۱۴۰۰/۰۶/۲۷

دعوت انتاریو از ۱۱۵ متقاضی دوزبانه طی جدیدترین پذیرش

دعوت انتاریو از ۱۱۵ متقاضی دوزبانه طی جدیدترین پذیرش

استان انتاریوی کانادا جدیدترین پذیرش خود را در تاریخ بیست و یکم جولای ۲۰۲۱ برگزار کرده و طی آن متقاضیان دوزبانه (مسلط به انگلیسی و فرانسه) را دعوت کرده است.

 

این چهارمین پذیرش PNP انتاریو در سال جاری میلادی است که متقاضیان فرانسوی زبان اکسپرس انتری را هدف گرفته است. اولین پذیرش FSSW طی سال جاری در ۱۳ ژانویه و دومین پذیرش در ۳ مارس برگزار شد. بدین ترتیب تا به اینجای سال ۲۰۲۱ استان انتاریوی کانادا از طریق برنامه‌ی مهاجرتی French-Speaking Skilled Worker مجموعا برای ۴۸۹ متقاضی اکسپرس انتری اعلانیه‌ی تمایل یا Notification of Interest صادر کرده است.

 

متقاضیان منتخب می‌توانند از طریق Express Entry French-Speaking Skilled Worker (FSSW) به کانادا مهاجرت کنند. متقاضیان دعوت شده در اکسپرس انتری پروفایل داشتند و حداقل امتیازشان در سیستم جامع رتبه‌بندی بین ۴۶۱ تا ۴۶۷ بوده است.

 

برنامه‌ی مهاجرتی Express Entry French-Speaking Skilled Worker (FSSW) یک برنامه‌ی مهاجرت استانی تقویت شده یا هماهنگ با اکسپرس انتری است. متقاضبانی که طی این پذیرش انتخاب شده‌اند پروفایل اکسپرس انتری خود را بین ۴ می ۲۰۲۰ تا ۴ می ۲۰۲۱ ایجاد کرده بوده‌اند.

 

در صورتی که متقاضیان از طرف انتاریو انتخاب شوند به صورت خودکار ۶۰۰ امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه‌بندی دریافت می‌کنند و بدین ترتیب در پذیرش بعدی اکسپرس انتری حتما دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دریافت خواهند کرد. این اصل در مورد هر فردی که از طرف یکی از برنامه‌های مهاجرت استانی انتخاب شود صدق می‌کند.

 

انتاریو سال گذشته میلادی از طریق مسیر مهاجرتی اولویت‌های سرمایه‌ی انسانی مجموعا از ۶,۷۱۶ متقاضی اکسپرس انتری دعوت کرد تا تقاضای خود را برای انتخاب شدن از طرف استان ارائه کنند.

 

شرایط اسکیلد ورکر فدرال فرانسوی زبان – FSSW

اولین گام بعد از دریافت دعوتامه این است که ببینید واجد شرایط هستید یا خیر چرا که دریافت دعوتنامه به تنهایی ضمانتی برای انتخاب شما نیست. به طور کلی باید واجد شرایط دسته‌ی تجربه‌ی کانادایی – Canadian Experience Class –  یا اسکیلد ورکر فدرال – Federal Skilled Worker – باشید. شرایط خاص بسته به این دارد که کدام برنامه‌ی مهاجرت استانی یا PNP شرایط شما را ارزیابی می‌کند.

 

همچنین باید در زبان فرانسه حداقل نمره‌ی CLB 7 و در زبان انگلیسی حداقل نمره‌ی CLB 6 داشته باشید. از جمله شرایط دیگر این است که برنامه‌ی مهاجرت استانی انتاریو از شما می‌خواهد که منابع مالی خود را برای تامین هزینه‌های اسکان در انتاریو ارائه کنید.

 

اکسپرس انتری چیست؟

گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته‌ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه‌ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه‌ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می‌کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می‌شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه‌ی کار امتیازدهی می‌کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش‌ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می‌شود.

 

مزیت مهاجرت به کانادا از طریق انتخاب استانی – PNP

در کنار اکسپرس انتری، برنامه‌های مهاجرت استانی یا PNP هستند که به استان‌های کانادا اجازه می‌دهند تا آن دسته از متقاضیان مهاجرت به کانادا را که برای تامین نیاز بازار کار گزینه مناسبی هستند انتخاب نمایند. انتخاب شدن از طرف استان باعث می‌شود که متقاضی در سیستم جامع رتبه بندی ۶۰۰ امتیاز اضافی کسب کند. امتقاضیانی که از طرف استان انتخاب می‌شوند در موقعیتی خوبی برای دریافت دعوتنامه یا Invitation to Apply در پذیرش بعدی اکسپرس انتری فدرال قرار دارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!