همه ساله ۱۰ها هزار دانش آموز خارجی جهت اخذ دیپلم کانادایی و ادامه تحصیل در کانادا وارد کانادا می شوند.
دانش آموزان سنین ۱۲ به بالا می توانند در دبیرستانهای کانادا مشغول به تحصیل شده و دیپلم کانادایی دریافت نمایند.البته بدلیل تفاوت سیستم آموزشی در کانادا در بعضی از مدارس از سن ۱۲ به بالا دبیرستان محسوب خواهد شد اما در اکثر مدارس سن دبیرستان از گرید۹ به بالا و سن ۱۵ سالگی می باشد.
دانش آموزان خارجی همزمان با تحصیل دارای واحدهای زبان انگلیسی و فرانسه هم می باشند که کمک به فراگیری زبان در مدت زمان کوتاهتری خواهد شد.

 

سیستم دبیرستان های کانادا و آمریکا

کانادا و آمریکا دارای دبیرستان های دولتی و خصوصی می باشند. برخی از کالج ها در کانادا و آمریکا نیز دانشجوی بین المللی برای دوره های دبیرستان می پذیرند. دانشجویان بین المللی عموما در دبیرستان های خصوصی پذیرش می گردند. در برخی دبیرستان ها، دانش آموزان می توانند فقط واحد هایی را انتخاب کنند که برای پذیرش دانشگاه لازم دارند. این دبیرستان ها مناسب متقاضیانی است که دارای دیپلم و پیش دانشگاهی هستند ولی نمرات بالایی در دروص اصلی خود برای اخذ پذیرش از دانشگاه ندارند و مجبورند دروس تخصصی خود را دوباره در یک دبیرستان بگذرانند. در حالی که در برخی دبیرستان ها دانش آموزان باید برای کل سال تحصیلی (مانند سال چهارم یا گرید دوزاده) ثبت نام نمایند.

سیستم آموزشی دبیرستان‌های کانادا به این نحو است که در سال ۱۰ و ۱۱ و ۱۲ دبیرستان در کانادا، دانش آموزان تعدادی دروس اجباری و تعدادی دروس انتخابی میگذارنند. هر محصل برای فارغ التحصیل شدن ملزم به گذراندن مجموع ۸۰ واحد درسی در طول این سه سال میباشد. گذراندن این ۸۰ واحد با تنوع بسیار بالا برای محصلین دبیرستان های کانادا ممکن بوده و آنها شانس های زیادی برای انتخاب دروس بر اساس اهداف آینده خود دارند. تحصیل در دبیرستان‌های کانادا نه تنها دانش آموز را از نظر علمی در سطح بالایی قرار میدهد بلکه بر مهارت های اجتماعی، هنری، موسیقی و ورزش و ارتباطات نیز تمرکز دارد و باعث میشود فارغ التحصیلان دبیرستان‌های کانادا چند بعدی بوده و چشم انداز بهتری برای زندگی وکار داشته باشند.

شرایط عمومی تحصیل در دبیرستان های آمریکا و کانادا

شرایط عمومی تحصیل در دبیرستان های آمریکا و کانادا به شرح ذیل می باشد:

• سن بالای ۱۶ سال

• معدل بالای ۱۲ در سال های دبیرستان و آشنایی مقدماتی به زبان انگلیسی

• معرفی یک نفر در کانادا و یا آمریکا بعنوان قیم در هنگام تحصیل درصورتی که سن متقاضی کمتر از ۱۸ سال باشد.

برخی از دروس دبیرستان‌های کانادا

دروس سال ۱۰ دبیرستان در کانادا

 • انگلیسی
 • ریاضیات
 • اجتماعی
 • علوم
 • برنامه ریزی
 • درس انتخابی
 • درس انتخابی
 • شرکت در آزمون نهایی استان

 

دروس سال ۱۱ دبیرستان در کانادا

 • انگلیسی
 • ریاضیات
 • اجتماعی
 • علوم
 • درس انتخابی
 • درس انتخابی
 • درس انتخابی

 

چرا تحصیل در کانادا؟

کانادا کشوری چند ملیتی با امنیت بسیار بالا برای فرزندان میباشد

در این کشور محصلین با دیگر ملیتها و آداب آنها آشنا شده که تجربه بسیار خوبی برای پیشرفت آنها میباشد.

سیستم آموزشی قوی و عدم نژاد پرستی و همچنین هزینه پایین نسبت به دیگر کشورها از دیگر مزایا میباشد.

فرا گیری زبان بین المللی انگلیسی به همراه فرا گیری یک زبان دیگر امکان ارتباط و ارتقا فرزندان را در پی خواهد داشت

امکان استفاده از بورسیه تحصیلی در مقاطع دانشکاهی برای دیپلمه های با معدل خوب از دیگر مزایا میباشد

همچنین امکان دیدار والدین در کانادا با دریافت ویزای مالتی و وجود هموطنان از دیگر مواردی هست که از دپرس شدن فرزندان جلوگیری میکند

 

تحصیل در دبیرستان های کانادا، برای دارندگان اقامت دائم و سیتیزن ها و فرزندان متقضیانی که ویزای کار دارند، ۱۰۰٪ رایگان است. هزینه تحصیل در دبیرستان های دولتی کشور کانادا، برای دانش آموزان بین المللی روزانه، سالیانه حدود ۱۲ هزار دلار کانادا میباشد. البته این شهریه مدارس دولتی کانادا بوده و مدارس خصوصی شهریه بالاتری دارند. هزینه بیمه در دوران دانش آموزی سالیانه ۱۰۰۰ دلار و هزینه Home Stay برای هر سال ۱۰ هزار دلار خواهد بود. Homa Stay به این معنی است که دانش آموز میتواند با خانواده کانادایی زندگی کند و یک اتاق مستقل و سه وعده غذا در خانه آنها داشته و تجربه زندگی با خانواده کانادایی را کسب کند. این موضوع به فراگیری زبان و تقویت آن نیز کمک شایانی میکند. متقاضیانی که قصد دارند به همراه پدر یا مادر خود در کانادا تحصیل کنند نیز میتوانند در خانه خرید یا اجاره ای خود مستقر شوند.

با توجه به هزینه بسیار منطقی تحصیل در دبیرستان ها و تحصیل در مدارس کانادا، و کیفیت آموزشی ارائه شده در دبیرستان های کشور کانادا در مقایسه با کشور انگلستان و امریکا که بسیار گران تر هستند و از کیفیت پايین تری برخوردارند، در صورتی که قصد اعزام فرزند خود به مدارس کشورهای انگلیسی زبان را دارید بدون شک کانادا بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

فارغ التحصیلان دوره دبیرستان در کانادا، همچنین میتوانند در شرایطی از بورسیه برای ورود به دانشگاه بهره مند شوند.

در پایان لازم به ذکر است که مدارس انتخابی ما دارای رنک بالا بوده و فرزندان شما تحت مرافبت مدرسه و قیمهای کانادایی هستند و این موسسه هم در طول مدت نسبت به بررسی وضعیت دانش آموز خود را مسئول میداند.

 

جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

۰۹۱۷ ۶۰۰۰ ۲۱۱

۰۱۷۳ ۶۴۹۱۱۴۵

+۱۴۱۶ ۸۸۰ ۱۴۰۶

@iranmohajergroup