۱۴۰۰/۱۱/۰۶

دعوت از ۶۳۵ متقاضی PNP در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری

دعوت از ۶۳۵ متقاضی PNP در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری

کانادا جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری را در اول سپتامبر ۲۰۲۱ با دعوت از ۶۳۵ متقاضی برگزار کرده است.

 

متقاضیان اکسپرس انتری می‌بایست از طرف برنامه‌ی مهاجرت استانی یا PNP انتخاب شده بودند؛ حداقل امتیاز متقاضیان ۷۶۴ بوده است چرا که با انتخاب شدن از طرف برنامه‌ی مهاجرت استانی به طور خودکار ۶۰۰ امتیاز دریافت می‌کنند. بنابراین حداکثر امتیاز متقاضیان هم ۱۲۰۰ بوده است.

 

در این پذیرش هم از قاعده‌ی tie-break استفاده شد. وقتی امتیار متقاضیان برابر باشد از قاعده‌ی tie-break استفاده می‌شود: به عبارت دیگر متقاضیانی که پروفایل خود را قبل از دوازدهم آوریل ۲۰۲۱ راس ساعت ۱۲:۲۱:۴۵ به وقت استاندارد شرقی ارائه کرده بودند در این پذیرش انتخاب شدند. قرار است سال ۲۰۲۱ با استقبال از ۴۰۱,۰۰۰ مهاجر جدید سال مهاجرتی پرباری برای کانادا باشد چرا که کانادا برای جبران کاهش مهاجران به خاطر بحران کرونا اهداف مهاجرتی خود را برای سال‌های آتی بالاتر برده است.

 

متقاضیان منتخب ۶۰ روز تقویمی فرصت دارند تا درخواست اقامت دائم دهند.

 

بدین ترتیب تا به اینجای سال ۲۰۲۱ مجموعا ۹۹۳۱۶ متقاضی تجربه‌ی کانادایی دعوتنامه دریافت کرده‌اند. تعداد دعوتنامه‌های صادره طی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل بسیار فراتر است. شاید به این خاطر که اداره‌ی مهاجرت حجم پذیرش‌ها را بالاتر برده است و گاهی طی هر پذیرش برای ۶۰۰۰ متقاضی دعوتنامه صادر کرده است. همچنین در پذیرش ۱۳ فوریه ۲۰۲۱ هم اداره‌ی مهاجرت کانادا برای تک تک متقاضیان تجربه کانادایی دعوتنامه صادر کرد تا تقاضای خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه کنند.

 

تمام متقاضیان تجربه‌ی کانادایی یا CEC در بازار کار کانادا سابقه‌ی کار دارند و این مزیت مهمی برای آن‌ها محسوب می‌شود. داشتن سابقه و تجربه‌ی کار در کانادا به معنای استخدام زودتر و درآمد بیشتر است.

 

کرونا هنوز جهان را رها نکرده است و بنابراین مادام که محدودیت‌های کرونایی در برابر مسافران خارجی وجود داشته باشد دولت فدرال کانادا ترجیح می‌دهد که از متقاضیانی دعوت کند که در حال حاضر در کانادا هستند. کانادا دوباره نشان داد که اداره‌ی مهاجرت کانادا اولویت را به متقاضیانی می‌دهد که در حال حاضر در کانادا حضور دارند. حدود ۷۷ درصد متقاضیان اکسپرس انتری حاضر در کانادا واجد شرایط دسته‌ی تجربه‌ی کانادایی هستند.

 

کانادا در اواخر ماه اکتبر ۲۰۲۰ از برنامه‌ی سطوح چندگانه‌ی مهاجرت رونمایی کرد؛ طبق این برنامه قرار است از ابتدای سال آتی میلادی تا ۲۰۲۳ کانادا سالانه ۴۰۰ هزار مقیم دائم را جذب کند. بیش از ۱۰۰ هزار نفر از این مهاجران جدید از طریق برنامه‌های تحت مدیریت اکسپرس انتری در دسته‌ی اسکیلدورکر فدرال به کانادا می‌آیند.

 

درباره‌ی اکسپرس انتری

گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته‌ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه‌ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه‌ی امتیازات و معیارها مهاجر جذب می‌کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می‌شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه‌ی کار امتیازدهی می‌کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش‌ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می‌شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست. متقاضیانی که از طرف استان انتخاب می‌شوند ۶۰۰ امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می‌کنند و بدین ترتیب در پذیرش بعدی اکسپرس انتری حتما از آن‌ها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد. متقاضیانی که مایل به ارائه‌ی پروفایل اکسپرس انتری خود هستند می‌توانند علی‌رغم برقراری محدودیت‌های کرونایی این کار را انجام دهند. اداره‌ی مهاجرت کانادا پروفایل‌های جدید را می‌پذیرد و به درخواست‌های اقامت دائم رسیدگی می‌کند.

 

در سیستم CRS عوامل متعددی من‌جمله سن، تحصیلات، سابقه‌ی کار، تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسه ارزیابی می‌شوند. از متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دارند دعوت می‌شود تقاضای خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه کنند.

 

چه کسانی دعوت شدند؟

در زیر به نمونه‌ای فرضی از یکی از متقاضیانی که در این پذیرش دعوتنامه دریافت کرده است توجه کنید:

 

نیوشا ۳۴ ساله و دارای مدرک فوق لیسانس است. وی ۱۰ سال به عنوان توسعه دهنده‌ی نرم افزار مشغول به کار بوده است. نیوشا در آزمون آیلتس شرکت کرده و توانسته است در مهارت listening نمره‌ی ۷.۵ و در سایر مهارت‌ها نمره‌ی ۶.۵ بگیرد. نیوشا وارد صف انتظار اکسپرس انتری شد و پروفایل خود را از طریق برنامه‌ی مهاجرتی International Skilled Worker: Saskatchewan Express Entry به استان ساسکاچوان اراپه کرد. نیوشا تنها با ۳۶۰ امتیاز وارد صف انتظار اکسپرس انتری شد. اندکی پس از ارائه‌ی پروفایل خود به ساسکاچوان از او برای تقاضا جهت نامزدی استانی دعوت شد. پس از انتخاب نیوشا امتیاز CRS وی به ۹۶۰ رسید. بدین ترتیب واجد شرایط دریافت دعوتنامه اقامت دادم یا ITA در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!