۱۳۹۹/۰۳/۱۷

اقامت در کانادا همراه با همسر

اقامت در کانادا همراه با همسر

افرادی که همسر کانادایی دارند و درخواست اقامت دائم ارائه می‌کنند می توانند با ویزای کار باز به صورت قانونی در کانادا بمانند. پایلوت ویزای کار باز به کانادایی‌ها (شهروندان کانادا) و همسرانشان اجازه می‌دهد تا هنگام ارائه‌ی درخواست برای اقامت دائم از طریق اسپانسرشیپ همسران بتوانند در کانادا کار کنند.

 

از جمله شرایط این ویزا، این است که به صورت قانونی ساکن کانادا باشند و نشانی محل زندگی‌شان با نشانی محل زندگی همسرشان متفاوت نباشد. گفتنی است از ژانویه‌ی سال جاری این چهارمین بار است که اداره‌ی مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا این پایلوت را تمدید می‌کند: تا ۳۱ جولای ۲۰۲۰٫ تا کنون سخنی از تمدید مجدد این پایلوت طی سال جاری بیان نشده است.

 

یک تفاوت ویزای کار باز با سایر ویزاهای کاری این است که دارنده‌ی این ویزا می‌تواند برای هر کارفرمای کانادایی کار کند؛ این در حالی است که برخی از ویزاهای کاری اجازه‌ی کار برای کارفرمایان معینی را به متقاضی می‌دهند و متقاضی باید فقط برای کارفرمایی کار کند که نام وی در ویزا قید شده است.

 

اداره‌ی مهاجرت کانادا از سال ۲۰۱۴ که از این ویزا رونمایی کرد همه ساله آن را تمدید کرده است. این پایلوت به همسران کانادایی‌ها اجازه می‌دهد تا ضمن ارائه‌ی درخواست برای اقامت دائم کانادا در کانادا کار کنند.

 

نحوه‌ی اخذ ویزای کار باز به عنوان همسر یک کانادایی

می‌توانید درخواست خود را برای پایلوت ویزای کار باز و اسپانسرشیپ همسر هم به طور جداگانه و هم در آن واحد ارائه کنید. اگر همزمان برای هر دو درخواست ارائه می‌کنید، تمام مدارک و رسید پرداخت هزینه‌ها را از طریق پست ارسال نمایید. اگر به خاطر اختلالاتی که کرونا ایجاد کرده قادر به انجام این کار نیستید، باید علت را به اداره‌ی مهاجرت توضیح دهید تا ۹۰ روز دیگر فرصت داشته باشید. اگر درخواست شما پس از ۹۰ روز همچنان ناقص باشد اداره‌ی مهاجرت بار دیگر مهلت ۹۰ روزه‌ای را به شما خواهد داد تا مدارک خود را کامل ارائه نمایید.

 

اگر درخواست اسپانسرشیپ همسران را ارائه داده‌اید و درخواست اقامت دائم شما مورد تایید قرار گرفته است، می‌توانید به صورت آنلاین درخواست ویزای کار باز دهید. تاییدیه نامه‌ای از طرف اداره‌ی مهاجرت کانادا است مبنی بر اینکه شما واجد تمام شرایط اقامت دائم کانادا هستید اما باید بررسی‌های پیشینه‌ای، پزشکی و امنیتی در مورد شما انجام شود. اگر این تاییدیه نامه را دریافت نکرده‌اید اداره‌ی مهاجرت از شما می‌خواهد که درخواست ویزای کار باز را از طریق پست ارسال کنید. باید در این درخواست تمام مدارک و رسید پرداخت هزینه‌ها را ارائه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!