۱۴۰۱/۰۴/۱۴

لیست ۵ تا از بهترین مدارس کانادا و شرایط تحصیل در آن ها

مدارس کانادا

لیست ۵ تا از بهترین مدارس کانادا و شرایط تحصیل در آن ها

تحصیل در یک دانشگاه معتبر می تواند آینده فرد را جهت یافتن یک شغل مناسب و کسب درآمد خوب تا حدی تضمین کند. اگر تمایل داشته باشید که در یکی از دانشگاه های برتر دنیا ادامه تحصیل دهید، ارائه یک مدرک دیپلم معتبر می تواند شانس پذیرش شما را در این دانشگاه ها افزایش دهد.  این نکته را باید در نظر داشته باشید که تحصیل در یک مدرسه خوب، در کشوری که یک نظام آموزشی معتبر و شناخته شده دارد و همچنین دریافت مدرک دیپلم با اعتبار بالا می تواند مقدمه را برای تحصیل شما در دانشگاه های برتر و شناخته شده جهان باشد. در این مقاله سعی داریم که شرایط تحصیل در مدارس کانادا را بررسی کنیم و به معرفی تعدادی از بهترین مدارس کانادا بپردازیم.

دبیرستان کانادا

هزینه تحصیل و زندگی در کانادا

نکته بسیار حائز اهمیتی که بایستی  در ابتدای کار در نظر داشته باشید این است که که نظام آموزشی کشورهای انگلیسی زبان از جمله کانادا رایگان نمی باشد. اگرچه هزینه تحصیل در مدارس و دانشگاه های دولتی در مقایسه با مدارس و دانشگاه های خصوصی بسیار متفاوت است ولی امکان تحصیل به صورت تقریباً رایگان حتی برای شهروندان این کشورها نیز وجود ندارد. تنها در صورتی که شخص موفق به دریافت فاند یا بورسیه شود که این مورد هم هم بیشتر مربوط به مقاطع دانشگاهی می باشد. پس اگر قصد ادامه تحصیل در بهترین مدارس کانادا را دارید بایستی پشتوانه مالی ( حداقل) را در نظر داشته باشید. هزینه تحصیل در مدارس دولتی کانادا برای یک سال، بین ۸ تا ۲۰ هزار دلار کانادا به صورت متغیر است. این  شهریه بسته به نوع مدرسه، امکاناتی که ارائه می دهد، شهر و منطقه ای که در آن واقع شده, ممکن است متفاوت باشد.

افرادی که اقامت کانادا را ندارند و قصد دارند فرزندان خود را برای ادامه تحصیل در مقطع مدارس به کانادا بفرستند به طور معمول باید فرزندان خود را در مدارس شبانه روزی و خصوصی کانادا ثبت نام کنند ؛زیرا فرزند زیر ۱۸ سال به دلیل این که سن او زیر سن قانونی است باید  یک سرپرست و قیم قانونی در کانادا داشته باشد، که مدرسه این نقش را بر عهده خواهد گرفت. هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی و خصوصی کانادا از سالی ۴۰ هزار دلار کانادا شروع می شود. تحصیل در بهترین مدارس کانادا ممکن است تا ۸۰ هزار دلار کانادا هزینه داشته باشد. البته  مدارس شبانه روزی و فول برد هزینه تحصیل و زندگی را به صورت یکجا دریافت می کنند ( در حدود ۴۰ هزار دلار کانادا ) ودیگر نیازی نیستکه  شما بابت هزینه های زندگی مبلغی در نظر داشته باشید. گاهی افراد مایل هستند که در مدارس روزانه ثبت نام کنند و برای محل اقامت, خوابگاه خصوصی یا اقامت هوم استی را انتخاب کنند. در اقامت هوم استی دانش آموز با یک خانواده کانادایی که مورد تائید دولت این کشور است زندگی می کند. این نوع اقامت برای دانش آموز به صرفه تر است،  زیرا هزینه های زندگی و اقامت  به عهده او نیست که هزینه تحصیل از ۳۰ هزار دلار کانادا شروع می شودهمچنین کمک می شود تا وی سریع تر با محیط و اجتماع کانادا مانوس شود و با فرهنگ آن آشنا شود.

مدارس کانادا: راهنمای جامع شرایط تحصیل و مدارک مورد نیاز

هزینه های تحصیل در مدارس کانادا

هزینه مدارس دولتی: ۸ تا ۲۰ هزار دلار کانادا

هزینه مدارس خصوصی: حداقل ۱۷ هزار دلار کانادا

هزینه اقامت: ۱۰ تا ۱۵ هزار دلار کانادا

لیست ۵ مدرسه برتر کانادا

 • کالج ریدلی

این مدرسه  در نزدیکی دریاچه آنتاریومی باشد و یکی از معتبرترین و بهترین مدارس کانادا است. این مدرسه خصوصی  بوده و دارای مجموعه های آموزشی، زمین های ورزشی و تفریحی و خوابگاه می باشد. با توجه به سیستم آموزشی این مدرسه  دانش آموزان این امکان را دارند تا در زمینه های تحصیلی، هنری و ورزشی پتانسیل های خود را به حداکثر رسانده و استعدادهایشان را را شکوفا کنند. دانش آموزان پس از اتمام تحصیل دیپلم بین المللی دریافت می کنند. تقریبا تمام فارغ التحصیلان کالج ریدلی وارد دانشگاه های معتبر کانادا یا آمریکا می شوند. هزینه تحصیل در کالج ریدلی  ۷۰-۷۵۰ دلار کانادا برای یک سال می باشد. همچنین برای گذراندن دوره های تابستانه در این کالج هزینه آن برای یک دوره چهار هفته ای برابر با ۵-۱۰۰ دلار کانادا می باشد.

 • خوابگاه
 • کلاس های فوق برنامه ورزشی و هنری
 • سنین ۱۰ تا ۱۸ سال
 • دختران و پسران زبان های انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی و چینی

 

 1. کالج سنت اندرو (SAC)

یک مدرسه خصوصی  برای پسران ۱۰-۱۸ ساله است. کالج سنت اندرو شامل زیر ساخت های مختلف آموزشی، خوابگاه و زمین های ورزشی می باشد. هم به صورت روزانه (بدون اقامت) و هم در یک پانسیون می باشد.  دو گروه شامل مدرسه راهنمایی (کلاس های ۵-۸) و مدرسه عالی (کلاس های ۹ تا ۱۲) در این کالج وجود دارد. این کالج که در سال ۱۸۹۹ تاسیس شد و امروزه یکی از بزرگترین و معتبرترین مدارس پسرانه در کانادا می باشد. هزینه تحصیل در کالج سنت اندرو برای یک سال برابر با ۶۳-۷۶۰ دلار کانادا می باشد.

 • خوابگاه
 • کلاس های فوق برنامه ورزشی و هنری سن ۱۰ تا ۱۷ سال
 • پسران
 • آموزش زبان های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و اسپانیایی

 

 1. Brookes Westshore Private Boarding School (کالج بروک غربی)

دبیرستان بروک غربی کانادا یک کالج شبانه روزی در استان بریتیش کلمبیا است .دانش آموزان کالج بروکس وستشور پس از فارغ التحصیلی دو مدرک دیپلم IB DP Diploma و BC Dogwood Diploma  را دریافت می کنند. اغلب فارغ التحصیلان کالج بروکس وستشور در موسسات آموزش عالی کانادا یا ایالات متحده آمریکا مشغول به تحصیل می شوند. دانش آموزان این کالج به راحتی وارد برترین و معتبرترین دانشگاه ها از جمله دانشگاه مک گیل کانادا، دانشگاه نیویورک، دانشگاه بوستون، دانشگاه تورنتو و بسیاری دیگر از دانشگاه های معتبر کانادا، آمریکا و سایر کشورهای دنیا می شوند.

 1. Rosseau Lake College (کالج RLC)

این کالج به دلیل اینکه در ساحل دریاچه روسو واقع شده است به دانش آموزان  این امکان را می دهد که  زمان زیادی را در فضای باز بگذرانند و کلاس ها در فضای باز، تمرینات ورزشی، پیک نیک های مختلف، پیاده روی و اردوهای طبیعت گردی برگزار شوند. برنامه درسی این کالج مطابق با استانداردهای بالای وزارت آموزش و پرورش کانادا و وزارت آموزش و پرورش استان انتاریو می باشد که بر اساس برنامه های آموزشی انگلستان است. معمولا تعداد دانش آموزان در یک کلاس بیش از ۱۲ نفر نمی باشد و نسبت معلمان به دانش آموزان برابر با ۱ به ۸ می باشد.هزینه تحصیل در کالج RLC  برای هر ترم تحصیلی  ۲۹,۸۰۰ دلار کانادا می باشد و دانش آموزان سنین بین ۱۵ تا ۱۸ سال می توانند برای مقطع دبیرستان برای تحصیل در این کالج پذیرش دریافت نمایند. کالج RLC دارای ۴ خوابگاه مجزا برای دختران و پسران است که دارای امکانات زیادی است:

 • خوابگاه
 • کلاس های فوق برنامه آموزشی
 • سنین ۱۵ تا ۱۸ سال
 • دختران و پسران
 1. Albert College (کالج آلبرت)

کالج آلبرت در قرن ۱۹ تاسیس شده ویک مدرسه شبانه روزی است. دانش آموزان می توانند در زمینه های مختلف هنری، تحصیلی و ورزشی استعدادهایشان را شکوفا سازند. آمارها نشان می دهد که با توجه به فعالیت کادر آموزشی ۹۹ درصد از فارغ التحصیلان کالج سنت اندرو وارد دانشگاه های برتر کانادا و ایالات متحده آمریکا می شوند. برنامه های آموزشی این کالج شامل ۵ شاخه اصلی آموزش های تئوری، توسعه خلاق، فعالیت های اجتماعی، فعالیت های ورزشی و فعالیت های ماجراجویانه می باشد. دانش آموزان سنین ۱۲ تا ۱۸ سال می توانند برای تحصیل در کالج آلبرت پذیرش دریافت نمایند. هزینه تحصیل در مقطع راهنمایی و برای سنین ۱۲ تا ۱۴ سال  ۶۱-۴۹۰ دلار کانادا در سال و برای مقطع دبیرستان که شامل سنین ۱۴ تا ۱۸ سال می باشد ۹۷-۴۶۰ دلار کانادا برای یک سال می باشد. همچنین کالج آلبرت دوره های زبان انگلیسی را برای سنین ۱۲ تا ۱۸ سال ارائه می دهد که هزینه آن برای یک ترم ۲-۵۰۰ دلار کانادا می باشد. دانش آموزان می توانند برای ترم تابستان نیز ثبت نام نمایندکه علاوه بر یادگیری زبان، به فعالیت های فوق برنامه بپردازند. هزینه ثبت نام ترم های تابستانه کالج آلبرت برابر با ۴-۵۰۰ دلار کانادا و طول دوره برابر با ۳ هفته می باشد.

شرایط تحصیل در دبیرستان کانادا

 سخن پایانی

تحصیل در یکی از بهترین مدارس معتبر کانادا می تواند مسیر فرد را برای ورود به برترین دانشگاه ها، چه در کانادا و چه سایر کشورهای دنیا هموار سازد. کانادا یکی از کشورهایی است که استاندارد های زندگی و رفاه در آن نمود میکند . همان طور که گفته شد تحصیل در بهترین مدارس کانادا می تواند مقدمه ای باشد برای ورود به برترین دانشگاه ها در دنیا باشد. برای اطلاعات بیشتر به سایت ایران مهاجر مراجعه کنید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!