۱۴۰۱/۰۴/۱۴

ویزای تحصیلی کانادا

پناهندگی در کانادا

ویزای تحصیلی کانادا-انواع ویزای کانادا

کانادا یکی از محبوب ترین کشورها از نظر تحصیل می باشد زیرا از سیستم آموزشی بسیار خوبی بهره می برد و مهاجرت تحصیلی نیز یکی از پرطرفدارترین روش های مهاجرت به این کشور می باشد . دریافت ویزای کانادا کمی سخت می باشد و شما باید به اداره مهاجرت کانادا ثابت کنید که شما توانایی پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی را دارید و با داشتن شرایط اخذ ویزای تحصیلی ، ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنید. در این مقاله از ایران مهاجر قصد داریم به بررسی ویزای تحصیلی کانادا بپردازیم پس تا انتها با ما همراه باشید.

بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان کانادا چه شرایطی دارد؟

رشته های تحصیلی دبیرستان در کانادا

درباره ی بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی کانادا چه می دانیم؟

انواع ویزای تحصیلی کانادا

افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا دارند می تواند از طریق ویزای تحصیلی دانشجویی و ویزای تحصیلی دانش آموزی به این کشور سفر کنند در ادامه به بررسی این دو ویزای تحصیلی می پردازیم :
• ویزای تحصیلی دانش آموزی کانادا
دانش آموزانی که زیر ۱۷ سال سن دارند و هنوز به سن قانونی نرسیده اند برای تحصیل در کانادا می توانند از طربق دریافت ویزای تحصیلی دانش آموزی برای تحصیل در این کشور اقدام کنند. البته والدین و یا سرپرست این افراد باید دارای تمکن مالی باشند و از پس هزینه های تحصیل و زندگی این دانش آموزان بر آیند.
• ویزای تحصیلی دانشجویی کانادا
افراد دارای ۱۸ سال به بالا نیز می توانند ویزای تحصیلی دانشجویی کانادا را دریافت کنند و در کالج ها و دانشگاه های این کشور مشغول تحصیل شوند . البته برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا داشتن دعوت نامه و نامه پذیرش از سمت دانشگاه و مراکز آموزشی الزامی می باشد.
شرایط دریافت ویزای تحصیلی کانادا
برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا می بایست یک سری شرایط را داشته باشید که با دریافت آن ها می توانید ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید.
• فرد باید دارای مدرک زبان انگلیسی موردنیاز متناسب با مقطع تحصیلی خود باشد و آن را به دانشگاه ارائه دهد.(در صورت نداشتن مدرک زبان انگلیسی فرد باید قبل از شروع دوره تحصیلی در کانادا دوره زبان خود را بگذراند. )

• داشتن دعوت نامه و نامه پذیرش از سمت دانشگاه ، کالج و مراکز آموزشی
• داشتن معدل بالا و نمرات بالا در درس های تخصصی سال آخر مقطع تحصیلی
• داشتن سلامت کافی و عدم سوء پیشینه

انواع ویزای کانادا

در صورت نداشتن هریک از این شرایط و کاما نبودن مدارک شما می تواند دلیلی برای ریجکت شدن ویزای تحصیلی شما باشد.
مدت زمان ویزای تحصیلی با توجه به مقطع تحصیلی شما دارای زمان مشخصی می باشد که پس از تمام شدن مدت زمان مورد نیاز برای آموزش در مقطع مورد نیاز ۹۰ روز که حدود سه ماه می باشد ویزای تحصیلی شما اعتبار خواهد داشت.
هزینه های ویزای تحصیلی کانادا چقدر می باشد؟
به صورت کلی میانگسن هزینه ها برای دریافت ویزای تحصیلی به صورت زیر می باشد :
هزینه مربوط به درخواست ویزای تحصیلی : هزینه موردنیاز برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا حدود ۳۰۰ دلار کانادا است و در صورت تمام شدن اعتبار آن برای تمدید آن حدود ۵۰۰ دلار باید بپردازید که ۲۰۰ دلار آن برای حفظ وضعیت تحصیل شما و ۳۰۰ دلار آن برای صدور ویزای تحصیلی جدید می باشد.
هزینه مربوط به مشخصات هویتی فرد : هزینه ارائه مشخصات هویتی برای هر فرد حدود ۸۵ دلار کانادا می باشد . البته چون در ایران مراکز دریافت مشخصات هویتی فعال نیستند باید به کشورهای همسایه سفر کنید و تست بیومتریک را انجام دهید . این قسمت برای افرادی که طی ۱۰ سال گذشته تست بیومتریک را ارائه نکرده اند و دارای گرین کارت نیز نیستند حتما باید این تست مشخصات هویتی را ارائه دهند.
هزینه مربوط به درخواست پذیرش از موسسه های آموزشی معتبر : هزینه مربوط به درخواست پذیرش باتوجه به موسسه های آموزشی مورد نظر شما و ملیت فرد می تواند متفاوت باشد.
هزینه مربوط به بیمه : داشتن بیمه سلامت در طول دوره تحصیل در کانادا ضروری می باشد و می بایست سالانه حدود ۳ تا ۹ هزار دلار برای بیمه بپردازید.
هزینه مربوط به معاینه پزشکی : اگر مدت زمان دوره آموزش شما بیشتر از ۶ ماه باشد باید باتوجه به اینکه در یک سال قبل در چه کشورهای بوده اید گواهی سلامت ارائه دهید . البته اگر در طی یک سال از ایران خارج نشده باشید نیاز به معاینه پزشکی نمی باشد.

انواع ویزای کانادا

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا: 
• اسکن گذرنامه با داشتن حداقل ۶ ماه اعتبار
• داشتن شناسنامه به همراه ترجمه
• دو قطعه عکس
• مدارک تحصیلی و ریز نمرات به صورت ترجمه شده
• ارائه گواهی تمکن مالی
• ارائه رسید پرداخت شهریه

دریافت ویزای تحصیلی کانادا چقدر زمان می برد؟
زمان رسیدگی به پرونده های های تحصیلی متفاوت می باشد اما به صورت میانگین بین ۴ الی ۶ هفته زمان می برد.
ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان
بسیاری از افراد به دنبال دریافت ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان انگلیسی هستن و باید گفت که دریافت ویزای تحصیلی از این روش امکان پذیر می باشد و همچنین برای تحصیل در مدارس کانادا نیاز به مدرک زبان نمی باشد. پس باید گفت ویزای تحصیلی کانادا بدون داشتن مدرک زبان انگلیسی زمانی امکان پذیر میباشد که فرد قصد دریافت آن در مقطع دبیرستان را دارد و می خواهد ویزای دانش آموزی را کسب کند.

انواع ویزای کانادا
بهترین موسسه برای مشاوره مهاجرت ؟
تیم متخصص و قدرتمند ایران مهاجر شرایط شما را بررسی می کند و باتوجه به آن بهترین راه را برای مهاجرت کردن به شما پیشنهاد می کند و در صورتی که با روش پیشنهادی به شما برای مهاجرت موافق بودید می توانید مراحل مهاجرت را به کارشناسان ما بسپارید تا مهاجرتی راحت را داشته باشید.
ایران مهاجر دارای مشاوران حرفه و کاربلد می باشد که با سالها سابقه در این کار می توانند در هر زمینه مهاجرتی مانند ، مهاجرت تحصیلی ، مهاجرت کاری و… بهترین راه کرد را به شما ارائه دهند.
ایران مهاجر با بیش از ۵ سال سابقه ارائه دهنده خدمات به بسیاری از افراد بوده است و از این طریق، افراد زیادی توانسته اند در زمینه های مختلف برای مهاجرت از راهنمایی های این موسسه استفاده کنند و مهاجرتی راحت و بدون دردسر را داشته باشند.
ایران مهاجر
مشاوران مجرب ایران مهاجر همه روزه هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری آماده ارائه خدمات و مشاوره به شما عزیزان در بحث مهاجرت می باشند تا شما بتوانید مهاجرتی بدون ریسک و راحت را تجربه کنید.
امیدواریم که این مقاله از ایران مهاجر که به بررسی ویزای تحصیلی کانادا پرداختیم نیز به شما کمک های لازم را کرده باشد. درصورت هرگونه سوال با مشاوران ما در ارتباط باشید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!