۱۳۹۹/۰۴/۲۶

نتایج انتخابات کانادا مشخص شد! جاستین ترودو به میادین باز می‌گردد

نتایج انتخابات کانادا مشخص شد! جاستین ترودو به میادین باز می‌گردد

سرانجام انتخابات کانادا برگزار شد. در انتخابات دوشنبه شب، یعنی شب گذشته هر دو حزب لیبرال و محافظه کار در برابر یکدیگر قرار گرفتند و هر یک از آن‌ها حدود ۳۴ درصد رای آوردند. اقلیتی از کانادایی‌ها به ترودو اعتماد کردند و به او رای دادند تا خاتمه‌ای باشد برای ۴۰ روز کمپین انتخاباتی. کمپینی که در آن وعده‌های بسیار در رابطه با مهاجرت داده شد اما مهاجرت هرگز جز موضوعات اصلی آن نبود.

 

دولت لیبرال ترودو اکنون دولت اقلیت است و حزب محافظه کار کانادا اپوزیسیون او خواهد بود. اما حزب مردم کانادا، یعنی همان حزبی که وعده داده بود تعداد مهاجران را کاهش دهد و طرفدارانش بیلبوردهای ضدمهاجرتی در کانادا نصب کرده بودند، هیچ یک از کرسی‌ها را به دست نیاورد.

 

اما در اقلیت بودن ترودو و حزب لیبرال به چه معناست؟ یعنی دولت لیبرال باید با مخالفین خود و اپوزیسیون که حزب محافظه کار است نقطه اشتراکاتی را برای تصویب قوانین پیدا کند. اما با توجه به اینکه هر پنج حزبی که در مجلس عوام نماینده دارند اساسا طرفدار سیاست‌های موافق مهاجرت هستند، می‌توان امیدوار بود که اکثریت دولت و احزاب به مهاجرات و مهاجران روی خوش نشان خواهند داد.

 

اولویت‌های حزب لیبرال

یکی از اولویت‌های لیبرال‌ها افزایش معقول و مسئولانه‌ی مهاجران است. گفتنی است طبق روی‌کرد چندساله‌ای که در سال ۲۰۱۷ توسط لیبرال‌ها معرفی شد قرار است تا سال ۲۰۲۱ تعداد مهاجرانی که در سال به کانادا پذیرفته می‌شوند به ۳۵۰۰۰۰ برسد. اگر اکثریت از سیاست‌های مهاجرتی لیبرال‌ها حمایت کنند این عدد برای بعد از سال ۲۰۲۱ از این هم فراتر خواهد رفت.

 

حدود ۶۰ درصد تازه واردان به کانادا از طریق برنامه‌های انتخاب مهاجر کاری/اقتصادی مهاجرت خواهند کرد و پلت‌فرم انتخاباتی لیبرال‌ها گفته است که تمرکز بر «جذب افراد با مهارت بالا که می‌توانند کانادایی قدرتمندتر بسازند» خواهد بود. آقای Scheer رهبر حزب محافظه کار طی کمپین‌های تبلیغاتی خود اهداف مهاجرتی لیبرال‌ها را معقول دانسته بود. او می‌گفت که اهداف مهاجرتی کانادا را نباید سیاسی کرد که بدین معنی است هر دو حزب محافظه کار و لیبرال ممکن است بر سر مهاجرت با هم همکاری کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!