرز کانادا چه کار باید کرد؟

وقتی وارد کانادا شدید از شما پرسش‌هایی می پرسند و شما باید مدارکی نظیر نتیجه‌ی منفی تست کرونا و مدرک واکسینه شدن کامل خود را ارائه کنید.

 

وقتی کم کم به مامور مرز نزدیک شدید حتما حواستان باشد که رسید ArriveCAN را روی تلفن خود آماده داشته باشید. مامور ممکن است از شما بخواهد رسید را نشان دهید.

 

همچنین از شما پرسش‌هایی در مورد وضعیت سلامت و این‌که واجد شرایط ورود به کانادا هستید یا خیر و نیز پرسش‌هایی مربوط به واکسیناسیون می‌پرسند. وقتی به محض ورود به کانادا خدمات اخذ تست کرونا وجود داشته باشد باید تست کرونا را به طور کامل همان‌جا بدهید. در غیر این صورت از شما می‌خواهند که کیت تست کرونا را با خود به خانه یا هتل ببرید و آن‌جا تست بدهید.

 

اگر دارای علائم کرونا باشید و یا مامور تشخیص دهد که از محدودیت‌های ورود به کانادا معاف نیستید باید از دستور‌العمل‌هایی که مامور دولت به شما می‌دهد تبعیت کنید.

 

پس از ورود به کانادا

اگر از محدودیت‌های سفر به کانادا معاف هستید، علائم کرونا هم ندارید و کاملا هم واکسینه شده‌اید باید در هتلی که دولت کانادا در نظر گرفته بمانید. نیازی به قرنطینه نیست و روز هشتم ورودتان به کانادا نیز نیازی به انجام تست مجدد ندارید.

 

کانادا برای کودکان زیر ۱۲ سال واکسن تاییدشده‌ای ندارد. کودکانی که به کانادا سفر می‌کنند باید به محض رسیدن به خانه قرنطینه شوند. آن‌ها نیازی به ماندن در هتل ندارند. اگر بنا به دلایل پزشکی و سلامتی نمی‌توانید واکسن کرونا بزنید باید خود را قرنطینه کنید و روز هشتم ورودتان به کانادا تست کرونا دهید. این در مورد تمام افراد بالای ۵ سال صدق می‌کند.

 

اگر در بدو ورود به کانادا تست کرونا نداده‌اید و در عوض کیت تست خانگی دریافت کرده‌اید باید تست را انجام داده و آن را به آزمایشگاه بفرستید. اگر نتیجه‌ی تست شما مثبت شود باید خود را قرنطینه و از دیگران جدا کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!