2024/06/20

ویزای جستجوی کار (دریافت جاب سیکر)

مهاجرت از طریق دریافت ویزای جستجوی کار (دریافت جاب سیکر )

ویزای جست و جوی کار (Job seeker visa) یک مجوز اقامت تقریبا طولانی مدت است که به مدت 6 ماه به شما داده می‌شود تا بتوانید در این مدت زمان در کشور آلمان به دنبال کار بگردید. اگر تا پایان این 6 ماه توانستید شغلی پیدا کنید و در شرکتی استخدام شوید، ویزای کار برای شما صادر می‌شود و شما مجاز به کار و زندگی در این کشور خواهید شد.انواع ویزای کانادا

توجه داشته باشید که داشتن ویزای جست و جوی کار در آلمان به این معنا نیست که شما می‌توانید بلافاصله در این کشور مشغول به کار شوید، بلکه فقط می‌توانید از این کشور دیدن کنید و در طول مدت اقامتتان به دنبال کار نیز باشید.

انواع ویزای کانادا

شرایط اخد ویزای جست و جوی کار در آلمان

کسانی که برای ویزای جست و جوی کار درخواست می‌دهند باید معیارهایی را داشته باشند تا اجازه‌ی درخواست برای این نوع ویزا را داشته باشند:

  • باید دارای مدرک کارشناسی از کشور آلمان باشند و یا مدرک معادل آن از کشور خود را داشته باشند.
  • در رشته‌ی مورد نظر خود باید تجربه‌ای به مدت حداقل 5 سال داشته باشند.
  • مدارک دال بر داشتن بودجه‌ی گذراندن زندگی در این مدت اقامت در کشور آلمان را داشته باشند.
  • مدارک دال بر داشتن بیمه‌ی مسافرت و یا بیمه درمانی برای تمام طول مدت اقامت و یا تا زمان دریافت اجازه کار را داشته باشند. (یا تا زمان دریافت ویزای کار)
  • به علاوه تسلط بر زبان آلمانی می‌تواند امتیاز مثبتی برای درخواست شما باشد. با اینکه با دانستن زبان انگلیسی می‌توانید این ویزا را دریافت کنید، با این حال داشتن مدرک B1 برای درخواست ویزا الزامی است.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کانادا

انواع ویزای کانادا

جاب آفر ( پیشنهاد شغلی) و دریافت ویزای ورک پرمیت یا بلوکارت چگونه صورت می‌گیرد؟

درصورتی که فرد متقاضی دارای تخصصی به خصوصی باشد و همچنین مدرک زبان آلمانی در سطح ب یک داشته باشد، می‌تواند با کارفرمایی در کشور آلمان مصاحبه و درصورت قبولی جهت ویزای کاری اقدام نماید.

error: Content is protected !!